O RL vi rv Cursussen Muzikaal Monument Breda Exposities Service 19 Restauratiecursussen op het web Komend seizoen 2002-2003 biedt het Nationaal Restauratie centrum, of kortweg het NRC, in Amsterdam weer een keur aan cursussen voor betrokkenen in de restauratiesector. Nieuw is dat alle opleidingen ook te vinden zijn op de website: www.restauratiecent- run.nl. Voorheen was de informa tie alleen beschikbaar in de vorm van een programmaboekje. Naast de gangbare opleidingen als 'Begeleiding Uitvoering Restauraties', Herkennen van bouwstijlen', Restauratiemetsel werk' en 'Omgaan met monumen ten' heeft het NRC de laatste twee jaar het programma uitgebreid met een serie cursussen voor de restauratieschilders. In samen werking met het Bedrijfsschap schildersbedrijven is onder meer gekomen tot cursussen als 'Onderzoek van ondergronden', 'Kleurhistorisch onderzoek' en 'Gebrandschilderd glas en glas-in- lood'. Het volledige programma treft u aan op de website. Op 24 januari organiseert het NRC een studiedag met als thema 'Jongere Monumenten'. De mani festatie zal plaats vinden in Sanatorium Zonnestraal, een monument van formaat dat op dit ogenblik wordt gerestaureerd. De inleidingen behandelen een grote diversiteit aan theorieën en voor beelden, die vaak volksgezondheid als overeenkomstige ontstaans- reden hebben. Er wordt ook getracht een onderzoek op te zetten en inzichten te verwerven, die van invloed zijn op actuele vraagstukken met betrekking tot de omgang met jongere monu menten. Zaterdag 14 december 2002 Op zaterdag 14 december 2002 organiseert Heemschut het Muzikaal Monument in de Lutherse kerk in Breda, de oranje stad die dit jaar haar 750 jarig bestaan viert. Datum: zaterdag 14 december 2002 Tijdstip: 14.00 uur Locatie: Lutherse kerk, Veemarktstraat 11 Programma: v.a.13.30 uur: Ontvangst met koffie/thee. 14.00 uur: Welkomstwoord door mevrouw dn. A. van Delft, voorzit ter Heemschutcommissie Brabant. Introductie betr. de geschiedenis van de Lutherse kerk door de heer Al.Al. Berends medewerker Monumentenbeleid gemeente Breda. 14.20 uur: Aanvang Muzikaal Monument 'Klinkende Munt' door het Trio Pétillant. Brechtje Roos (blokfluit), Ralph Meulenbroeks (viola da gamba) en Michael Hinderink (clavecimbel). Het trio speelt op historisch nage bouwde instrumenten die het tot best tot hun recht komen in histo rische ruimtes. Het programma 'Klinkende Munt' sluit als thema aan bij het V.O.C. jaar. Het trio selecteerde Amsterdamse en Venetiaanse 17de-eeuwse muziekuitgaven. Composities van o.a. Frescobaldi, Selma, Herwich, Padbrué en Schenck worden ten gehore gebracht. 1515 uur: Einde MM. 15.30-16.30: Na een korte onder breking volgt om 15.30uureen begeleide stadswandeling door Breda. De Lutherse Kerk is gebouwd als woonhuis in ca. 1435. Waar schijnlijk bezat het pand toen ook al zijn huidige opzet: kelder, begane grond, verdieping en kap met zolders. Het pand ligt terug gelegd van de Veemarktstraat, waardoor er een hof voor het pand ligt. De hof is via een poort vanaf de straat te bereikenIn de 17de eeuw worden twee woningen op de hof gebouwd, waardoor het gebouw wordt onttrokken aan het zicht vanaf de straat. In 1777 wordt het pand aange kocht door de lutherse gemeente in Breda, die het in 1782-86 laat verbouwen tot kerk. In 1966 wordt het pand ingrijpend gerestaureerd, de inrichting wordt dan zoveel mogelijk omgebouwd tot een op 17de eeuwse voorbeel den gelijkende toestand. Toegang: Leden Heemschut: 12; niet leden: 16. Aanmelding: Telefonisch of schriftelijk (email of fax). Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekeningnr. 12 43 26 t.n.v. Bond Heemschut onder vermelding van MM Breda 14 december 2002. Sluitings datum 8 december 2002. U ontvangt bericht van bevestiging. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst van betaling. Routebeschrijving: Per Openbaar vervoer: Vanaf NS station Breda: Stationsplein over steken, rechtdoor via Willemstraat door het Valkenbergpark rechts aanhouden, linksaf Kasteelplein op eind rechts Reigerstraat, linksaf Grote Markt op en le straat links Veemarkstraat 11de Lutherse Kerk. Parkeren: bij het station zijn twee parkeergarages, idem in centrum Breda. Het werk van architect Pi de Brnijn; t/m 17-11 in ABC Architectuur centrum, Groot Heiligland, Haarlem. De Rede van Texel-, megamaquette in het Maritiem enjuttersmuseum, Oude Schild. Di t/m za van 10-17.00 uur. Kaarten van Amsterdam 1866-2000; t/m 1-12 in het Gemeentearchief, Tolstraat 129 (Asschergebouw) in Amsterdam. Miniaturen vanjeny Harberink; t/m 23-11 in het Oude Raadhuis van Oud Beijerland. Simon van Gijn, het leven van een Dordtse bankier en verzamelaar; tot 2-3 2003 in het Museum Simon van Gijn, Nieuwe Haven 30, Dordrecht. Romeins Nijmegen boven het Maai veld; t/m 26-1-2003 in Museum Het Valkhof in Nijmegen. oktober 2002

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 21