Monumentenzorg in Suriname P Michel Bakker Het Werelderfgoedcomité nomineert zeer waarschijnlijk deze week de historische binnenstad van Paramaribo voor de Wereld- erfgoedlijst van de Unesco. De nominering is gegrond op een cultureel bezit van uitzonderlijke waarde. Als factorij door de Nederlanders in 1613 gesticht bepalen schelpenruggen nog steeds het stratenpatroon van de binnenstad. Historisch Paramaribo is een deels oorspronkelijk overgeleverde houten stad uit de 18de en 19de eeuw, die als uniek werelderfgoed beschermd dient te worden. Stephen Fokké ziet het belang van die internationale erkenning en vocht voor de nominatie. Interview n.a.v. nominatie Paramaribo voor Werelderfgoedlijst 30 Heemschut Drs. Stephen A. Fokké bij de voorgalerij van een voormalige officierswoning van fort Zeelandia, tegenwoordig zetel van de Stichting Gebouwd Erfgoed Suriname. Foto's Olga van der Klooster. Kathedraal St. Petrus en Paulus aan de Gravenstraat in Paramaribo. Ontwerp van de redemptorist frater Frans Harmes (1835-1894) uit 1883. Drs. Stephen A. Fokké is directeur van het uitvoerend bureau van de Stichting Gebouwd Erfgoed Suriname (S.G.E.S.), gehuisvest in een voormalige officierswoning tegenover het Fort Zeelandia. De naderende plaatsing op de werelderfgoedlijst is een goede gelegenheid hem te spreken over de monumentenzorg in Suriname. Hij ontvangt zijn gasten in een serre aan de achterzijde van het kantoor; in de koele schaduw van de mahonieboom vliegen kolibries en van ver klinkt het signaal van de vertrekkende postboot naar Baki aan de Commewijnerivier. Een man met een vogel kooitje op zijn fietsstuur zwaait naar de oude wachtpost van het fort. Er wordt tamarinde limonade geserveerd. juni 2002

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 32