ALV een stimulans voor Rotterdam Agenda Heemschut Monmckenmarkt in Excursie Zuid-Holland Excursie Zeeland ZUUz Monnickendam Exposities juni 2002 Service 19 KESE V 'V "t^€/ H' Publieksactiviteiten zaterdag 14 september Korenmetershuis NZ Kolk 28 A'dam te bezichtigen op Open Monmentendag zaterdag 5 oktober Monumentendag Zutphen zaterdag 14 december Muz. Monument Breda. Reserve ren noodzakelijk. (020) 6225292. Ledenactiviteiten zaterdag 31 augustus Landelijke Heemschutdag. Excursie Overijssel. Reserveren noodzakelijk (020) 6225292. Zie ook pag. 20 en 10. Foto: Kampen. dinsdag 10 september Excursie Heemschut Zuid- Holland. Zie hiernaast, zaterdag 21 september Excursie Heemschut Groningen naar Westerwolde. zaterdag 12 oktober Excursie Heemschut Zeeland. Jacob Cuyp-, in het Dordrechts Museum t/m 15-9. Het landschap van Ruysdael,foto 's Zuid- KennemerlandM. Kers. Zie foto. Aelbert Cuypt/m 31 -8 in Rijksmuseum, A'dam. T/m 8-9 in Architectuurcentrum ABC, Haarlem, Gr. Heiligland 47. In het Frans Halsmuseum zijn de landschappen van Ruysdael te zien. De smaak van Cuypers, over Cuypers ontwerp van Kasteel De Haar. T/m 22-9 in het Nederlands Architectuur Instituut, Rotterdam. Landgoederenhet in Koetshuis Oud Amelisweerd, Koningslaan 11, Bunnik, wo 13-17, za en zo 11- 17.30 uur. Zie ook pag. 23 (midden). Op dinsdag 10 september (let wel: datum vervroegd) organiseert Heemschut Zuid- Holland een excursie rond de expositie Jacob Cuyp met een boottocht rond het eiland van Dordrecht. Het programma luidt als volgt: 10.30 uur: ontvangst met koffie in het Dordrechts Museum. Inleiding door direc teur drs. P. Schoon. Rondgang door de tentoonstelling. Om 12.15 uur vertrek uit het museum. Op weg naar de haven lopen we langs een aantal panden waarbij Heemschut betrokken is (geweest). De weg voert langs twee Heemschut-gevallen: de HBS (1864) en de Bercekpoort (ca. 1565) alsmede Huys de Onbeschaamde (Hollands classicisme) en het in restauratie verkerende gothische huis 'het Seepaert'. Ver\ro\gens inscheping op ms 'Veerdienst 3'. Aan boord lunch. De tocht gaat rond het eiland van Dordrecht. Indien de omstandigheden (tij, weer, afmeringsmo- gelijkheden) het toelaten wordt afgemeerd bij de ruïne van het Huys Te Merwe, 13de- eeuwse woning van de heren van de Merwe, en het Biesbosch centrum (flora en fauna). Onderweg ziet u de dijkverzwaring bij Sliedrecht, de Dordtse en Brabantse Biesbosch; de Moerdijkbruggen en de gevol gen voor het landschap van de aanleg van de HSL. Verwachte tijd van aankomst bij de Damiatenbrug ca. 18.00 uur. Einde excursie. Aan boord zijn twee (korte) trappen te lopen. Het max. aantal beschikbare plaatsen is 38. Toewijzing in volgorde van binnen komst met schriftelijke aanmelding. Toegang uitsluitend voor leden van Heemschut met één introducé per lid. Kosten deelname: euro 49,50. Aanmeldingen en inlichtingen: schriftelijk bij de 2de secretaris: drs. M. van Winsen, Provennierssingel 15A, 3033 ED Rotterdam, tel. (010) 4665450. Nadat u onze bevestiging van deelname hebt ontvangen, gelieve over te boeken 49,50 euro op rekeningnummer 3 57216067 t.n.v Provinciale commissie Z-H Bond Heemschut Sassenheim. Bij mooi weer aan de haven en bij slecht weer in de eeuwenoude Grote Kerk van Monnickendam kunt u zaterdag 29 juni van 10 tot 16.00 uur nog meer historie beleven op een markt in het teken van de cultuurhistorie. Aan deze boekenmarkt, een initia tief van Rotary Monnickendam verlenen de historische verenigin gen van de diverse dorpen van de gemeente Waterland-Ilpendam, Katwoude, Marken (in kleder dracht), Broek op Waterland en Monnickendam, hun medewer king. Ook Heemschut zal zich daar presenteren. Net als de andere verenigingen biedt ook Heemschut historisch materiaal aan in de vorm van boeken, tijd schriften, kaarten etc. tegen gere duceerde prijzen. De baten zijn behalve voor de vereniging zelf bestemd voor de herbouw van de molen in Katwoude. Zowel op de zaterdag als de navolgende zondag 30 juni zijn 's middags de kerken van genoemde plaatsen open ter bezichtiging op de speciaal uitge zette fietsroute 'Waterland, kerkenland'. Informatie bij Marcel Kneppen (020)4033328. De jaarlijkse excursie van Heemschut Zeeland staat dit jaar in het teken van 400 jaar VOC. De Kamer Zeeland van de VOC was de op één na belangrijkste van deze handelsonderneming. De rijke Zeeuwse bewindhebbers woonden voornamelijk in Middelburg, maar hadden hun zomerverblijven op het Walcherse platteland. Aan het begin van de 19de eeuw waren er op Walcheren nog meer dan honderd van deze buitenplaatsen te vinden. Hiervan zijn er nu helaas nog maar een paar over. De excursie besteedt aandacht aan het wonen van de VOC-kooplieden. In Middelburg zijn in een aantal 'koopmanspa- leisjes' stijlkamers ingericht. Na het bekijken van deze winterver blijven zal per bus een rit worden gemaakt langs een aantal buiten plaatsen. Een uitgebreid overzicht van het programma zal in de volgende editie van Heemschut worden opgenomen. We kunnen nu reeds vermelden dat de excur sie zal plaatsvinden op zaterdag 12 oktober em dat de kosten voor leden 25 euro en voor niet leden 30 euro bedragen. Noteert u alvast de datum: 12 oktober. Op de Algemene Ledenvergadering in het Architectuur Instituut in Rotterdam heeft voorzitter Van Tuyll zorg geuit over het cultuurhistorisch ruimtelijk beleid van het kabinet in wording (zie commentaar pag.3). Castheer, de Rotterdamse wethouder Hulman, leidde de drie excursies in, die op de vergadering volgden. Hij gaat van de bescherming van het roerend erfgoed in de Maasstad (historische schepen, kranen etc) een speerpunt maken. Van Tuyll dankte onder enthousiast applaus de bestuurders N.R.A.Krekel en S.Sakko voor hun jarenlange inzet voor Heemschut. Foto Rinie Boon.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 21