WOUDENBERG ZEDERIK Koninklijk Instituut voor de Marine te Den Helder De Nederlandse marine bestaat officieel sinds 1488. Na de val van Napoleon in 1813 en de vorming van het Koninkrijk der Nederlanden, maakt de marine een nieuwe start. Op 10 januari 1816 wordt een Marine Instituut voor de opleiding tot marineofficier gesticht. In 1869 wordt een nieuw gebouw, het huidige KIM, gebouwd naar ontwerp van'architect C. Outshoorn (1812- 1875), die als een van de voornaamste architecten van de 19e eeuw wordt beschouwd. Onlangs heeft het KIM een fikse op knapbeurt ondergaan Deze is verricht door Koninklijke Woudenberg en Steenhouwerij Zederik, in nauwe samenwerking met NAK Den Helder. Koninklijke Woudenberg heeft o.a. de gevel volledig gerestaureerd en Steenhouwerij Zederik heeft alle natuursteen elementen gerestaureerd of vernieuwd. Een ideale combinatie die garant staat voor een knap staaltje vakmanschap. Nu is dit fraaie histori sche gebouw weer in volle glorie te aanschouwen! Koninklijke Woudenberg Ameide bv Postbus 3, 4233 ZG Ameide Telefoon (0183) 60 66 00 info@koninklijkewoudenberg.nl www.koninklijkewoudenberg.nl Steenhouwerij Zederik bv Hogewaard 6 4235 VS Tienhoven Telefoon (0183) 60 66 35 Koninklijke Woudenberg en Steenhouwerij Zederik: toonaangevend in het behoud van ons cultureel erfgoed Koninklijke Woudenberg slaat een betrouwbare brug tussen het ambacht van restaureren, renoveren en moderne bouw- en onderhoudseisen. U kunt onze vakkennis inschakelen voor: restauratie van monumentale ofwel beeldbepalende gebouwen; renovatie en verbouw van gebouwen; specifieke traditionele nieuwbouw; onderhoud van de hierboven genoemde segmenten; ontwikkelen en herbestemming. Steenhouwerij Zederik is de specialist in natuursteen bij uitstek. U kunt ons inschakelen voor: advies; levering van alle mogelijke uitvoeringen en soorten van natuursteen; machinale bewerkingen van natuursteen; restauratiewerkzaamheden van natuursteen. Koninklijke Woudenberg en Steenhouwerij Zederik werken o.a. in opdracht van architecten, overheden, aannemers en particulieren. Benieuwd? Bezoek onze website www.koninklijkewoudenberg.nl of vraag onze brochure aan!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 2