Alle Belvedere-gebieden moeten onder werking van Planologische Kernbeslissing „sst— Vww.H MSCHUT.NL Jaap Kamerling Heemschut op Jaarvergadering bezorgd over Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening De juridisch-planologische vertaalslag van de nota Belvedere in de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening is onvoldoende en dient onomwonden plaats te vinden. In de nota Belvedere staat, dat gemeenten in bestemmingsplannen aangeven, hoe ze hun cultuurhistorische waarden handhaven. In de Vijfde Nota lezen we hier nauwelijks iets over. 7 Bond Heemschut Heemschut \A Maak kennis met Heemschut de acties de monumentendagen de muzikale monumenten wvw.heemschut.nl het tijdschrift Om nu maar af te wachten of provincies en gemeenten de cultuurhistorische waarden uit eigen beweging op zullen nemen heeft veel weg van Russische roulette. Vijf keer gaat het goed maar in 20 procent van de gevallen is het: jammer Dan... Indien het Rijk dit punt niet aanpast zal Heemschut het erg druk krijgen de komende jaren. Bezorgd is Heemschut ook over de halvering van het aantal Belvedere-gebieden, dat onder de werking van de Planologische Kern beslissing van de Vijfde Nota wordt gebracht. De stand van Heemschut op de Restauratie beurs in Den Bosch, waar de Ledenvergadering werd gehouden Heemschut vindt, dat alle in de Belvedere-nota genoemde gebieden onder de PKB moeten komen.(zie ookpag. 6, 7, 27) Aldus Heemschut-voorzitter E.H. van Tuyll van Serooskerken op de Algemene Ledenvergadering van de Bond op 19 mei in de Bossche Brabant hallen. Heemschut heeft dit jaar zijn Ledenvergadering gecombineerd met de Restauratiebeurs, waar zij ook met een stand vertegenwoordigd was. Voorzitter Van Tuyll verwees in zijn Jaarrede vast naar de lustrumviering op 2 5 augustus, wanneer Heemschut in Amsterdam zijn 90-jarig bestaan viert. Van Tuyll heette Henk Jan Derksen welkom, die met ingang van 1 juni als nieuwe algemeen directeur in dienst van de Bond Heemschut is getreden. Namens het bestuur dankte hij algemeen direc teur Bemard Huimei, die onlangs om gezond heidsredenen terugtrad, voor zijn inzet de afge lopen jaren als directeur. Duimel heeft tien jaar lang Dagelijks en Algemeen Bestuur terzijde gestaan bij het vormgeven van de taken van Heemschut. Dat was lang niet altijd gemakkelijk. juni 2001 X

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 4