De Augustijnenkerk en Berckepoort decor voor sfeervolle opening Hans Bollebakker Tentoonstelling Griekse Goden en Helden in Dordrechts Museum Op 3 februari 2001 is, in aanwezigheid van Koningin Beatrix de bijzondere tentoonstelling Griekse Goden en Helden geopend in de Augustijnenkerk. Voor Heemschut een bijzonder moment, immers de Koningin is onze beschermvrouwe en de Schrijverskapel van de Augustijnenkerk, en de daarmee verbonden Berckepoort - ooit residentie van Willem van Oranje en diens derde echtgenote Charlotte de Bourbon - zijn onze beschermelingen (zie Heemschut 1998/no. 2). Het toeval wil dat de opening van de tentoonstelling en de finale oplevering van de restauraties aan het Augustijnen- kerk-Berckepoortcomplex, min of meer samenvallen. Wij kunnen de Gemeente Dordrecht, het kerkbestuur en het Dordrechts Museum feliciteren met deze fraaie bekroning. februari 2001 Heemschut 19 Heemschut Zuid- Holland organiseert een studiebijeenkomst in het Dordrechts Museum op donderdag 19 april as. Zie agenda. Onze vorstin geflankeerd door burgemeester Bandell en waarnemend directeur Schoon (r) tijdens de toespraak van Nicolaas Matsico bij de opening in de Augustijnenkerk. (Foto's Marco de Nood) De Oudevrouwenpoort, gerestaureerd en herplaatst, geeft nu toe gang tot de Grote Cour tussen Berckepoort en Augustijnenkerk. De Schrijverskapel, de beschermende glazen vloer boven de sarcofaagdeksel en de grafsteen van Ridder Berck. Op de achtergrond de toegang naar de Berckepoort-complex. Architect: A. Lutgen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 22