26 Heemschut oktober 2000 toenmalige staatssecretaris voor Cultuur, Aad Nuis in gebruik worden genomen. In 1997 werd bij de tribune een monument onthuld ter nagedachtenis aan dwangarbeiders, die zich in 1944 hier moesten melden voor de Arbeits- einsatz en van wie een groot deel niet is terug gekeerd. Het Dudokgebouwtje Bij de eerste uitbreiding van het sportterrein in 1925 ontwierp Dudok ook een gebouwtje met kleedkamers en vergaderruimte, die - voor wat hoort wat - ook nog door de Erfgooiers is gebruikt. Bij de uitbreiding met een groter tribunegebouw in 1977 stond dit op het achter veld van het sportpark in de weg en kwam de spontane gedachte van sloop op. Het is vooral op aandringen van de toenmalige directeur Sport, Recreatie en Jeugdzaken, Fred Repko, oud-voorzitter van de Hilversumse Historische Vereniging Albertus Perk en thans vice-voorzit- Het sportstadion van Dudok. Entree sportstadion. J.D. Gerritsen is PR-medewerker van Heemschut Noord-Holland. ter van Heemschut Noord-Holland, dat daar een stokje voor gestoken is. In de stijl van Dudok maar met meer kenmerken van Frank Lloyd Wright is een nieuw gebouwtje voor kaartverkoop en vergaderruimte in de nabijheid van de tribune neergezet. De stijl van deze Amerikaanse architect, zeer bewonderd door Dudok, was vooral te herkennen aan de langge rektheid van het gebouwtje met contrasterende verticale elementen en smalle ramen, direct onder de overhellende dakgoot. Maar ook deze schepping moest het veld ruimen. Gelukkig niet voor sloop alleen. En het moet gezegd: wat architect Hartman nu heeft gerealiseerd is weer Dudok ten voeten uit. Geen wonder want daarvoor heeft hij veel bronnenonderzoek naar materiaal, kleur gebruik en invloeden van de Amsterdamse School verricht. Het einde van de drafsport in Hilversum rond 1980 heeft natuurlijk een geweldige invloed gehad op de herinrichting van dit gebied, dat ondanks alles toch nog redelijk zijn openheid en zichtlijnen heeft behouden. Een gigantisch hoofdkantoor van Nike door William Donough en partners tegenover de Dudoktribune heeft, dat moet gezegd, nog wel wat tribune-uitstra ling en probeert met het gele, smalle steen- gebruik van Dudok iets van zijn sfeer te behou den. Doch in de omgeving van grote kantoorgebouwen, die dit moderne stukje Hilversum in de economische vaart moeten meevoeren, zijn de beide overgebleven Dudokscheppingen tekenen van een andere tijd. Maar laten we dankbaar zijn, dat ze er in elk geval nog en weer staan.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2000 | | pagina 28