Agenda Heemschut activiteiten 2000 Monumentendagen Den Helder Monumentendagen Meppel Muzikaal Monument Deventer Heemschut 23 De gegevens zijn onder voorbe houd. Nadere info: tel. (020) 6225292 ofwebsite, www.heem- schut.nl za 25 zo 26 maart Heemschut Monumentendagen Den Helder (zie hiernaast) NB: Zomertijd gaat 26-3 in. zo. 2 april Muzikaal Monument Deventer (zie informatie elders op deze pagina) za. 15 april Heemschut Monumentendag Meppel (zie derde kolom) za. 13 mei Excursie Heemschut Gelderland za. 20 mei Algemene Vergadering van Leden za. 27 mei Excursie Heemschut Z. Holland za. 27 zo 28 mei Heemschut Monumentendagen Middelburg za. 24 zo 25 juni Heemschut Monumentendagen Den Bosch za. 26 augustus Landelijke Heemschut Excursie naar Zeeland za. 7 zo 8 oktober Heemschut Mon. dagenDelden za.14 oktober Muzikaal Monument Schokland za. 4 zo 5 november Heemschut Monumentendagen Amersfoort za.11 november Muzikaal Monument Appingedam za. 9 december Muzikaal Monument Oosterbeek za. 25 en zo. 26 maart 2000 11.00-17.00 uur Den Helder, keizerlijke fortifica tie aan zee Den Helder, ca. 1500 ontstaan als vissersdorpje met haringjagers en walvisvaarders, groeide in de 17 de eeuw uit tot basis voor de koop vaardij- en oorlogsvloot. Michiel de Ruyter, Witte de With enjacob van Heemskerck behaalden vanuit Den Helder hun legendarische wapen feiten. De verdedigingslinie 'De Stelling van Den Helder' (1811) is een erfenis van Keizer Napoleon, die Den Helder tot een van de sterkste vestingen van Europa maakte; fortificaties en andere militaire bouwwerken herinneren aan deze periode. Fort Kijkduin, zorgvuldig geres taureerd (1996), de Oude Rijkswerf Willemsoord (1822) en het Marine museum met de 60 jaar oude mijnenveger HS Abraham Crijnssen, illustreren deze roemrijke geschiedenis. Maar het is niet alleen marine wat de klok in Den Helder slaat: De 'ridders van de zee' (KNRM) hebben in Den LIelder een hofje en museum, vernoemd naar de grootste redder van de Nederlandse kust Dorus Rijkers. De Monumentendagen van Heemschut zijn voor leden gratis, voor niet leden: 7,50. Centraal informatiepunt: Marinemuseum, Hoofdgracht 3. Het museum ligt 200 meter van de veerboot naar Texel. Het is te bereiken met bus 3 vanaf het NS station. Per auto: volg borden Texel en Marinemuseum Torentje van het Helders Marine Museum uiit 1823. Za. 15 april 2000 11.00-17.00 uur Maak kennis met de bijzondere geschiedenis van het Zuidwest- Drentse stadje Meppel. De stad is gemakkelijk via de A28 en met de trein te bereiken. Heemschut heeft op zaterdag 15 april in samenwer king met de gemeente Meppel de VWMeppel, de stichting Oud- Meppel en Meppeler amateurhisto rici een programma voor elk wat wils samengesteld. Bij het startpunt Hotel Neuf kunt u zich opgeven voor een stadswandeling onder leiding van een ervaren gids. De wandeling wordt tijdens de Monumentendag door een groot aantal gidsen zeer frequent gehou den, zodat u vrijwel meteen aan de beurt bent. Bij Hotel Neuf krijgt u een brochure aan de hand waarvan u zelf een ontdekkingstocht door het stadj e kunt makenU kunt op uw gemak de monumenten van Meppel bekijken en maakt ook kennis met de 'verborgen kanten' van het stadje. U leert op deze manier zelf de geschiedenis van Meppel op een heel andere manier kennen! Verder bent u van harte welkom in de Grote Kerk (zie foto) waar ter gele genheid van de Monumentendag een fototentoonstelling is inge richt. Wie niet tegen een flink aantal traptreden opziet, kan de kerktoren beklimmen voor een andere kijk op het stadje. Toegang: Heemschutleden mogen de Monumentendag gratis bezoe ken. Voor niet-leden zijn de kosten 7,50. Stanpimt: Hotel Neuf, Stationsplein, Meppel. Hier ontvangt vanaf 11.00 uur de uitge breide brochure met route-informa tie. De brochure is tevens een toegangsbewijs voor de openge stelde monumenten. U kunt zich ook inschrijven voor een stadswan deling o.l.v. een gids. Openingstijden: Het startpunt is geopend van 11-17 uur. De laatste stadswandeling start om 15 uur. De kerk sluit om 17 uur. Zo. 2 april 2000 HetMuzikaal Monument dat Heemschut op 2 april organiseert, is gewijd aan de cultuur en het joodse leven in Deventer. Plaats van handeling is het Etty Hillesum Centrum in de historische binnen stad. Het Centrum draagt de naam van een jonge joodse vrouw die tijdens de oorlog door de nazi's werd vermoord. Op het programma staan onder meer een korte inleding over het Etty Llillesum Centrum en het Bergkwartier, de gerestaureerde middeleeuwse wijk van Deventer. Tevens wordt een concert van joodse liederen en muziek gegeven. Voorafgaand aan het middagpro gramma kuntu een wandeling maken langs de plaatsen waar het joodse leven van Deventer zich voor de Tweede Wereldoorlog voornamelijk afspeelde, of een bezoek brengen aan de joodse begraafplaats. Bij het ter perse gaan van dit nummer was de invulling van het programma nog niet precies bekend. Bel voor nadere informa tie (020) 6225292 of kijk op de website, www.heemschut.nl Adres: Etty Hillesum Centrum, Roggestraat 3, Deventer Bereikbaarheid: 15 min. lopen vanaf NS station Deventer, volg de bordjes Bergkwartier Toegang: leden Heemschut f9,50, niet leden f 19,50 Tijd: 12.00 uur koffie en aanslui tend geleide wandeling. Aanvang inleiding en concert 14.00 uur Reserveren noodzakelijk: Bond Heemschut, tel. (020) 6225292 februari 2000

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2000 | | pagina 25