De 2000 monumenten van Den Haag Millennium uitgave in cassette Altijd al willen weten wat het smalste huis is in Den Haag?* De Haagse gemeentelijke afdeling Monumentenzorg heeft het helemaal voor u uitgezocht. In december 1999 verschijnt een cassette met vijf monumentale gidsen. Heemschut 37 Deze uitgave heet 'Den Haag 2000 - 2000 monumenten'. In de vijf gidsen staat informatie over alle Haagse rijks- en gemeentelijke monu menten. Informatie over de architect, de bouw stijl, de functie en uiteraard bijzondere wetens waardigheden. Naast monumentale gebouwen staan ook objecten afgebeeld zoals standbeel den, bunkers, historisch straatmeubilair en peperbussen (reclamezuilen). De Haagse wethouder drs. H.J. Meijer (Beschermde Stadsgezichten) presenteert dit naslagwerk begin december. Den Haag is trots op haar monumenten en gaat het nieuwe millennium in met dit bijzondere naslagwerk. De boekjes slaan twee vliegen in één klap. Het zijn zowel naslagwerken als wandelgidsen. Er zijn vijf gebieden beschreven: Het Hofcentrum, Binnen de Singels, Buiten de Singels, Scheveningen en omgeving, en Loosduinen en opmgeving. Een termenlijst geeft heldere uitleg over alle bouwstijlen en technisch-historisch bouwjar- gon. Zo leest u wat een boezem* ook kan zijn en wat een risaliet* is. In de gidsen over Het Hofcentrum en Binnen de Singels zit een wandelkaartje met één of meerdere aanbevolen wandelroutes. Iedereen kan deze route zelf indelen. De monumenten staan alfabetisch op adres gerangschikt, je kan ze dus makkelijk opzoeken. De pagina's zijn ingebonden zodat ze tegen een stevige wande ling kunnen. De gehele uitgave is in full colour. Voordelig aanbod voor Heemschut-lezers De gemeente Den Haag biedt de leden/lezers van 'Bond Heemschut' de mogelijkheid om deze bijzondere uitgave met korting te krijgen. Als u tot uiterlijk 10 januari 2000 reageert krijgt u de complete set van 'Den Haag 2000-2000 monumenten' tegen de speciale aanbiedings- prijs van f 50,-. U krijgt dan vijf wandelgidsen in een cassette. De verkoopprijs in de winkel is f 75,-. De gidsen zijn niet afzonderlijk te koop. Het Kasteel 2'in o Bestellen Voor bestellingen kunt u contact opnemen met de Haagse afdeling Monumentenzorg van de dienst Stedelijke Ontwikkeling. Dat kan via e- mail: sopronm@dso.denhaag.nl In de periode tussen Kerst en Oud en Nieuw is de afdeling Monumentenzorg gesloten. U kunt uw bestelling vanaf dinsdag 4 januari ook tele fonisch doorgeven via telefoonnummer (070)353 4800. Uw bestelling wordt naar u toe gestuurd. Voor deze toezending worden verzendkosten in rekening gebracht. Via een acceptgirokaart kunt u betalen. Geef bij uw bestelling aan naar welk adres de gidsen moeten worden gestuurd. Geef ook aan hoeveel exemplaren u wilt hebben. Red. *Het smalste huis in Den Haag? Dat staat naast de voormalige Koninklijke Bibliotheek op het Lange Voorhout en is 183 centimeter breed! Een boezem is ook het bovenste deel van een schoorsteenmantel, een risaliet is het vooruit springende deel van een gevel. december 1999

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 39