een kerk niet 'mooi' te maken oktober 1998 Heemschut 5 >w.ky*jè£r»/ toe in onderdelen die te handhaven zijn.' Een ander probleem is het weren van duiven. Je kunt het op allerlei manieren doen, als experi ment probeert Huurman het in Duitsland al toegepaste middel van electrische stroomstoot- jes. 'Kleine impulsjes, waardoor de duif even opschrikt en wegvliegt, het dier valt beslist niet meteen neer en het blijft binnen de normen van de dierenbescherming. Kijk, als een duif eenmaal ergens zit en er een nest heeft gebouwd, krijg je hem eigenlijk niet meer weg, dan blijft ie op die plek terugkomen, al haal je dat nest weg.' Roofvogels zijn welkom. Veel roofvogels rond een toren zijn gunstig, 'want dan heb je ook geen last van duiven.' Gezamenlijke presentatie De restauratie-aannemers presenteren zich gezamenlijk, als Stichting Vakgroep Restauratie, op Restoration 98. Met elkaar hebben ze deze stichting opgezet om de opleiding van jonge vaklieden ter hand te nemen. Van der Salm: 'Wij komen regelmatig bijeen om te kijken wat we kunnen doen aan de opleiding van jonge vaklieden. We praten dan ook over restauratie mogelijkheden en -technieken, komen bij elkaar op werkbezoek, waardoor je van eikaars werk leert. De stichting heeft een medewerker in dienst, die bij de bedrijven zelf cursussen leidt, onder meer voor nieuw aangetrokken krachten.' De zuidgevel van de Grote Kerk van Goes wordt nog gerestaureerd. De westgevel is klaar. Foto Bert Franssen. Overigens heeft Huurman geen probleem met het aantrekken van voldoende vaklieden. 'We trekken altijd mede jonge krachten aan, zodat het vak via de ouderen op hen overgebracht kan worden. Jongeren worden op die manier opge leid binnen het bedrijf. Ik zie dat de jeugd erg enthousiast is om in dit mooie vak te mogen werken en graag cursussen volgt.' De stand van Huurman op de beurs is te vinden op nr.A 751.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 7