e EXPOSITIES Wij kunnen uzu klassieke s tij [interieur, Bijv. in uw Badkamer, keuken of woonkamer restaureren, maar ook, geheet opnieuw ontwerpen en uitvoeren. Oofvoor uw Buitengevels kunt u Bij ons terecht. 'Tevens verkopen zvij (replica)tege(s, houtsnijwerk, en smeedwerk Zuiderdijk,34,1609 9VÜT Oosterteek, Tel/fa^ 0229-503055. Mteen kantoor, geen toonzaal. oktober 1998 Heemschut 23 Vervolg van pag. 18 dan wel eens niet door zou kunnen gaan, en dat zelfs de gehele auto mobielindustrie in Born op losse schroeven kan komen te staan. Paulides wist zich in zijn prote stacties op actieve wijze gesteund door de Stichting Limburgse Kastelen; de Bond Heemschut is van mening dat deze stichting de meeste kennis en deskundigheid in huis heeft om de belangen van het monument te behartigen. Wat niet wegneemt dat ondersteuning door Heemschut te allen tijde geboden kan worden. DRENTHE Assen wil subsidie voor rieten daken afschaffen Assen Karakteristiek voor de Drentse dorpen zijn de monumentale Saksische boerderijen met hun enorme rieten daken. Voor het behoud van de cultuurhistorische waarden van de dorpen is het behoud van deze rieten daken dan ook van wezenlijk belang. Al heel veel jaren geleden realiseerden de Drentse bestuurderen zich dit en riepen zij een speciale subsidie regeling in het leven die eigenaren van panden met historische rieten daken moest helpen zo'n dak in stand te houden. Rieten daken zijn immers relatief een stuk duurder in onderhoud dan pannendaken, om over golfplaat maar te zwijgen. Het bijzondere van de Drentse subsidieregelingen 'Herstel van vernieuwing rieten daken' is dat er feitelijk twee subsidies aan elkaar gekoppeld worden: een gemeentelijke en een provinciale. Alleen als iemand gemeentelijke subsidie krijgt, komt hij ook voor provinciale subsidie in aanmerking. Tijdens de zoveelste bezuinigingsronde heeft het Asser college van B en W zijn oog laten vallen op de Asser rieten daken regeling en kwam men met het voorstel deze regeling te schrappen. Samen met een aantal eigenaren van panden met rieten daken en de Asser Historische Vereniging heeft Heemschut Drenthe daarna onmiddellijk aan de bel getrokken en bezwaar aangetekend tegen dit voorstel. Assen heeft met name in buitendorpen als Loon, Witten en Anreep, maar ook in de stad zelf, waar relatief veel jonge bouwkunst met rieten daken te vinden is, een kostbaar bezit aan beeldbepalende rieten daken. Het intrekken van de gemeentelijke subsidie - en het daarmee in Assen ook verdwijnen van de mogelijkheid tot provinciale subsidie - zou van een kortzichtig beleid getuigen, aldus Heemschut Drenthe in zijn bezwaarschrift. Een dezer dagen werden de Masterplan voor Amsterdamse Zuidas van Pi de Bruyn; t/m 31 oktober in het Exposorium van de VU te Amsterdam aan de De Boelelaan. Living bridges, imaginaire en bestaande oeververbindingen-, t/m 29-11 in het Ned.Architectuur Instituut te Rotterdam bij het Museumplein. Poi~tret van Margaretha de Geer, 1669. Door Nicolaas Maes. Coll. Dordrechts Museum. (zie pag. 28) Geschiedenis Haarlemse stedenbouw, in het ABC Architectuurcentrum, Groot Heiligland te Haarlem t/m 6 december. Wonen inArcadie-, over kastelen en buitenplaatsen. In Noordbrabants Museum t/m 10-1-1999. Zie ook pag. 22. Medewerkers Katern: B. Boivin (Dr.),J.D. Gerritsen (N.H.), F. 1-1 ovens (L), M. Lemmen (U), K. van Ommen, L. v.d. Mcule (Z.M>) en A.M. ten Cate

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 25