Gevarieerd programma in 1999 HEEMSCHUT ACTIEF Contributie-tarieven 1999 De Tegelerie Dorpsbeeld Kerkbuurt verstoord oktober 1998 Heemschut 17 Het programma van publieksactiviteiten voor het jaar 1999 is onlangs door het bestuur van de Bond Heemschut vastge steld. Een overzicht van de activiteiten waaraan u in 1999 kunt deelnemen, treft u hieronder aan. I Muzikale Monumenten: - 17 januari Slotkapel Egmond aan den Hoef; -27 februari Hofje van mevrouw Van Aerden te Leerdam; - maart Amstelkerk te Amsterdam; - mei Berckepoort te Dordrecht; - oktober een Muzikaal Monument i.s.m. de Kastelen-stichting; - december een Muzikaal Monument i.s.m. Vereniging Hendrick de Keyser. II Monumentendagen: - 20/21 maart in Nijmegen; - 17/18 april in Alphen aan den Rijn; - 15/16 mei in Den Helder; - 5/6 juni in Roermond; - 2/3 oktober Landgoed Borg Nienoord; - 6/7 november in Leeuwarden. III Een twaalftal thema-excursies, die worden georganiseerd door de provinciale commissies van de Bond Heemschut en de commissie Amsterdam. Oostzaan Heemschut heeft bezwaar aangete kend bij de gemeente Oostzaan tegen een bouwplan aan de zuidzijde van de Ned. Herv. kerk aan de Kerkbuurt. De vrije ligging van dit historische kerkgebouw in de lintbebouwing, die zo kenmerkend is voor het oude Oostzaan, wordt volledig verstoord, zo niet teniet gedaan door de voorgenomen corridor met een dienst engebouw. De verhoogd aangelegde begraafplaats achter de kerk wordt daardoor IV Een activiteit na afloop van de algemene vergadering van leden in mei/juni. V Een speciaal evenement waarbinnen de jaarlijkse uitreiking van de Heemschut Persprijs plaatsvindt in juni. VI De landelijke Heemschut-excursie in september in Limburg. Het hier gepresenteerde programma is onder voorbehoud. vrijwel onzichtbaar gemaakt. De oude bomen zullen moeten verdwijnen evenals het kerkepad vanaf het plein. Men zal zich volgens Heemschut eerst een totaalbeeld moeten vormen, waarbij de kerk, het kerk plein, een mogelijk dienstencentrum, het raadhuis en een uitbreiding ervan en de oude panden Kerkbuurt 6, 8 en 10 zodanig op elkaar worden afgestemd, dat een vernieuwde maar herkenbare samenhang ontstaat, die het oude Oostzaan geen geweld aandoet. Het bestuur van de Bond Heemschut heeft de contributie-tarieven voor 1999 vastge steld. De genoemde bedragen zijn de mini maal verschuldigde contributie. Studentenlidmaatschap (tot 25 jaar) 30,— Individueel lidmaatschap (25 jaar en ouder) 45,— Gezinslidmaatschap ƒ60,- Rechtspersonen 95,— Bedrijven van enige omvang f 150- Lid voor het leven in overleg Leden die in het buitenland verblijven, betalen ten gevolge van de extra kosten voor verzen ding additioneel een bedrag van 20,- per jaar. In de volgende editie van het tijdschrift Heemschut zult u de achtergronden aantreffen van de samenstelling van het activiteitenpro gramma 1999 en van de vastgestelde contribu tie-tarieven 1999. Slotkapel Egmond v/d Hoef. Foto A.A. Dullé Kerk Costzaan met begraafplaats. Foto D.f. Gerritsen. iken restauratie- en gebinthout, (gebruikte) zware balken Alles op maat in te zagen. Ook bijzondere houtsoorten en maten. 'Groot Oever" - Boomzagerij mbachtelijk gebakken, de hoogste kwaliteit estrikken, vorsten, e.d. Speciaal ontwikkelde onderhouds- en nabehandelingsprodukten. Groot Oever 12 7707 PV Balkbrug t 0523 - 64 92 82 Fax. 0523 - 64 96 10 Import groothandel ambachtelijke plavuizen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 19