Monumenten dagen Agenda Monumenten dagen Muzikaal Monument Amsterdam Muzikaal Monument Vlissingen Monumenten dagen Zaanstreek 18 Heemschut augustus 1998 Monumentendagen en Muzikaal Monument zijn activiteiten van de Bond Heemschut. Tijdens de Monumentendagen worden gedurende een weekend enkele monumentale gebouwen in een bepaalde stad opengesteld. Er is uitleg, soms zijn er stads wandelingen en vinden er cultuurhistorische activiteiten plaats. De toegang is voor leden van Heemschut gratis, niet-leden betalenf 7,50. Een Muzikaal Monument is een lezing, omlijst door een muziek programma op zondagmiddag van ld.00 tot ca. 17.00 uur. Leden van Heemschut betalen hiervoor f9,50. Niet-leden betalen f 19,50. Altijd reserveren: 020-6225292. In verband met de beperkte parkeergelegenheid in onze binnensteden wordt openbaar vervoer aanbevolen. zo 17januari 1999 Muzikaal Monument Egm.ond aan de Hoef, in de slotkapel van het. voormalige kasteel van de Egm.onden. Lezing over de geschiedenis van het slot en de Egmonden. Tevens bezichtiging van het unieke historische uurwerk in de toren. za 27februari 1999 Muzikaal Monument in Leerdam., in het 18de-eeuwse Hofje van mevrouw Van Aerden. Lezing en concert in de trouwzaal, en rondleiding in het hofje. za/zo 21 en 22 maart 1999 Monumentendagen in Nijmegen. NB: Vergeet u de Landelijke Monumentendag op 12 september niet. Informatie bij de St. Open Monumentendag: 020 - 4270880 zondag 22 november, 14.00- 17.00 uur Nederlands Theater schrijft geschiedenis aan de Herengracht. In de monumentale grachtenpan den van het Theaterinstituut Nederland, aan de Herengracht, kan de bezoeker kennismaken met de rijke Nederlandse theaterge schiedenis. In deze recent geres taureerde huizen bevinden zich diverse stijlkamers en zalen, één van de mooiste monumentale trappenhuizen van Amsterdam, vele plafond- en wandschilderin gen en achter het instituut is een Stijltuin aangelegd. Het instituut is vanaf 13.00 uur geopend, dus u kunt reeds vooraf uitgebreid de tentoonstelling bekijken. Het theaterinstituut beschikt over een grote collectie kostuums, maskers, rekwisieten, schilderijen, prenten, maquettes en curiosa. Neemt u wel uw muse umjaarkaart mee! Vanaf 14.00 uur vindt een lezing plaats over de nederlandse theatergeschiedenis, waarbij vele zaken die met theater te maken hebben, aan de orde zullen komen. In de pauze krijgen de bezoekers een rondleiding, met aandacht voor de historie van het monu mentale gebouw. Na de pauze volgt een recital van de bariton FransHuijts en de pianiste Tine Proper, die voor hun concert gebruik zullen maken van de uitgebreide collectie historische bladmuziek waar het theaterinsti tuut over beschikt. Adres: Herengracht 168, Amsterdam. Bereikbaar lopend vanaf CS, circa 10 minuten. za 12 december, 14.00-17.00 uur Kerstconcert onder kaarslicht in de St.Jacobskerk. In mei van dit jaar is de Vlissingse Sint Jacobskerk na langdurige en grondige restauratie gereedgeko men, en weer open voor bezoe kers. De met bloemen versierde kerk zet vanaf half twee haar deuren open voor het publiek. Om twee uur begint het programma met een lezing over de geschiede nis van Vlissingen, de geschiedenis van de kerk en de plaats die de kerk inneemt binnen de Vlissingse historie. Bovendien zal aandacht besteed worden aan de grote restauratie die heeft plaatsgehad. In de pauze kunnen de bezoekers zich verwarmen met een glas glüh wein, en zich door de aanwezige gidsen laten rondleiden langs de bijzonderheden van de kerk. Onder sfeervol brandende kaarsen in de grote kroonluchters zal vervolgens het muzikale deel van het programma plaatsvinden. Twee koren zullen, begeleid door een organist, een kerstconcert geven, met een gevarieerd programma van christmascarols. Bovendien wordt het programma opgeluisterd door een optreden van een "Piperband". Adres: St.Jacobskerk, Branderijstraat 3, Vlissingen. za/zo 24 25 oktober 1998, 11.00-17.00 uur. Van Wormer tot Zaandijk. Oudste industriegebied van Europa, Zaanse huizen en de tuin van de Dominee. Rond 1700 waren er in de Zaanstreek zo'n 600 molens in gebruik, waarvan er vandaag de dag helaas nog maar twaalf resten. De eerste molen was een hout zaagmolen die in 1592 werd gebouwd. Molen Het Pink in Zaandijk staat op het programma van deze Monumentendagen. De 'Zaanwand' in Wormer is het oudste industriegebied van Europa en daarmee een uniek stuk Nederlands erfgoed. Hierin heb ben zich diverse bedrijven, ateliers en een café/restaurant gevestigd. De Zaanwand vormt het uitgangs punt van deze Monumentendagen (zie ook pag. 13). Vlak bij dit complex staan de Lassie fabriek en rijstpellerij Mercurius. Dit laatste industrieel monument heeft vorig jaar een nieuwe functie gekregen als archaeologisch depot van de provincie. Van Wormer verplaatst het programma naar het naburige Zaandijk, waar het Raadhuis, een voormalig koopmanshuis met authentiek Zaans interieur, is opengesteld. Ook kan een particu lier Zaans woonhuis bezocht worden, waar bovendien een concert bij te wonen is (beperkte ruimte!). Door het unieke voormalige arbei dersbuurtje de Domineestuin vinden wandelingen plaats. Centraal Informatiepunt: café Batavia in de Zaanwand aan de Veerdijk, bereikbaar in ca. 5 minuten vanaf NS-station Wormerveer. Panden Theater Instituut Nederland aan de Amsterdamse Herengracht.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 20