EXPOSITIES AGENDA EXCURSIES april 1998 Heemschut 23 Beerput, in beeld-, het 15 de en 16de- eeuwse verleden van de Lange Kerkstraat 42 te Goes. Tot 2 mei in Mudeum voor Noord- en Zuid- Beveland, Singelstraat 13 Goes. Architect Etiric Miralles; Catalaanse architect met ontwerpen uitbreiding stadhuis Utrecht en Valkhofburcht, Nijmegen. In Arcam-galerie Waterlooplein Amsterdam t/m 9 mei. Aldo van Eyck;expositie in Ned. Arch. Instituut te Rotterdam t/m 24 mei. Utrecht en water-, t/m 31-5 in het Waterleidingmuseum, Lauwerhof 29 Utrecht. Holland-Amerika Lijn, Thuishaven Rotterdam.-, t/m 15-8 in de Archief winkel, Coolsingel 91 Rotterdam. Groep 32-, arch.groep rond Albert Boeken; t/m 30-8 in bezoekers centrum De Koepel bij oud-sana torium Zonnestraal, Hilversum. De grachtentuin in bloei; open tuinen dagen in Amsterdam op 19,20 en 21 juni. Startadres: Theater Instituut, Herengracht 168. Zingende klokken van de lage landen-, van 9-5 t/m 27-9 jubileumtentoon stelling 40 jaar Nationaal Museum van Speelklok tot Pierement, Buurkerkhof 10 Utrecht. Bijjupiter, Romeinse forten bij Velsen; t/m 9-10 in het Archeologisch Museum, Vleeshal, Grote Markt 18 LIaarlem. De stad door de jaren; geschiedenis Amsterdam tussen 1880-1998; t/m 1-11 in Amsterdams Historisch Museum, Kalverstraat 92 Zie voor exposities over de Vrede van Munster pag. 2 S. 9 en 10 mei Monumentendagen Bergen op Zoom. Zie pag.21 16 mei Excursie naar Schoonebeek, georg. door Heemschut Drenthe. Zie pag. 23. Aanvang 10.15 uur bij voormalige Gemeentehuis Schoonebeek. 23 mei Algemene Ledenvergade ring Heemschut in Sociëteits gebouw, Mariaplaats 14 Utrecht. Aanvang 14.00 uur. Zie pag.19. 8 mei K.N.O.B.-studiedag Cultureel Erfgoed Zeeland telefoon 030-2321756. 11 juni Excursie Huis Van Brienen te Amsterdam in kader Vrede van Munster. Aanvang 11 uur in Korenmetershuis, Nieuwezijds Kolk 28 Amsterdam. Zie pag.23. 13 juni Excursie Tulip Mania in kader Vrede van Munster. Aanvang 11 uur in Korenmetershuis. Zie pag. 23 13 en 14 juni Monumentendagen in Gorinchem. Zie pag.21. 4 en 5 juli Monumentendagen Lier (België). Zie pag.21 Excursie Keulen Van 21 tot en met 24 mei kunt u met Stichting Kunst in Zicht uit Groningen mee naar Keulen. 1998 is het Gotisch Jaar in Keulen, omdat de eerste steen van de Keulse Dom precies 750 jaar geleden werd gelegd. In Keulen worden een aantal grote musea bezocht, en wordt een rondleiding gehouden langs Romaanse en Gotische kerken. Vertrek vanuit Groningen. Informatie: zie onder volgend bericht. Wandeling Noorderplantsoen Zondag 7 juni van 11.00 tot 13.00 uur kunt u onder leiding van gids Edward Houting een wandeling maken door het Groninger Noorderplantsoen. Edward Houting, die enige publicaties over het Noorderplantsoen op zijn naam heeft staan, vertelt u over de geschie denis en ontwi kkeling van dit stads park, dat in 1876 in Engelse land schapsstijl is aangelegd op de geslechte stadswallen. In Heemschut wordt regelmatig melding gemaakt van lezingen, wandelingen en excursies van Stichting Kunst in Zicht in Groningen, zoals hier boven. Wij maken echter alleen melding van de activiteiten van deze stichting, waar deze raakvlakken hebben met Heemschut-activiteiten. Stichting Kunst in Zicht organiseert veel meer! U kunt informatie en een programma-boekje aanvragen op telefoonnummer 050 - 318 86 51 of bij Stichting Kunst in Zicht, postbus 1181,9701 BD Groningen. Amsterdam, die mooie stad,... Heemschut organiseert in juni 1998 twee excursies in Amsterdam. De excursies zijn doorspekt met voorbeelden van ons cultureel erfgoed, van ambachtelijke restauratie en herbestemming. Huis Van Brienen Aansluitend op de artikelen. De vrede van Miinster, bieden wij u donderdag 11 juni een geva rieerd programma aan. Om ca. 11 uur ontvangen wij u graag op ons hoofdkwartier 'Het Korenmetershuis', aan de Nieuwezijds Kolk. Tijdens de inleiding bieden wij u een eenvou dige lunch aan en wandelen daarna naar het Paleis op de Dam. Daar zal een deskundige gids ons rond leiden en in het kader van de tentoonstelling vertellen over het einde van de Tachtigjarige oorlog en het ontstaan van het huidige Europese stelsel van staten. Vervolgens wandelen wij naar het voormalig stadhuis, nu hotel Le Grand, en wij drinken in café Roux een kopje koffie. Daarna zijn wij te gast bij de Vereniging Hendrick de Keyser, in het schit terend gerestaureerde pand aan de Herengracht 284, Huis Van Brienen. Exclusief voor Heemschut krijgen wij een rond leiding door prachtige stijlkamers die na de vakkundige restauratie weer helemaal de sfeer van het 18de eeuwse leven uitstralen. Volgens de cultuur van nu, sluiten wij de dag af in het dak-restaurant van warenhuis Metz, met een high tea, waarvandaan wij letterlijk en figuurlijk ons culturele erfgoed kunnen overzien. Aan te bevelen is makkelijk schoeisel en neem uw museumjaarkaart mee. Tulip Mania Onder de titel Tulip Mania orga niseren wij zaterdag 13 juni de tweede excursie in het kader van de manifestatie De vrede van Munster. Ontvangst is om ca. 11 uur in 'Het Korenmetershuis', aan de Nieuwezijds Kolk. Wij bieden u een eenvoudige lunch aan en geven achtergrondinforma tie over het programma van de dag. Na een kleine wandeling naar de Dam geeft een deskundige gids een rondleiding in het Paleis en vertelt alles over de tentoonstel ling De Vrede van Miinster. Wij maken kennis met de betekenis van die vrede voor onze Gouden Eeuw en zien dat deze eeuw tot een 'feest van de kunsten' heeft geleid. In het voormalig stadhuis, nu hotel Le Grand, drinken wij in café Roux een kopje koffie. Er volgt een wandeling langs veel moois dat Amsterdam te bieden heeft. Vervolgens, op de kijkdag van veilinghuis Sotheby, Rokin 102, (het vroegere leesmuseum), zien wij een deel van de resultaten van dat 'feest van de kunsten', Tulip Mania. Er zijn uitingen van de 17de eeuwse welvaart in kunst voorwerpen te zien, (o.a. tekenin gen, vazen, sieraden, meubelen, textiel, waarin de tulp in vorm of als motief is terug te vinden). Wij sluiten de dag af in het dak restaurant van warenhuis Metz, met een high tea. Beide dagen kosten 55,- all in. De groep deelnemers kan helaas niet groter zijn dan 20 personen. U kunt zich telefonisch aanmelden voor de excursies: 020 6225292. U bent pas verze kerd van deelname als uw betaling binnen is op postbankrekening nummer 124326 t.g.v. Bond Heemschut te Amsterdam onder vermelding van 'Van Brienen' of 'Tulip Mania'. U ontvangt begin juni de bevestiging, juiste aanvangstijd en routebeschrijving. Aan te bevelen is makkelijk schoei sel en neem uw museumjaarkaart mee. Heemschut Drenthe organiseert excursie naar Schoonebeek Op zaterdag 16 mei a.s. organi seert Heemschut Drenthe een excursie naar het Zuidoost- Drentse dorp Schoonebeek waar alle leden van Heemschut aan kunnen deelnemen. Schoonebeek in het uiterste zuid oosten van Drenthe, tegen de Duitse grens aan, heeft een lange en zeer interessante geschiedenis. Reeds in de 13 de eeuw woonde men hier al op zandruggen in het onafzienbare veen. Op afgelegen weidegronden - eilandjes in het veen - verbleven de herders in de winter maandenlang in eenzaam heid met hun kudde. Van de vee hutten - de zogeheten Booën - die de herders en het vee in de winter onderdak verschaften, zijn gelukkig nog een paar gespaard gebleven.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 25