ffjo'U. td Steenrestauratiemortel AGENDA RTIPREX De Tegelerie 18 Heemschut - t4 -j Sleenstraat dreigt een bouwplan gerealiseerd te worden dat volgens Heemschut niet past in het beschermde stadsgezicht ter plekke. Het gaat om een aantal woningen met schuine daken en een woonto ren. Het gebouw wordt neergezet op een terrein waar voorheen een school stond. De plattegrond van de voormalige school wordt ruim schoots overschreden. De dakhel lingen zijn veel te flauw en de woontoren zelf is al helemaal uit den boze. Een duidelijke breuk met de Brielse traditie, die er voorheen op neerkwam dat binnen de oude vesting eigentijds gebouwd werd zonder de omrin gende oudbouw geweld aan te doen. Het eerste schrijven van Heemschuts kant om deze misser te voorkomen is al de deur uit. NOORD-HOLLAND Naar Raad van State Haarlem Heemschut blijft zich tot het laatste moment verzetten tegen de stedebouwkundige ontwikkelingen bij de Grote Markt in Haarlem. Nu Gedeputeerde Staten van Noord- Holland het gemeenteraadsbesluit van Mei j.1. hebben goedgekeurd om op het nabijliggende terrein van de voormalige drukkerij Enschedé een nieuwe markt te realiseren met een uitbreiding van het concertgebouw, een schouwburg en een gerechtsgebouw, gaat Heemschut daartegen in beroep bij de Raad van State. Zoals Heemschut ook bij haar voorgaande bezwaarschriften heeft gesteld, blijft zij gekant tegen de grootschaligheid, de hoogte en het karakter van dit plan, dat weinig rekening houdt met de eeuwenoude sfeer van dit beschermde stadshart. Dit alles in tegenspraak met die aanwijzingen tot beschermde stadsgezicht in 1990 van de beide minsters van W.V.C. en V.R.O.M. De letterlijke tekst van het beroepschrift van Heemschut, zoals we dat in grote lijnen al eerder publiceerden is op te vragen bij het centrale bureau van de vereniging in Amsterdam. Op de foto: Toegang en raam van het voorhuis, met veel oude bouwsporren. ZUID-HOLLAND/UTRECHT Gijbelandsedijk 119/120 Graafstroom Op 12 september heeft staatssecretaris Nuis de eeuwenoude boerderij aan de Graafstroom subsidie toegekend. Met name het in de wacht slepen van dit geld uit 'de pot van Nuis' lijkt van doorslaggevend belang om sloop te voorkomen. Een stap in de goede richting Duitse huis gekocht Utrecht De Vechtse Slag N.V. heeft het middeleeuwse Duitse Huis, voor het behoud waarvan jaren actie voerde, aangekocht om het te restaureren. In het complex komen een vijfsterren hotel, hotel appartementen, een restaurant en een congrescentrum. Alg. Vergadering van leden op 22-11 om 10.30 uur in de Amstel- kerk, Amsterdam (zie pag. 17). Een minerale polymeergebonden restauratiemortel samengesteld uit steengranulaten geschikt voor alle zand en kalksteensoorten, verblend en baksteen Terra cotta, hardsteen enz. A Onderscheidt zich door: kleurechtheid uitstekende aanhechting krimpvrij vorstbestendig veroudering als basismateriaal diverse korrelgroottes aangepaste hardheid hoge product kwaliteit uitgebreid wetenschappelijk technisch onderzoek (rapport aanwezig) Kantoor en showroom Rijksstraatweg 73, 3454 JE De Meern Tel. 030-6664369, Fax 030-6665499 Pinakel in Monulit Dominicuskerk te Amsterdam iken restauratie- en gebinthout, (gebruikte) zware balken Alles op maat in te zagen. Ook bijzondere houtsoorten en maten. -Boomzagerij ."Groot Oever" mbachtelijk gebakken, de hoogste kwaliteit estrikken, vorsten, e.d. Speciaal ontwikkelde onderhouds- en nabehandelingsprodukten. Groot Oever 12 7707 PV Balkbrug 'S 0523 - 64 92 82 Fax. 0523 - 64 96 10 Import groothandel ambachtelijke plavuizen oktober 1997

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1997 | | pagina 20