Monumenteel EXCURSIES Texel KORTE BERICHTEN Heemschut 21 TV-uitzendingen 31-8 en 3-9. Bezoekdagen 6 en 13-9. Flevoland; Dronten: De Ark, Open Hof, St.Ludgerus, Gemeentehuis Biddinghuizen. Swifterband: De Hoeksteen. Ketelhaven: Museum voor scheepsarcheologie. TV- uitzenidngen 7 en 10-9. Bezoekdagen: 13 en 20-9. Monumentendagen VOM Op 25 en 26 oktober zijn de monumentendagen van de Vereniging Open Monumenten in Gouda. Het centraal informatie punt is het stadhuis aan het Marktplein. Het gotische stadhuis is fraai opgeknapt. U kunt wandelen door de onderaardse gangen van het kasteel van Jacoba van Beieren. Enkele hofjes en art deco schilderingen illustreren monumentaal Gouda. Wijzigingen in de programmering voorbehouden. Info: 020-4205557. Excursie Kop Noord Holland Cultureel landschap, kan je dat zien? Waar beter dan in de kop van Noord Holland. Op zaterdag 27 september maken we vanuit Schagen een rondrit per bus. We zullen dan veel interessante zaken die het culturele landschap illus treren tegenkomen. Onder voor behoud gaat de route van Schagen (ca. 10.30 uur) - Kolhorn - Wieringermeer, voormalig zuiderzee-eiland Wieringen - de Zijperpolder - Schagen (ca. 16.00 uur). Waar mogelijk bezoe ken we molens, boerderijen en kerken. In Hippolytushoef vertelt Marco Lont, leraar van beroep en erg verbonden met deze omge ving, over bossen wallen en zee, over dijken dammen en sluizen. Kortom ons cultureel landschap. Bent u verhinderd? Maak dan eens familie of vriend attent op een Heemschutexcursie. Zij maken dan op een prettige manier kennis met ons culturele erfgoed, waar we ons allemaal voor moeten inzetten om het te behouden. Deelname uitsluitend door over making van 5 5,- p.p. all in, op gironummer 124326 t.n.v. de Bond Heemschut Amsterdam onder vermelding van excursie Kop Noord Holland. U ontvangt een week voor de excursie de bevestiging met de juiste aanvangstijd en -plaats. Tip: Heemschutmedewerker Jan-Derk Gerritsen heeft voor de ANWB/VW een overzichtelijke gids geschreven met fiets- wandel en kanoroutes met veel achter grondinformatie! 'De kop van Holland, verhaal van land en water'. ISBN 90-18-00770-6. De geplande excursie naar Texel gaat door gebrek aan voldoende belangstelling niet door. Excursie Overijssel De excursie van Heemschut Overijssel zal dit jaar naar Kampen gaan. Op zaterdag 27 september begint de dag met een ontvangst in het Stadhuis om 10.30 uur. Na een inleiding over monumentenzorg en stadsvernieuwing volgt een bezichtiging van het Stadhuis. De lunch vindt plaats om 12.30 uur in de Stadsherberg. Onder de deskundige leiding van de heer ir.R.Busser zal een wandeling door Kampen worden gemaakt langs de minder bekende monumentale plekken en gebouwen, waaronder de Buitenkerk. De wandeling eindigt om ongeveer 15.00 uur op de Koggewerf, waar een Kamper koggeschip op authentieke, middel eeuwse wijze wordt nagebouwd. Afsluitng van de excursiedag om ongeveer 16.30 uur. Men kan zich aanmelden voor deelname aan de excursie en lunch door uiterlijk voor 6 september 35,- per persoon te storten op girorekening 3190247 van de Bond Heemschut, penning meester van de Prov.Commissie Overijssel te Deventer. Excursie Gelderland Op zaterdag 27 september 1997 organiseert de PC Gelderland haar jaarlijkse excursie, dit keer in een gebied dat door de grootscha lige rivierdijkverzwaringen en plannen voor de Betuwelijn sterk onder druk staat: het zo rijk aan historie, maar voor velen onbe kende Gelders rivierengebied. De dag begint om 10.00 uur met vertrek per bus vanaf P+R station Geldermalsen naar Culemborg. Daar wacht ons een ontvangst met koffie en aansluitend een rondlei ding in het Museum Elisabeth Weeshuis (1535). Na een stads wandeling volgt een bezoek en rondleiding in het prachtige stad huis van Culemborg. In dit juweeltje van middeleeuwse bouw- kunst(1534-39door Rombout Keldermans) krijgen we een rond leiding door het bestuur van de historische vereniging 'A.W.K. Voet van Oud-Heusden'. Hierna vertrekken we per bus van Culemborg naar Buren waar een koffietafel klaar staat. Na de lunch is er gelegenheid Buren te verken nen. In dit door wallen en muren omgeven vestingstadje liggen tal van gerestaureerde monumenten en drie musea. Buren heeft sinds 1472 tot heden ten dage een sterke band met het Huis van Oranje. Om 14.30 uur vertrek uit Buren richting Waardenburg voor een rit door het rivierengebied met als gids historisch geograaf drs. J.D.H. Harten, kenner bij uitstek NOORD-HOLLAND Woningen in kerk Hilversum De Sintjosephkerk aan de Pelikaanstraat, door N. Andriessen in 1936 ontworpen, hoeft niet te worden gesloopt. Woningstichting Dudok heeft een plan gepresenteerd, waarbij het mogelijk werd geacht in de kerk 31 appartementen te realiseren. Deel Ruigoord gespaard Amsterdam Door het aanleggen van de Afrikahaven, waarmee inmiddels een begin is gemaakt, hoeft: het dorp Ruigoord niet geheel te verdwijnen. Het gebied, dat ooit een eiland was heeft een culturele en historische waarde en daarom zal de haven iets minder omvangrijk worden. Het kerkje, de pastorie en enkele huizen zullen woorden gespaard. van dit gebied. We bezoeken de korenmolen te Waardenburg die wegens de rivierdijkverzwaring met de meest moderne technieken twee meter is opgevijzeld. Over de rivierdijk wandelen we richting Neerijnen voor uitleg over de veranderde dijken en het landgoed Neerijnen van de stichting Het Gelders Landschap. Om 16.30uuris het vertrek uit Neerijnen naar station Geldermalsen waar wij de dag afsluiten met een consumptie naar keuze in HCR 'de Gentel', gelegen tegenover het station. De kosten voor deze excursie bedragen f40,- p.p. Opgave uitsluitend door overmaking van dit bedrag op Rabobanknr. 10 51 11 449 (giro van de bank: 815528), t.n.v. penningmeester PC Heemschut: drs. G.T. de Maret Tak, te Arnhem onder vermelding van 'Excursie Gelderland'. Uw betaling zien wij graag vóór 13 september tegemoet. Informatie: R.W. Siebers, tech nisch adviseur Heemschut Gelderland, tel.: 0418 651837. Toch geld Warmenhuizen In ons artikel over de restauratie van de wand schilderingen van - vermoedelijk - Jan van Scorel in de Ursulakerk in Warmenhuizen, meldden wij, dat het geld voor verder restauratie op was. Inmiddels heeft staatssecreta ris Nuis aan het kerkbestuur 800.000 gulden overgemaakt, zodat de gewelfschilderingen, die uit negen panelen bestaan, nu geheel gerestaureerd kunnen worden. In totaal heeft de reastau- ratie dan drie miljoen gulden gekost. Statenlogement in Hoorn gerestaureerd Hoorn De restauratie van het Statenlogement (het 'oude stad huis') in de Nieuwstraat te Hoorn is voltooid. Een van Hoorns oudste en bezienswaardigste monumenten is na anderhalfjaar weer open. Het gebouw kan weer augustus 1997

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1997 | | pagina 23