m Aannemingbedrijf Zeeburgerpad 49 restauratie 1019 AB Amsterdam onderhoud 020-6940306 verbouw schilderwerken nieuwbouw BSmËI De Groenestraatskerk(St.Antonius/St.Anna) in de steigers. Archeologie en Moderne Kunst van architect Ben van Berkel. De verzame lingen van de Commanderie van Sint- Jan en Museum Kam gaan daarheen. De archeologische vondsten, die de laatste tijd worden gedaan, zullen waar mogelijk een plek vinden in het museum. Station In de stationshal staat een maquette van het oude station van Rijksbouwmeester C.H. Peters, de man van de postkantoren zoals dat van Amsterdam, nu omgeto verd in een winkelcentrum. Jammer, dat dit station is gebombardeerd maar het 'nieuwe' station van Sijbold van Ravestein is ook de moeite waard? 'Het staat nog niet op de gemeentelijke lijst maar er wordt bij de komende uitbreiding wel zuinig mee omgespron gen. Vooral de toren is erg markant. Je zou, nu voor veel bouwkunst uit de Wederopbouwtijd de 50-jaren grens nadert (nog altijd de voorwaarde om Rijksmonument te worden J.K) moeten kunnen overwegen hem op de lijst te zetten.' Dat geldt voor veel meer jonge bouw werken zoals bijvoorbeeld het unieke Goffert-stadion met het bijzondere stadionpark erom heen. Er zijn plannen om het oude theehuis in het park te restaureren. Prijsvragen Over de nieuwbouw in Nijmegen is niet iedereen even goed te spreken. Uw stadskantoor recht tegenover het station is buitengewoon lelijk en dat nieuwe gebouw vlak naast De Vereeniging lijkt me ook niet geslaagd. Wat doet Nijmegen om de kwaliteit van zijn nieuwbouw te verbeteren? 'Er worden steeds vaker prijsvragen onder architecten gehouden en dat werpt z'n vruchten af. De nieuwbouw, die op het Hessenberg-terrein is gepland ziet er bijvoorbeeld spannend uit, evenals de nieuwbouw langs de Stieltjesstraat.' We hopen met Theeuwes, dat het inderdaad 'span nend' wordt bij de Hessenberg maar hebben onze twijfels.' Een vraag nog tenslotte. Is de formatie van afdeling Monumentenzorg (2.5 plaats) niet wat klein? 'Is niet groot inderdaad maar de afdeling wordt licht uitgebreid en dan hebben we daarnaast twee eigen archeologen in dienst, een van de twee speciaal i.v.m. de Waalsprong, die Nijmegen wil gaan maken om verder te kunnen groeien.' J. KNEPPERS STICHTING VAKGROEP RESTAURATIE

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1997 | | pagina 10