Muzikaal Monument Amsterdam, die mooie stad BOEKEN Bergen op Zoom Horst Limburg EXPOSITIES De Vereniging Open Monument organiseert op 19 januari 1997 een 'Muzikaal Monument Amsterdam' in de Westergasfabriek, Haarlemmerweg 8 Amsterdam. Er is een lezing over de gaswinning en gasvoorziening in Nederland. Tel. reserveren: 020-4701170. Op 2 3 februari is er een Muzikaal Monument Tilburg in het Nederlands Textielmuseum, Goirkestraat 96 Tilburg. Er is door vrijwilligers van Heemschut heel wat werk verzet in Amsterdam. Het verheugt ons u uit te nodigen dit van dichtbij in besloten kring te bekijken. De excursiecommissie Noord-Holland heeft het plan, naast onze jaarlijkse provinciale excursie, in 1997 verschil lende bijeenkomsten in Amsterdam te organiseren. Wij doen dit in samen werking met het cultureel organisatie bureau Artifex te Amsterdam. Artifex is gespecialiseerd in het organiseren van cultuurhistorische dagexcursies in het bijzonder in Amsterdam. Deze samenwerking is voor een Heemschut-Amsterdam-dag een waardevolle aanvulling om het nuttige met het aangename te verenigen. Vanuit een openbaar vervoer/verza melpunt zal getracht worden om in verschillende wijken, waar HS actief is geweest, een overzichtelijke wande- Alhoewel een aantal jaren geleden ver schenen, maar niet verouderd, is nog vermeldenswaard de uitgave 'Ter ere van "De Maagd"'; uitgave ter gelegenheid van de opening van de Stadsschouwburg "De Maagdop 30 augustus. 1990.Het is een uitgave van de Geschiedkundige kring van Stad en Land van Bergen op Zoom en bevat bijdragen van Willem van Hamgemeentearchivaris, over de geschiedenis van het kerkgebouw en van Onno Greiner, de architect van het schouwburgproject, over de verbouwing van kerk tot schouwburg. Barend van Rossum schrijft over de verbouwing en tenslotte schrijft Wim Lichtveld, akoesti- cus, over geluid, isolatie en installaties. Met de bouw van de parochiekerk de Heilige Maagd Maria-ten-Hemel- opneming werd in 1824 begonnen naar een ontwerp van de Antwerpse architect Josephus-Emmanuel Franssen (1792- 1855) in wat men de Waterstaatsstijl noemt. In de jaren tachtig werd de kerk gesloten. De St Gertrudiskerk werd door de gemeente ter beschik king gesteld en de onderhandelingen over de verbouwing tot stadsschouw burg konden beginnen. Deze had ling en een cultuurhistorisch evene ment te organiseren, zodat u na afloop zult zeggen: "Amsterdam, die mooie stad". In de rubriek 'service' houden wij u op de hoogte omtrent die data en hoe u zich dan op kunt geven. Mocht u suggesties hebben, dan kunt natuurlijk heel wat voeten in de aarde. In woord en beeld wordt deze meta morfose toegelicht. De Maagd prijkt nu als cultureel centrum weer als vanouds in het centrum van de stad. De uitgave is te bestellen door overmaking vanfl 7,50 (inclporto)op postbankreke ning 2405922 t.n.v. de Gesch. Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom o.v.v. Ter ere van de Maagd. 'Huis Horst, een toekomst voor een ruïne onder red. van J.M. W. C. Schatorjé en G.F. Verheijen is een verslag van een studiedag gehouden op 9 september 1995 over de toekomst van de ruïne en de Kasteelse Bossen, die gerevita liseerd worden. Het gebied wordt bestemd voor parkrecreatie. En de ruïne moet daarin een prominente rol spelen. Het boekje is een verslag van de verschillende inleidingen over de geschiedenis van het kasteel, die voor een groot deel aan het licht is gekomen dankzij de bouwhistorische onder- zoekscampagnes Onder leiding van profJ.G.N.Renaud. De uitgave is te bestellen bij het Secretariaat:Venloseweg48, 5961JD Horst. Tel. (077)-398 14 31. De prijs van het boekje isfl 5,- excl. verzendkosten. AMtC u mij bellen; Uithoorn, telefoon 0297- 564993. Namens de excursiecommis sie NH, wens ik u een goed 1997 en tot ziens op een van ónze excursies. Agnes Mars excursiecommissie NH Architect Rudy Uytenhaak, overzichtsten- stoonstelling; t/m 12 jan. in ABC, Groot Heiligland, Haarlem. Industriële monumenten Zuid- Kennemerland en hun hergebruik; t/m 12-1-1997 in ABC, Haarlem. 10 Moderne architectuur en stedebouw (1926-1962); t/m 12-1 in de Stadsgalerij, Raadhuisplein 19 Heerlen. 'De fiscus onderdak', acrhitectuur en huis vestingvan de belastingdienst; t/m 30 maart in het Belastingmuseum, Parklaan 14-16 Rotterdam. Kampen-zuid; t/m 28-12-1996 in Stedelijk Museum Kampen over de wording van een vooroorlogse nieuw bouwwijk. Bedrijven in en om Utrecht; t/m 28-12- 1996 foto-materiaal van het indus triële erfgoed van Utrecht. Joods leven in Brabant; t/m 10 maart in Noord-Brabants Museum met prenten, schilderijen, foto's etc. De tenstoonstelling valt samen met de heropening van de ingrijpend geres taureerde synagoge van Den Bosch. Tot en met 2 maart is in het Rotterdamse Schielandshuis de expositie Verborgen kerkschatten 1400-2000 te zien. Op de foto de Aanbidding door de herders van Abraham Bloemaertf 1623) uit de Parochie H. Jacobus de Meerdere in Den Haag. Foto Hist.Museum Rotterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 42