Vooral Uw Lei' bouwbedrijf m. j. de nijs en zn. b.v. LEENHOUTS OOK GESPECIALISEERD IN RESTAURATIE EN ONDERHOUD VAN MONUMENTEN bouwers van nu en voor morgen BRIEVEN Heemschut 85 jaar Uitgevoerd werden door ons onder andere: Kerk te G roede Beltmolen te Cadzand Molen Retranchement Kerk Brouwershaven Waterpoort te Sluis Stellirigmolen Hoek Diverse Woonhuizen Westpoort te Sluis Kerk en Toren Kortgene Korenmolen te Sluis Kerk Sint Maartensdijk Kerk te Dreischor Kerk te IJzendijke Toren Sint Kruis Kerk te Aardenburg Oostpoort te Sluis Zuidpoort te Sluis Toren Stavenisse Kerk te Vosmeer Kerk te Baarland Balans Middelburg nieuw, reparatie- en onderhoudswerken ook Eternit en shingles - daken door geheel Nederland de mooiste pleidooien voor het beschérmen van het erfgoed die men zich kan denken: de tentoonstelling Kijken is bekeken worden in het Stedelijk Museum; een presentatie van Nederlandse kunst zonder coitus en poep maar daarom nog niet zonder hartstocht en oerkracht. Taai volhouden Dames en heren, dit is uw dag, de dag van Heemschut. U hebt het gehoord: Heembescherming, dus: Heemschut is een kwestie van taai volhouden. Bewaar uw waarden tegen de waan van de dag, en er zal een dag komen, waarop de historie - en dus de histori cus - de Heemschutter gelijk geeft. Allereerst werd de jarige op de Landelijke Heemschutdag op 7 september getracteerd op prachtig weer. De driehonderd Heemschut leden die de jaarlijkse excursie meemaakten kunnen erover meepra ten. Een gastvrije ontvangst met speciale Heemschut-tas, waarin informatie materiaal, koffie en een woord van welkom door de gastheren, voorzitter J. Franssen en burgemeester P. IJssels van Gorinchem. Ze hielden het, onge twijfeld met een schuin oog op het mooie weer, kort. Onder leiding van gidsen ging het vervolgens het zonovergoten Gorinchem in: overal groepen Heemschut-leden (met tas!) en veel instemming, bewondering en waardering voor wat hier de afgelopen jaren tot stand is gebracht. Daarna op de veerboot naar Woudrichem, aan boord een lunch. Zo'n boottocht duurt eigenlijk altijd veel te kort, maar toch genoeg tijd voor eten, drinken, genieten en bijpraten. Woudrichem ondanks het hoog bezoek en de massale belangstelling, gewoon zich zelf: schilderachtig, mooi, trots en een tikje zelfingenomen tussen Waal en wallen. In de Martinuskerk woorden van waardering voor de rol die Heemschut al ruim een kwart eeuw in dit gebied speelt door burgemeester M.J. Chr. Worrell. Hierbij is ook staatssecretaris drs. A. Nuis aanwezig, die vervolgens jubi lerend Heemschut een geldbedrag van 10.000 schenkt, te gebruiken voor een jongeren-project.( We zijn al aan het werk aan een onderwijsproject, de staatssecretaris wordt op zijn wenken bediend.) Daarna reikte de heer Nuis ook de Heemschut Persprijs uit. Met respect voor alle betrokken en de opstellers van het programma, maar dit was uw verslaggever net iets te veel van het goede. Buiten schijnt de zon en wacht Woudrichem, om van Loevestein nog maar te zwijgen, je hebt de kerk waarin je zit nog niet eens goed bekeken en je hoort een hele rij toespraken terwijl je in de eerste plaats met de excursie meegaat om dingen te zien! Je schuift op je bank, je kijkt naar je buurman en je verbijt je. Geacht bestuur, de Heemschut Persprijs, het vele werk verzet door de jury, de personen die de prijs uitreiken, de genomineerden en hun publicaties rechtvaardigen alle een echte, aparte feestelijkheid rond de uitreiking. Een aldus georganiseerde uitreiking biedt bovendien ook weer een extra kans om Heemschut in de publiciteit te brengen. Dus, geacht Bestuur, volgende keer op de excursie een ietsje minder graag...voor het overige, een prachtdag en nog profi ciat met de 85ste verjaardag. Leo van der Meule Leenhouts' Aannemings-Bedrijf b.v. Nieuwstraat 52 Postbus 25 4524 ZG Sluis tel 0117-474000 fax 0117-462140 Leidekkersbedrijf M. Maurix Bolswarderweg 2, Tjerkwerd (Fr.) Tel.: (0515) 572030 postbus 1 1749 ZG warmenhuizen telefoon 0226-392944 telefax 0226-392974 33

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 33