'Slordige en versleten' binnenstad eindelijk aangepakt Delft wordt autoluw De Delftse binnenstad - door een onderzoeksbureau lslordig en versleten genoemd - wordt geleidelijk autoluw gemaakt. De gemeente heeft een integraal plan voor de binnenstad gemaakt. Enkele delenzoals de Beestenmarktzijn al spectaculair omgetoverd van parkeerterreinen tot voetgangersgebieden. Ook de Markt, in gebruik als grootste parkeerterrein van de stad, wordt uiteindelijk autoluw. Maar als je parkeerplaatsen weghaalt, m,oetje ze elders weer creëren, vindt de gemeente. Vandaar de bouw van liefst vijf parkeergarages. BERT FRANSSEN middenbermen hier vroeger benut voor parkeerplaatsen, nu voor terras sen en zitbanken. Het zijn stappen in een zoveel-jaren- plan, waarin geleidelijk vele verbete- De Markt, een grote parkeerplaats. Foto's Bert Franssen. 'De binnenstad maakt een slordige en versleten indruk'. De conclusie van een begin 1992 verschenen rapport van INB managers is hard, maar wordt door de gemeente Delft graag geci teerd, nu ze volop bezig is de openbare ruimte opnieuw in te richten. Hoe vreselijk het was en hoe fors de verbe teringen... Inderdaad steekt Delft veel energie in het opnieuw inrichten van de openbare ruimte. Het resultaat tot nu toe mag er zijn. De Beestenmarkt, het eerste, in 1993 autoluw gemaakte gebied, was een parkeerterrein, maar is nu een oergezellig en druk plein, bezaaid met terrassen. Ook de sinds mei autoluwe Brabantse Turfmarkt en Burgwal hebben een gedaantewisse ling ondergaan. Zo werden de 17

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 17