Bouwbedrijf Hulshof b.v. V MONIKNT ïeig lüf De achteruitgang van het Nieuwe Werk, de uitbreiding van de Oude Kerk van Rombout Keldermans baart Heemschut zorgen. Bi ft kantoor werkplaats Vorden: enkweg 11a, 7251 EV tel. (0575) 55 76 00 telefax (0575) 55 76 99 Mfj^l vestiging 's-Gravenhage: maaswijkstraat 109, 2586 CC tel. (070) 354 48 76 Heemschut van de gemeente omtrent de beroepstermijn bericht nadat die beroepstermijn verstreken was! Niet echt een handelswijze die een schoon heidsprijs verdient, iets wat Delft in het vervolg echt moet zien te voorko men. Het resultaat: de overkapping is verwezenlijkt zonder dat Heemschut daar verder nog iets tegen heeft kunnen ondernemen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de gehele constructie los van het oude werk is opgesteld en een ronduit lichtvoetig en elegant karakter heeft. Daarenboven is de ingreep omkeer baar want weer gemakkelijk te verwij deren. De uitbreiding verbreedt de economische bestaansbasis van het museum en daarmee het voortbestaan van het monumentale Prinsenhof complex. Toch twee punten van kritiek: aan de hoge zijde van de oude bebouwing bevindt zich de hemelwaterafvoer, de goot, precies voor de dakkapellen van de oude vleugel, geen halsmisdaad, maar tochTen tweede vindt door een dergelijke ingreep een welhaast onmerkbare omkering in de beleving van de ruimte plaats. Ontleende vroeger de ruimte zijn omslotenheid aan de zijmuren van de Prinsenhof vleugels en die van de Waalse Kerk, nu wordt het gevoel van beschutting en omslotenheid in de eerste plaats bewerkstelligd door het vederlichte dak. Waren we vroeger grotendeels buiten en een klein beetje binnen, nu zijn we vooral binnen en dankzij de doorzichtigheid van het geheel een klein beetje buiten. Tot zover een kijkje in de keuken van de commissie Zuid-Holland. Heemschut-leden in Delft en omge ving worden van ganser harte uitgeno digd de commissie op de hoogte te houden, uw informatie wordt steeds serieus genomen. Zo ondersteunen uw oren en ogen ons gezicht op Delft. Leo van der Meuk is PR-medewerker en lid van de Provinciale Commissie Heemschut Zuid-Holland. Restauratie stadhuis Gouda in volle gang GROUP T\ 11

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 11