DAKLEIEN Verdwijnt Wittebrug? Al UgïWLE Noord-Brabant Pand sociale Dienst wordt hersteld ONDERHOUD RAADHUIS TE DELFT AANNEMERSBEDRIJF HUURMAN B.V. DELFT uw IMPORTEUR en LEVERANCIER van: Biemans Natuursteen b.v. Fax 050-185349 centrum een belangrijke rol te laten spelen in de verdere plan-ontwikke ling. Dit voornemen geeft Heemschut zeker een belangrijk argument tot behoud en eventueel herbestemming van dit sterk beeldbepalende gebouw in handen. Den Haag- Scheveningen en Den Haag zijn pas tamelijk recent helemaal aan elkaar gegroeid door bebouwing. Voorheen werden ze gescheiden door bossen. Tussen dat groen bevonden zich wel kleine gehuchten. Een van die vlekken heette Wittebrug en het laatste overblijfsel daarvan dreigt nu te verdwijnen. De panden zijn opgenomen in het Monumenten Inventarisatie Project en aan het gebied(je) heeft de gemeente een Cultuurhistorische Verkenning gewijd. Heemschut heeft de gemeente verzocht de onderhavige panden alsnog op de gemeentelijke monumentenlijst te zetten. In zijn verzoekschrift dd. 7 november stipt Heemschut nog enkele kenmerken van de bebouwing aan die in MIP en CHV niet genoemd zijn. Geen onder deel van het verzoek, maar wel van eventueel in te dienen bezwaren later, is het gegeven dat de voorgenomen nieuwbouw ter plekke eenzelfde 4 uur rrara, iin 18 lil! Bebouwing op de hoek Badhuisweg/Van Lennepweg in Scheveningen, die Heemschut Zuid-Holland op de Haagse monumentenlijst geplaatst wil zien. (foto Leo van der Meule). volume en hoofdvorm heeft als de nu nog aanwezige historische bebouwing. Leo van der Meule, Heemschut Zuid-Holland Raamsdonksveer - De sloop van het voormalig kantoor van de Sociale Dienst is dankzij de actie van Heemschut, van de baan. Het pand is verkocht en de huidige eigenaar is er gevoelig voor, om dit waardevolle gebouw in de oude staat terug te brengen. Dit gebouw dat in het begin van de jaren '20 is gebouwd, draagt heel duidelijk de kenmerken van de specifieke bouwstijl uit die periode. De oorspronkelijke vormgeving is goed bewaard gebleven. Dit geldt eveneens voor het pand Hoogevaart te Sprang-Capelle. Ook met dit pand, met zijn karakteristieke verschijnings vorm is eveneens na het advies van Heemschut goed omgesprongen. Opdrachteever: Gemeente Delft, Dienst Beheer Milieu, afd. Bouwkunde Architect: Architectenburo Ir. Boudewijk Veldman te Leiden Buiten waters loot 316, 2614 GR Delft Postbus 87, 2600 AB Delft Tel. 015-141745, Telefax 015-130322 Leien in Oudduitse vorm en maten, de bekende Schub- leien en Maasleien uit o.a. Spanje, Duitsland, Frankrijk en Engeland. Oosterhamrikkade 115 9713 KC Groningen Tel. 050-184244 In het centrum van het land komt woonruimte te huur in een monumentaal 17e eeuws huis, gelegen in park en bos, in een landelijke omgeving. Deze mooie buitenplaats wordt door meerdere personen (tussen 55 en 85 jaar) bewoond. Elk van de vijf units in het huis omvat twee kamers, eetkeuken, badkamer of douche ruimte, wc. De overige ruimten kunnen door alle bewoners gebruikt worden (logeeraccommodatie, bergruimte, garage e.d.). Gelegenheid tot tuinieren. Relatief lage woonkosten, ledereen is in principe zelfstandig en zelfverzorgend. In voorkomende gevallen is men elkaar behulpzaam en doet men dingen samen, met inachtneming van de persoonlijke vrijheid. Indien u geïnteresseerd bent, schrijft u dan een brief met uw persoonlijke gegevens onder nummer 35903 naar: Heemschut, Postbus 20, 2040 AA Zandvoort

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 8