D. Hoenders L 1 m Leidekkersbedrijf Natuurleien Leipannen Torenwerk Lood-, zink- en koperwerk Jaarverslagen Rijksdienst Gespecialiseerd in restauratie- en renovatiewerk Alles onder garantie Tel. 05450-9 22 17 Nijverheidsweg 3 - Neede Fax 05450-9 2219 wj HUNDERTMARK B. V. "Willem van Boxtel De ervaring van drie generaties geïnvesteerd in ambachtelijk vakmanschap, van Boxtel! van de gemeente en werd het o.a. Museum van Oudheden. Na jaren van verhuur, leegstand en verval werd het de afgelopen jaren door de nieuwe eigenaar grondig hersteld. Het is nu in gebruik als kantoor. Behalve aan het gebouw wordt er ook aandacht geschonken aan de geschiedenis van de parkaanleg. Met vele foto's, tekeningen en plattegronden. Utrecht. 1995. 64p. ISBN90.9008362.6 In 1994 was het 10 jaar geleden dat minister Brinkman zijn beroemde Nota over de toekomst van de Monumentenzorg uitbracht, die in monumentenwereld heel wat teweeg heeft gebracht. In de inleiding wordt hiervan een opsomming gedaan. Het verslagjaar 1994 was nog steeds een drukjaar. Reorganisatie en verzelf standiging speelden nog de hoofdrol, alsmede de vernieuwing van het monumentenbeleid en het streven naar een betere financiële basis voor de monumentenzorg. De noodklok luidde nu echt hard, helaas nog steeds tevergeefs. Er verschenen diverse nota's en onderzoeksrapporten en er vonden symposia en persbijeenkom sten plaats. Gehamerd werd er op de aantoonbare effecten van monumentenzorg op economisch, maatschappelijk en cultureel terrein. De aanleiding was d'Ancona 's Strategisch Plan en de nota Monum.enten goed gefundeerd. Gevolgd door het spraakmakende symposium 'Restaureren loont',waarin aangetoond werd dat van iedere gulden restaura tiesubsidie 74 cent terugvloeit in ons aller schatkist. Later werd nog aange toond dat genoemd bedrag zelfs hoger zou kunnen liggen. Nog een rapport en nog een symposium hadden adhesie betuigingen als resultaat. Daadwerkelijke toezeggingen voor meer geld kon de monumentenzorg aan het eind van het boekjaar nog niet tegemoet zien. Binnen de monumentenzorg werd gewerkt aan een nauwere samenwer king tussen de verschillende monu mentenorganisaties. Overleg waarbij ook Heemschut betrokken is. Er wordt gestreefd naar een efficiëntere inzet van de beschikbare middelen met het doel de kwaliteit te verbete ren, bijvoorbeeld door het bieden van steun aan kleinere gemeenten, die door de decentralisatie tussen wal en schip waren gevallen. Met als doel een steunpuntennetwerk op provinciaal niveau op te zetten. In drie gebieden wordt met dit netwerk momenteel geëxperimenteerd. Een project waarbij ook Heemschut is betrok ken.(zie ook het artikel op pag. 10) Het Monumenten Inventarisatie Project werd nagenoeg afgerond en de Selectie Procedure en Registratie is in volle gang. Enkele topmonumenten zoals Zonnestraal kregen extra aandacht en bij gebrek aan geld verke ren enkele in acuut gevaar. In het jaar verslag worden vervolgens per regio de verschillende activiteiten opgesomd. De sector kennis en informatie is gestart met het KIM (kennis- en infor matienetwerk Monumenten), waarin de verschillende bestaande gegevens bestanden geactualiseerd en samenge smolten worden. Het project zal lopen tot 1999. In de toekomst zal bijvoor beeld het steunpuntennetwerk hiervan kunnen profiteren. Dit is slechts een greep uit de werk zaamheden genoemd in het jaarver slag. Ondanks het eeuwig financieel tekort blijft de Rijksdienst primair gericht '...op bescherming, behoud en integratie van ons waardevol erfgoed... het is datgene waarvoor wij ons blijven inzetten', aldus Fons Asselbergs in het voorwoord. Het jaarverslag is verlucht met foto's van verschillende objecten. Geïnteresseerden kunnen het jaarverslag opvragen bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Postbus 1001, 3700 BA te Zeist. L LEIDEKKERS- EN LO ODGIETERS8EDR I J F SINDS 1880 Leien daken - koper- lood- en zinkwerk Hundertmark B.V. is een gerenommeerd bedrijf met een meer dan 100 jarige ervaring op het gebied van: Natuurfeibedekking, eternit-leien. asfa/t-shinge/s en pannendaken. Koper- lood- en zinkwerken. Bitumineuze bedekkingen en dakisolatie- Geheel vrijblijvend dienen wij u van advies of maken een passende offerte. Cornelis Drebbelstraat 2, 6603 BH Wijchen, tel. 08894 - 12593. fox 08894 23435 j leibedekkingen leipannen koperslagerij pannendaken Metaalweg 19 FAX WEURT AMSTERDAM 080 - 23 05 00 020-6598019 080 - 55 43 84 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 37