Jaarvergadering Bond Heemschut op 20 mei te Zwolle Uitnodiging aan de leden Uw Vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland belegt op zaterdag 20 mei a.s. om 10.30 uur de Algemene Vergadering van Leden. De bijeenkomst wordt in de Statenzaal van het voormalig Provinciehuis, thans o.m. bibliotheek gehouden. Deze jonge monumenten- bestaande uit een sober neo-classicistisch deel uit 1874 en een rijk gedecoreerde neo-gotische uitbreiding van 1898 door rijksbouwmeester J. van Lokhorst- zijn gelegen aan de Diezerstraat 80. Vanaf 10.00 uur wordt de koffie geserveerd, om 10.30 uur begint de Vergadering onder leiding van de heerj. Franssen, voorzitter van Heemschut en burgemeester ter stede. ZWOLLE binnenstad BERNARD DUIMEL De Agenda vermeldt verder de volgende onderwerpen: - Uitleg over de Statenzaal door de heer G. Oostingh, directie-secretaris van de Zwolse bibliotheek. - Openingsrede door de voorzitter en beleidsdiscussie. - Verslag van de Algemene Vergadering van Leden te Leiden in 1994, (wordt ter vergadering uitgereikt). - Ingekomen stukken en mededelin gen. - Jaarrekening van de Bond Heemschut 1994. - Goedkeuring van de rekeningen. - Jaarrekening van het Heemschut restauratie hulpfonds '94. - Jaarverslag 1994. - Benoemingen: Volgens het rooster zijn de heren J. Franssen, D. van Leeuwen, J.L. Matti, G.M. van Oerle, W.L.F. Rietbergen en G.C. Scbeltema aftredend. Ter verga dering wordt u een voorstel tot herbe noeming en benoeming van bestuurs leden ter besluitvorming voorgelegd. - Rondvraag en Sluiting Tegen 12.30 wordt er een eenvoudige lunch geserveerd in de koffiekamer van de Statenzaal. Tussen 13.30 en 13.45 uur start de stadswandeling door de Hanzestad Zwolle, Hoofdstad van de provincie Overijssel, onder leiding van enkele deskundige gidsen van de Vereniging Vrienden van de Stadskern. De stad van Burgemeester Franssen is zo veel- voor aanrijioute lie ommeiijde VAEflK De oude Statenzaal, waar de Algemene Vergadering plaats vindt. zijdig, dat er voor iedere Heemschutter genoeg te beleven en te genieten valt. De wandeling voert door het historische hart, langs o.m. de kundig gerestau reerde woonhuismonumenten, fraaie kerken, de laat-gotische Stadspoort en de 14de eeuwse stadsmuur. Na deze unieke rondleiding wordt het Heemschutgezelschap om 16.30 uur ontvangen door het gemeente-bestuur van Zwolle in het Stadhuis, dat gedeel telijk uit het jaar 1448 dateert. Een belangrijk onderdeel van dit oude stad huis is de historische Schepenzaal. Op bijgaande binnenstadsplattegrond vindt u de Statenzaal aan de Diezerstraat 80. Voor degenen die nog meer van Zwolle willen genieten kunnen zich voor het reserveren van arrangemen ten, in verbinding stellen met de dit jaar 100 jaar bestaande VW, Postbus 1155,8001 BD Zwolle. U kunt ook bellen met mevrouw A. Crum, hoofd promotie en marketing, tel. 038 - 21.67.98. Neem er eens de tijd voor die stad rustig te ontdekken, haar musea, de winkelstraten en aloude ambachten en het fraaie landschap in de omgeving. Houdt u er i.v.m. parke ren rekening mee, dat de vergadering op zaterdag plaats vindt. De parkeer dekken op het Noor der eiland, (zie plat tegrond) bieden zaterdagochtend mogelijkheden. Vanaf het station is het ongeveer 10 minuten lopen naar de Diezerstraat 80. Op verzoek (tel. 020 - 622.52.92) sturen wij de relevante stukken voor deze Algemene Vergadering van Leden aan u toe. Bemard Duim,el Algemeen directeur Bond Heemschut

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 4