VERHUISBERICHT: "De Evenaar" KORTE BERICHTEN Groningen Redding kerk Heveskes. Zes ton voor Groninger monumenten. Noord-Holland Lezingen en wandelingen Panelen Omringdijk Op de lijst Correctie PAPENSTRAAT 81,7411 NC DEVENTER TELEFOON: 05700-18447/05758-2298 BEELDHOUWWERK IN HOUT EN STEEN Handbeschilderde tegelranden 6,5 x 1'3 cm, Boerderijhekken en -ramen, Kerkdeuren, Tuinbeelden en -ornamenten en nog veel meer bij in(ruil)- en verkoop 1001 woon- en tuindecoraties Molenweg 4, Eemnes (U) 02153-87449 Part. Verkoop: Zaterdag's 9-14 uur Heveskes - De kerk van Heveskes wordt gerestaureerd. Het van oorsprong 13de eeuwse, romano-gotische kerkje, dat jarenlang bedreigd is door verval en sloopplannen, zal dit jaar door eigenaar het Havenschap Delfzijl/ Eemshaven overgedragen worden aan de Stichting Oude Groninger Kerken. Daarmee is het voortbestaan en de restauratie van de kerk (1 miljoen gulden) gegarandeerd. Van het dorp Heveskes is alleen de kerk nog maar over, de rest moest in de zestiger jaren verdwijnen voor de industrie. De aanzet tot de reddingsactie kwam van de Vereniging Behoud Kerk Heveskes. Door de Stichting TBI-fonds (opge richt vanuit het OGEM-bouw- en industrieconcern) zijn grote subsidies verstrekt aan drie monumentenorga nisaties in Groningen. Stichting Oude Groninger Kerken ontvangt 300.000 gulden (wordt besteed aan de restaura tie van de kerk te Den Ham), de Groninger Borgenstichting 80.000 (voor de restauratie van de oranjerie van de Fraeylemaborg) en Stichting Het Woonhuismonument 210.000 gulden (met dit geld wordt de restau ratie van een 700 jaar oud pand in Appingedam voltooid). Amsterdam, - Wie een lezing wil bijwonen over de binnenstad, of een. wandeling, fietstocht of boottocht door Amsterdam wil maken, kan al sinds jaren terecht bij Hans Tulleners. Tulleners (1949) is een groot kenner van de Amsterdamse monumenten binnen de Singelgracht, en schreef in de loop der jaren een aantal boeken over grachtenpanden, hofjes, e.d. Belangstellenden kunnen contact met hem opnemen. Adres: Hans Tulleners, Spinhuissteeg 2,1012 CJ Amsterdam. Telefoon 020-6222213. Op initiatief van de samenwerkende musea in West-Friesland zijn op de Westfriese Omringdijk, die in 1988 tot provinciaal monument werd verklaard, 14 panelen met uitleg (in 3 talen) over de dijkgeschiedenis geplaatst. De dijk, die het oorspronkelijke eiland West- Friesland omsloot, is 126 kilometer lang en dateert vermoedelijk uit de tweede helft van de 13de eeuw. In het kader van het cultuurhistorisch toerisme heeft de provincie dit initia tief tot promotie van het monument willen ondersteunen. Hilversum - Het mag vermelding, dat een gemeente als Hilversum, die de laatste jaren zeer veel kritiek heeft gekregen op zijn monumentenbeleid onlangs maar liefst 42 panden en de oude begraafplaats achter het post kantoor op de monumentenlijst heeft geplaatst. Tot nu toe telde gemeente lijke lijst 39 panden. Een uitbreiding met meer dan honderd procent dus. In het artikel 'Geschiedenis van het Duitse Huis herleeft' in Heemschut van februari wordt ten onrechte gesuggereerd, dat de Ridders van het Gulden Vlies ooi t op de plaats van de huidige Napoleotische Vleugel hebben vergaderd. Die vleugel dateert immers pas uit de jaren 1823-1824. De zinsnede 'over de bestemming van dit gedeelte werd tot vorig jaar wild gespeculeerd' in de derde kolom op pag. 32 heeft betrekking op die Napoleontische vleugel. De plannen van projectontwikkelaar Van den Bruele, die onder meer die vleugel heeft gekocht, zijn nog niet helemaal rond. Het meest waarschijn lijk is, dat het plan voor een hotel/ congres-accomodatie in de door hem gekochte gebouwen doorgaat. Bijdragen: S. Simon (PC Groningen) en J. D. Gerritsen (PC Noord-Holland) In verband met de verhuizing van ons atelier naar het 'Voormalig Koninklijk Postkantoor' in de Kleine Over- straat te Deventer eind 1995 zijn wij tijdelijk gehuisvest op het adres: 42

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 42