Kerkepadroute 1995 Landelijke Heemschutdag dit jaar naar Groningen rr Excursie Utrecht Excursie naar Lübeck. Heemschut-agenda Gelderland: Twello, NH kerk Terwolde, NH kerk Nijbroek, NH kerk Oene, NH kerk Epe, NH kerk uitz. 4/6 herh.9/6 Bezoek zaterdagen: 10 en 17 juni Brabant: Geertruidenberg, NH kerk Waspik, NH kerk RKkerk Dongen, NH kerk RK kerk Tilburg, NH kerk uitz. 11/6 herh. 16/6 Bezoek 17 en 24 juni Friesland Jorwerd, NH kerk Weidum, NH kerk Beers, NH kerk Boksum, NH kerk Deinum, NH kerk Marssum, NH kerk en kasteel uitz. 18/6 herh. 23/6 Bezoek 24 juni en 1 juli Duitsland: Zyfflich, St. Martinuskirche Kranenburg, RK kerk Kleef, H. Maria Ontvangenis Stiftskirche Evang. Kirche Bedburg-Hau, St Marcuskirche uitz. 20/8 herh. 25/8 Bezoek 26 aug en 2 sept. Drente: Coevorden, NH kerk RKkerk Steenwijksmoer, RK kerk Weitveen, RK kerk Klazinaveen-noord, 'Veenkerk' Barger Compascuum, Museum 'Aards Paradijs' Roswinkel, NH kerk uitz. 27/8 herh.1/9 Bezoek 2 en 9 sept. Haarlem: Stadsroute: Grote- of St. Bavokerk Nieuwe kerk St. Josephkerk Oud Katholieke kerk Eglise Wallone Remonstrantse kerk Kath. basiliek St. Bavo Lutherse kerk Nieuwe Groenmarktkerk uitz. 3/9 herh. 8/9 Bezoek 9 en 16 sept.De landelijke Heemschutdag wordt dit jaar gehou den in de provincie Groningen, op 30 september 1995. Het programma ziet er in het kort als volgt uit. De uitgebreide ontvangst vindt plaats in de Der Aa-kerk in de stad Groningen. Van daar vertrekken de touringcars naar Loppersum, met zijn imposante kerk. In Loppersum wordt tevens geluncht. Vervolgens gaat de reis via het wad en de dijk van Noordpolderzijl naar Usquert, naar het door Berlage ontworpen raadhuis. Het volgende reisdoel is de Menkemaborg te Uithuizen. Huis en tuin van de Menkemaborg zijn zorg vuldig teruggebracht in de stijl van de periode rond 1700. In het Schathuis van de borg staat de thee voor ons klaar. De bussen brengen de excursie- gangers na de thee terug naar de stad Groningen, waar de dag wordt afge sloten in café De Sleutel aan de Noorderhaven. Hal Station Groningen rond 1900 (foto J.G.Kramer, Gemeentearchief Groningen,) Er wordt zo gereden dat de reis door interessante en mooie streken voert. Onderweg in de bus wordt u geïnfor meerd door ervaren gidsen. De provinciale Commissie Utrecht van de Bond Heemschut nodigt de leden en introducés uit op zaterdag 13 mei as. voor een excursie per touringcar naar kerkgebouwen in de provincie Utrecht. Achtereenvolgens worden bezocht Westbroek, Doorn en Renswoude. De excursie vertrekt om 10.00 uur vanaf station Driebergen/ Zeist/ Ruime parkeergelegenheid is er aanwezig. In de laat-middeleeuwse kerk van Westhoek, een dorp gelegen in het Utrechtse slangenlandschap, zal na de koffie, onder andere aandacht besteed worden aan de recentelijk gerestau reerde muurschilderingen. De restau rateur daarvan, de heer W. Haakma Wagenaarzal in Westbroek de toelichting verzorgen. Na een lunch in de Mauritshoeve te Maartensdijk wordt een bezoek gebracht aan de Hervormde Maartenskerk te Doorn. Deze kerk, ooit bezit van de Utrechtse Domkerk, ligt in de directe omgeving van Huis Doorn. Eertijds waren er banden tussen het kasteel en de kerk, later niet meer. Het kerkgebouw stamt uit ca. 1200 maar heeft in zijn interieur en exterieur aspecten van alle tussenlig gende eeuwen bewaard. De derde kerk die wordt bezocht, is de Hervormde kerk van Renswoude. De kerk, als centraalbouw in 1639 gesticht door de bewoners van het slot Renswoude, is een fraai voorbeeld van vroege prote stantse kerkbouw in de provincie Utrecht. De kerk had tot 1920 nauwe banden met het kasteel Renswoude, waarvan het interieur op allerlei wijze getuigt. Een van de huidige bewoners van het kasteel, drs.J.J.C. Baron Taets van Amerongen, is er onze inleider. Omstreeks half zes zijn we terug op station Driebergen/Zeist. De kosten van de excursie bedragen f 45,- per persoon, inclusief koffie, lunch en thee. Het aantal deelnemers is maximaal 50. Wie mee wil, wordt verzocht zich vóór 1 mei op te geven door f 45,- over te maken op giro 209 62 63 t.n.v. Heemschut Provincie Utrecht te Odijk, onder vermelding- van 'excursie 95'. De eerste 50 betaalde aanmeldingen gaan mee op deze inte ressante kerkentocht door Utrecht. De excursies van de Oude Groninger Kerken in mei en juni naar de domkerken van Lübeck e.o. zijn volgeboekt. Mogelijk worden ze herhalen. Tel. 050 - 123 569. 13 mei Excursie PC Utrecht 20 wel Jaarvergadering Bond Heemschut te Zwolle met stads wandeling (zie pag. 4). 7juni Symposium Platform Landschap en Cultuurhistorie over landelijke betekenis Groene Hart en Centrale Open Ruimte. Plaats: Archeon, Alphen a/d Rijn. Tel. 020-6277706. 17juni Ledendag Heemschut Limburg met koffie en vlaai en een stadswandeling door Roermond langs o.m.putbeelden. Introducé(e)s welkom. Gratis toegang. Inl. bij Yvonne de Vries, tel.04750-32696. 30 september Landelijke Heemschut dag Groningen e.o. 41

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 41