Vooral Uw Leiwerken FRANK VROLIJK ANTIEKE BOUWMATERIALEN CV SCHEVEMNGEN Station Wolvega, kort na de bouw. Brunei Award nieuw, reparatie- en onderhoudswerken ook Eternit en shingles - daken door geheel Nederland Leidekkersbedrijf M. Maurix Bolswarderweg2, Tjerkwerd (Fr.) Tel.: (05157) 2030 -rr? Specialiteit in oude restauratie-steen voor historische gebouwen, kerken, huizen e.d. Plavuizen, gebruikt Marmer, oud Eikehout, Hekken, Tegels, Trapspijlen, Sierankers, etc. KOPPELSTOKSTRAAT 120 TEL. 070-3550149 opslagterrein Hellingweg Tel. 070-3550831 33 eenvoudiger: de NS was waarschijnlijk erg enthousiast over het ontwerp van architect Kilsdonk, die ook het fraaie station Amsterdam Sloterdijk ontwierp. NS-Bouwmeester ir. C. Douma blikt achteraf terug: 'Al met al een moei zaam, maar tenslotte succesvol verlo pen proces dat naar méér smaakt. Maar een verzakelijkte en verzelfstan digde NS, die zonder rijkssubsidies 'zelf de broek moet ophouden', zal het in de naaste toekomst nooit op eigen kracht kunnen herhalen.' Het resultaat mag er dan ook wezen. Het station is met zorg gerestaureerd en gereconstrueerd. De daklijst heeft zijn oorspronkelijke detaillering terug en de dakgoten volgen weer de oude belijning. In de zijgevel zijn de karak teristieke ronde ramen teruggebracht. Allerlei latere aanbouwsels zijn gesloopt. Bijzonder fraai is het interieur, dat gedomineerd wordt door zwarte rasters met witte, verlichte vlakken aan het plafond en tegen de muur waar zich het loket bevindt. De deuren naar het perron toe zijn gesloopt en deze uitgang is vergroot. De achteruitgang wordt nu beëindigd door een groot glazen scherm dat buiten het vlak van de achtergevel ligt. Het lijnenspel van het interieur zet zich in dit scherm voort. Een markant geheel. Het nieuwe station heeft in binnen- en buitenland al heel wat waardering gekregen. In 1993 is het pand een voorbeeldplan geweest in een selectie van de provinciale schoonheidscom missie Hüs en Hiem en in 1992 verwierf het project in Madrid een internationale Brunei Award 'for outstanding renovation of culturel heritage'. Wat mij betreft, een beter imago kan een geprivatiseerde NS zich niet wensen: zakelijk en modern, maar met gevoel voor traditie. Daar gaan we voor! Math Berkers is geograaf te Raalte De betrokkenen van toen zijn nu nog steeds enthousiast over het project. Ir. C. Douma (NS-Bouwmeester), H. Hoestra (Cuypers Stichting) en BroorAdem.a (Adema Architecten Dokkum) waren meteen bereid om. hun kennis over het project Wolvega op schrift te zetten. Waarvoor dank.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 33