MASSIEF HOUTEN VLOEREN^ ^^7 Gepasseerd Nieuwe Spoorzone Steenfabriek Biezeveld levert: IJsselformaat handvorm Rijnformaat handvorm Vechtformaat handvorm Friesche drieling handvorm Hilversums formaat handvorm Utrechts plat handvorm Profielen handvorm Vormstenen handvorm Plavuizen handvorm Kloosterformaten handvorm en alle andere bakstenen voor restauratie op maat. Fa. Hekkers v. 't Spijker Walstraat 58-86 Deventer Tel. 05700-14410 Meubelmakerij gespecialiseerd in antiekrestauratie Eiken - Essen - Hard Maple - Douglas - Lariks alle hout voor restauratie en renovatie eiken van de voort udenhout verzoek het stationsgebouw enkele meters op te schuiven, waardoor sloop van het eerste perron op dit moment niet meer nodig is. De sloop zou pas in het jaar 2008 aan de orde zijn. Waarom moet er dan perse nu over sloop van het eerste perron besloten worden is onze vraag? Laten we die beslissing na het jaar 2 000 maar opnieuw aan de orde stellen Inmiddels weten wij dat het bezwaar schrift binnen de Commissie van Bezwaar en Beroepsschriften van het Ministerie van OCW gegrond is verklaard na een hoorzitting eind augustus. Appellanten hebben vervol gens beweerd dat de gemeente Den Bosch onder druk van de Spoorwegen zijn gezet en tegen die achtergrond moet het standpunt van de gemeente raad om de overkapping van het eerste perron niet op de rijkslijst te plaatsen bezien worden. De Commissie Bezwaarschriften heeft de minister geadviseerd het eerste perron wel op de Rijksmonumenten lijst te plaatsen. De Rijksdienst Monumentenzorg deelt deze mening. Dit advies is al enkele maanden geleden aan de minister gedaan, maar de gemeente Den Bosch voelde zich gepasseerd omdat zij niet gehoord is, waardoor er vertraging is opgetreden. Inmiddels is ook de gemeente gehoord en wordt de uiteindelijke beslissing van de commissie met spanning afge wacht. Onlangs voerde de projectontwikke laar met succes een spoedprocedure tegen het bestemmingsplan station centrumzijde i.v.m. de houw van 20.000 vierkante meter kantoorbouw die in het plan is opgenomen. Hij is van mening dat het bestemmingsplan te veel ruimte voor kantorenbouw biedt, terwijl er in Den Bosch en omgeving veel leeg staat. Met andere woorden: er is nu een geldig bestem mingsplan op basis waarvan sloop en nieuwbouw kunnen plaats vinden. Onder de noemer 'Nieuwe Spoorzone 's-Hertogenbosch' presenteerden gemeente, NS en overige participan ten op 8 maart de nieuwe bouwplan nen. Het ontwerp van NS architect Rob Steenhuis van het stationsgebouw is na op- en aanmerkingen van welstands- en monumentencommissie bijgesteld en versoberd. Een ronde toren siert de voorgevel. Met het totale complex is een bedrag van 300 miljoen gemoeid. Behalve het station, parkeergelegenheid, P R terrein, zijn in het totaalplan o.a. opgenomen een kantoren-, winkel- en appartementen complex naar ontwerp van Frank Spoek (haaks op het stationsgebouw), het nieuwe Paleis van Justitie, naar ontwerp van de Belgische architect Charles Vandenhove en het apparte menten- en kantorencomplex La Cour van de Boschse architect Gerard Derks aan de westzijde. Met de sloop wordt voor de zomer begonnen en medio 1997 moeten de bouwplannen uitge voerd zijn. Hoe aantrekkelijk de gedachte 'centrum breidt zich uit over het spoor' ook is en de plannen er uitzien: een uniek stuk spoorwegarchitectuur komt als een invalide uit de strijd. Zoals U in de vorige aflevering van Heemschut (afl.1,1995, p. 4) heeft kunnen lezen heeft de Monumenten commissie van Den Bosch geadviseerd de monumentale voetgangersbrug niet te slopen. Het laatste nieuws is dat NS de snelle doorgaande trein ter hoogte van het station minder snel wil laten rijden. En ook heeft NS een aanvraag ingediend voor onderhoudssubsidies t.b.v. de overkapping van het eerste perron! Hoop doet leven. Zie ook: A.M ten Cate 'Een spoor van vernie ling? In: Heemschut 1992, afl. 6, p. 5 en 6. J. Wouters'Voor stationsoverkapping Den Bosch dreigt sloop'. In: Heemschut 1994, alf. 3, p. 7 Steenfabriek Biezeveld B.V. Fabriek van handvormstenen en verglaasde plavuizen Lange Weistraat 25 5331 LH Kerkdriel Telefoon 04183-1719 B.g.g. 04704-2920 Sinds 1922 Eig. A.G.M. Willemsen Privé 05716-1769 J.C. van de Voort b.v. Houthandel-Zagerij Kreitenmolenstraat 83 Udenhout Telefoon 04241-1318/1725 Telefax 04241-3459 12

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 12