bouwbedrijf m. j. de nijs en zn. b.v. bouwers van nu en voor morgen BON JON postbus 1 1749ZG warmenhuizen telefoon 02269 - 2944 telefax 02269 - 2974 Een unieke collectie loden, bronzen en stenen tuinornamenten van gerenommeerde Engelse ateliers staat opgesteld in de inspirerende landschapstuin van Jon van Rijsbergen. sfcüi'i' Gerestaureerde kalkovens in Dedemsvaart, eveneens een bedrijfsmonument. naam gebracht. Nijhof over de afgelo pen periode: 'De erkenning is gekomen.' Projectbureau De Federatie Industrieel Erfgoed Nederland was medeoprichter van het Projectbureau Industrieel Erfgoed (PIÉ), dat in 1992 tot stand kwam en gevestigd is in Zeist. Taak van het bureau in samenwerking met de organisaties op dit gebied: het inven tariseren van het nationale industriële erfgoed en op basis daarvan bezien welke industriële monumenten voor behoud in aanmerking komen. Bij het maken van de keuze wat er meegaat naar de volgende eeuw staat primair de vraag of het desbetreffende monument illustratief is voor de sociaal-economische ontwikkeling en/of de produktietechniek. Pas daarna wordt gekeken naar gaafheid, compleetheid en zeldzaamheid. Plet bureau zal tot eind 1996 werkzaam zijn, momenteel wordt bezien of en in welke vorm het werk eventueel zal worden voortgezet. Voor de komende jaren hoopt de FIEN ook bij locale overheden meer gehoor te vinden voor het belang van het industriële erfgoed. Ook wil men architecten en projectontwikkelaars met nadruk wijzen op de mogelijkhe den van hergebruik van oude bedrijfs gebouwen. Verder is de FIEN van plan samen met organisaties als de ANWB, de VW's e.d. industrieel erfgoed en toerisme tot elkaar te brengen. Bij gelegenheid van het jubileum zal een nieuwe brochure over de FIEN verschijnen. In het najaar zal een symposium worden gewijd aan de rol van de vrijwilliger in de industriële archeologie: een zeer terechte onder werpkeuze, want juist in de monu mentensector is veel afhankelijk van het werk van vrijwilligers! Wibo Burgers is vaste medewerker van het tijdschrift Van Wibo Burgers zal in het komende augustus-nummer het anikelSpeurtocht naar Nederlands sluizenverschijnen. Hij schreef dit n.a.v. het onderzoek van ir. G.J. Arends, dat dezer dagen in boek vorm verschijnt. tuinornamenten Wildenborchseweg 13 7251 KB Vorden Telefoon 05752-6763 Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. 35

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 35