Steenfabriek Biezeveld levert: IJsselformaat handvorm Rijnformaat handvorm Vechtformaat handvorm Friesche drieling handvorm Hilversums formaat handvorm Utrechts plat handvorm Profielen handvorm Vormstenen handvorm Plavuizen handvorm Kloosterformaten handvorm en alle andere bakstenen voor restauratie op maat. BREDE PLANKEN BEUKERS kan door haar 20-JARIGE ERVARING met garantie leveren! Verkoop punten: Fa. Hekkers v. 't Spijker Walstraat 58-86 Deventer Tel. 05700-14410 Meubelmakerij gespecialiseerd in antiekrestauratie Gerestaureerd pand met de typische zware hard stenen raamlijsten en muurschilderingen uit plm. 1500. worden gevonden. De STU heeft van alles geprobeerd, maar het pand staat er nu al vier jaar ongebruikt bij. Af en toe gaat er een beheerder kijken of er geen lekkages optreden en dat is alles. Om weer beweging in de zaak te krijgen hebben studenten en docenten van de STU een hartekreet gericht tot hun vrienden in Nederland. Als vrienden zouden wij er misschien met veel moeite in slagen om eenmalig de ontbrekende 2,5 ton (4 miljoen Slowaakse kronen) bij elkaar te bedelen, maar dat zou een zinloze actie zijn, omdat het geen vervolg inhoudt. Daarom wordt nu gedacht aan een koppeling met het idee om een Nederlands-Slowaaks vriend schapshuis op te richten. Aan zo'n 'culturele ambassade' ontstaat langza merhand grote behoefte, nu de contacten op zakelijk gebied behoor lijk op gang komen. Van Vlaamse zijde wordt hier al langer op aangedrongen (de Belgen waren er als eersten bij om een diplomatieke ambassade in Bratislava te openen). De eerste stap is de oprichting van een Nèderlands-Slowaakse vriendschaps vereniging, die tot doel heeft een knooppunt te zijn voor contacten tussen Nederland (inclusief Vlaanderen) en Slowakije. Het gaat dan om contacten op het gebied van cultuur in de breedste zin des woords. Als naam voor deze vereniging circu leert 'Holandsko pro Slovakia'. De restauratie van Banska Stiavnica zou hoog op het programma van de vereniging staan. Het STU-pand kan haar eerste pilot-project zijn. Inspanningen voor de fondswerving t.b.v. de restauratie van dit pand worden zinvol als de vereniging daarmee fysiek een basis krijgt aange boden op een mooie en strategische plek in het midden van het land. Ook dan zal echter het uitgangspunt niet zijn dat Nederlanders op eigen houtje de fondswerving aan gaan pakken. Het is beter om de Slowaken gelegenheid te geven het hier zélf te komen doen. Daartoe zal de op te richten vereni ging 'Holandsko pro Slovakia' als eerste programmapunt een conferen tie in Nederland organiseren, waar voor een publiek van monumenten- zorgers, afgevaardigden van techni sche universiteiten en andere belang stellenden het verhaal verteld wordt door de Slowaken zelf. De conferentie is gepland in juni 1994. U hoort er in een volgend nummer van Heemschut meer over. Mocht u meer willen weten over de doelen en activiteiten van 'Holandsko pro Slovakia', dan kunt u bellen met de auteur van dit artikel. Harmjan Konhals Altes is werkzaam bij Van DijkVan Soomeren en Partners Advies- en organisatiebureau voor maat schappelijke vraagstukken in onder meer de stedebouw en volkshuisvesting. Telefoon 020-6251531. Steenfabriek Biezeveld B.V. Fabriek van handvormstenen en verglaasde plavuizen Lange Weistraat 25 5331 LH Kerkdriel Telefoon 04183-1719 B.g.g. 04704-2920 o.o. Eut. grenen oud Grenen) Am. grenen oud Am. Grenen) .ariks Hard Maple (esdoorn soort) Merbau Bangkiroi etcetera. Breedtes tot 280 mm. voorradig Hoofdvestiging: Duileweg 20,1721 CT Broek op Langedijk telefoon: 02260-16544, fax: 02260-18388 Tevens: Het Arsenaal, Kooltjesbuurt 1,1411RZ Naarden (Vesting) 02260-16544, fax: 02260-18388 Sinds 1922 Eig. A.G.M. Willemsen Privé 05716-1769 16

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 18