Planmatig onderhoud is op termijn besparend DeVries Lugten Malschaert Architecten bv Grote Kerk Dordrecht gerestaureerd door DeVries Lugten Malschaert Architecten (foto Ad Molendijk, Gem.Archief Dordrecht) Ruim 170 onderhoudsplannen ingediend in 1991 De hoeveelheid meerjaren onderhouds plannen voor beschermde kerkgebouwen die bij de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg worden ingediend stijgt gestaag. Dit is ook niet zo verwonderlijk, immers het geld is direct beschikbaar, er is geen maximum aan het jaarlijks subsidiebedrag en het subsidiepercentage is 10% hoger, dan bij een incidentele aanvraag achteraf. Daarnaast kan de eigenaar van een monu mentaal kerkgebouw met zo'n meerjaren plan een concrete termijnplanning maken en daardoor effectiever met het beschikba re geld omgaan. In veel gevallen kan zo doende een ingrijpende restauratie voorko men worden. De Grote Kerk in Dordrecht In de jaren '84-'87 werd onder leiding van architect ir. J. de Vries de Grote Kerk in Dordrecht gerestaureerd. Nagenoeg direkt na de restauratie is in opdracht van de Kerkvoogdij van de Herv. Gemeente, eige naar van de kerk, een meerjaren-onder houdsplan opgesteld. Met behulp van de direkt beschikbare kennis van de tijdens de restauratie behaalde kwaliteit, samen gevat in een reeks deel-bestekken, was een goed onderbouwd plan te maken. In 1991 is het eerste jaarplan uitgevoerd. Heeft u restauratieplannen Ons bureau heeft een eigen restauratieaf deling en een brede ervaring op het ge bied van restauratie van monumentale gebouwen en de aanpak van stadsvernieu wingsgebieden, zoals bijvoorbeeld het Groenmarkt- en Grotekerksbuurtgebied en Delfshaven in Rotterdam. Juist door de kombinatie van restauratie, renovatie en nieuwbouw zijn wij in staat op efficiënte wijze betaalbare plannen voor monumen ten en beeldbepalende panden te maken. Heeft u plannen? Neem dan kontakt op met de restauratiearchitect van ons bureau, ir. P.W.M. van Velzen. Hij kan u naast een vrijblijvend advies, een indicatie geven van de te verwachten kosten voor het maken van een restauratieplan. DeVriesLugtenMalschaert Architecten bna Buiten Walevest 2, 3311 AD Dordrecht Telefoon 078-133522 Telefax 078-140609

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1992 | | pagina 2