een sterkverhaal van Renof ors behoeden om Ie behouden CONSERDUC/RENOFORS® Renofors, gewapend in hout JliglgR Kvsi if^' - luidsscherm wil de bewoners nogal eens tegenvallen. Geslaagde schermontwerpen en minder geslaagde scherm ontwerpen Het mooi of lelijk vinden van een ge- luidsbeperkende constructie is na tuurlijk een persoonlijke smaak. Er zijn schermen in Nederland die erg positief overkomen. Hier volgen een aantal voorbeel den: - Geluidsscherm aan Rijksweg 20 t.p.v. Schiedam-Bijdorp (foto 1.) Een ontwerp van OD 205 uit Delft. Materiaal: beton met transparant helder acryl plus de mogelijkheid van begroeiing. - Geluidsscherm aan Rijksweg 13 t.p.v. Delft-St. Joris (foto 2.) Een ontwerp van V.F.D. uit Utrecht. Materiaal: beton met gekleurd acryl. - Geluidsscherm aan Rijksweg 9 t.p.v. Amstelveen. - Geluidsscherm aan Rijksweg 10 t.p.v. Amsterdam-Noord; ringweg noord. Ook geluidsschermen, welke voorzien zijn van een begroeiing (de z.g. begroeibare schermen) worden door de bevolking positief beoor deeld. Schermen welke echt negatief overkomen zijn o.a.: - Geluidsscherm aan Rijksweg 2 door Maastricht (Ook wel de 'Ber- lijnse Muur' genoemd.) - Geluidsscherm aan Rijksweg 4 t.p.v. Leidschendam (foto 3.) (Een duidelijk voorbeeld, ondanks de visuele grapjes, van een houten schutting in Noord-Europees gre nenhout.) Een geluidsscherm kan, zoals hier boven in het kort is beschreven, niet een, twee, drie worden geplaatst. Vele handelingen moeten immers worden verricht. Ook vinden er ver schuivingen in de ontwerpen plaats. Was eerst het aanzicht voor de weg gebruiker belangrijk, nu wordt (en te recht) meer de aandacht gegeven aan het uiterlijk voor de omwonen den. Helaas hebben geluidsbeper- kende voorzieningen niet meer de politieke belangstelling die ze eigen lijk wel verdienen! Ing. A. H. L. Plevier is projectleider bij Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland. Als projectleider neemt hij deel aan projectgroepen en doet hij de voor bereiding en uitvoering van geluids hinder projecten. Het bovenstaande verhaal is op persoonlijke titel ge schreven en behandelt in het kort de praktijk van de vele werkzaamheden voor de realisatie van diverse ge luidsschermen bij een sanering. Renofors herstelt al ruim vijftien jaren aangetaste en verzwakte houtkonstrukties, zoals balkeinden, muurplaten, spantbenen, blokkelen etc. door middel van een polymeerchemische restau ratietechniek met vooraf gemaakte statische berekeningen. Door toepassing van speciaal voor dit doel ontwikkelde epoxy harsen en glasfibers zijn inmiddels in duizenden objecten de dragende en esthetische funkties van vele houtkonstrukties her wonnen tegen relatief lage kosten en met optimaal behoud van het oorspronkelijke. "Voor nadere informatie ligt er een documentatiemap voor u klaar, compleet met een (verkorte) lijst van door Renofors uitge voerde objecten. Houtworm-, Boktor-, Bonte Knaagkever-, Zwamaantastingen, etc., bedreigen waardevolle houtkonstrukties in vele monumen tale gebouwen zoals kerken, kastelen, molens, boerderijen enz. Conserduc voert sinds 1950 curatieve en preventieve behande lingen uit tegen houtaanvretende insecten en houtaantastende schimmels met gebruikmaking van de modernste middelen en methoden, door geheel Nederland. Conserduc is tevens leveran cier van een modern pakket houtverduurzamings- middelen voor de Bouw en "doe het zeiver". Wilt u het oorspronkelijke behouden en kosten bespa ren? Vraagt u dan vrijblijvend onze documentatie aan of een kosteloos advies/offerte. Lid van Stationsstraat 41a, 4921 AC MADE - Tel. 01626-86363* - Fax. 01626-86044

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1991 | | pagina 9