47 MABI-injektoren voor hout-muur-be ton. Van Lierop is van vele markten thuis! Ontdek het zelf en bel ons. Te lefoonnummers vindt u in onze ad vertentie. Beukers gedroogde vloerdelen Am. grenen planken tot 28 cm breed. Het hout heeft een prachtige warme rood-bruine kleur met een langgerek te tekening. Planken zijn met of zon der knoesten verkrijgbaar. Beukers is gevestigd aan De Grotendorst 16a, 1721 CW Broek op Langedijk. Tel. 02260-16544. Fax 02260-18388. Smederij Rombout Smederij Rombout in Buurmalsen staat sinds 1827 bekend om het le veren van smeedwerk. Sedert tientallen jaren wordt het smeedwerk vooral toegepast bij het restuareren van monumenten. Door jarenlange ervaring en de inzet van vaklieden is het bedrijf in staat smeedwerk te leveren bij tal van gro te restauratieprojecten. Hoewel in deze bedrijfstak het aantal vaklieden gedaald is tot bijna nul, wordt bij Smederij Rombout door 10 medewerkers het smidsvuur bran dend gehouden. De Smederij Rombout is geves tigd aan Rijksstraatweg 9, 4197 BA Buurmalsen. Tel. 03455-72284. De Gaardenhof beheert een 'le vend archief' Eeuwenlang is de hoogstammige vruchtboom de belangrijkste boom- vorm in fruittelend Nederland ge weest. De massale bloei van deze boomgaarden deed veel mensen er op uittrekken om te genieten van het witte kleed waarmee stroomruggen en beekdalen in de bloesemtijd ge tooid waren. Op buitenplaatsen, landgoederen en bij kloosters komen veel fruitge wassen voor, die vanwege vorm, ras of eigenschap een bijzondere waarde bezitten. Door het verdwijnen van vaardigheden om deze bomen en be plantingen goed te onderhouden en te beheren, dreigt er binnen enkele jaren een groot verval te ontstaan van dit cultuurhistorische erfgoed. De Gaardenhof is een bijzonder bedrijf, dat zich heeft gespeciali seerd in de restauratie van deze fraai gevormde lei- en vormbomen. Reeds 20 jaar verzamelt Theo van den Bosch in binnen- en buitenland vruchtrassen. Een levenswerk, dat resulteerde in een collectie van meer dan 2000 soorten en variëteiten. Na de antieke tuinmeubels nu ook bloembinderij 'Vlijtig Liesje' Acht jaar geleden openden Liesbeth en Chris Rodolf hun bloembinderij 'Vlijtig Liesje' te Zundert. Natuur en natuurlijk staan bij hun hoog in het vaandel. De interesse voor alles wat groeit en bloeit heeft geresulteerd in een klein kwekerijtje. Hier worden al lerlei soorten grassen, aparte bloe men en bladsoorten gekweekt om het bloemwerk net dat extraatje meer te geven. Na de tik van oude tuinmeubels, oude potjes, zink, oud riet en alles wat daarmee samen hangt is nu ook het tuintje in beeld gekomen. Door het grote assorti ment bloemen, oud en nieuw glas en aardewerk, planten, riet etc. is bloembinderij Vlijtig Liesje de moeite waard om richting Zundert te rijden, naar de Katerstraat 35, tel. 01696- 5972.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1990 | | pagina 47