Heemschut-adverteerders op beurs Restoration '90 presenteren zich 46 'Biezeveld, ambachtelijke baksteen van vader op zoon'. Fabriek van handvormsteen en ver glaasde plavuizen. Lange Weistraat 3, 5331 LH Kerkdriel. Op de foto ziet u Cees Ijsveld, de baas van de steenfabriek Biezeveld. In vakkringen is hij zeer bekend. Klokkenmakerij Van der Meulen In Scharsterbrug onder de rook van Joure staat de Klokkenmakerij Van der Meulen. Daar maakt men op am bachtelijke wijze Friese klokken naar het oude antieke model. Zowel de kasten als de uurwerken worden in de eigen werkplaats vervaardigd. De kasten maakt men van massief Frans eikenhout. Deze kasten wor den, geheel naar de wens van de klant, lichter of donkerder getint in bruin of in de originele rode kleur van de antieke Friese klok. De dege lijke en zwaar uitgevoerde uurwer ken zijn uitgerust met in zand gego ten raderen en pilaren. De wijzer plaat wordt met de hand beschilderd. Een specialiteit van Van der Meulen is de constructie van traditionele voorstellingen op de wijzerplaat zo als 'Abrahams offer', 'wandelende soldaat' en 'varende zeilschepen'. Tevens kan de schilder op ver zoek ook een tafereel geheel naar uw wens aanbrengen. Van der Meu len is rijkserkend klokkenrestaura- teur. Hij is gevestigd aan Rouzehosk 13, 8517 HA Scharsterbrug. Tel. 05138-12751. T.T. Top Houtsnij- en beeldhouwwerk, antiek- en monumentale restauratie Te Kruisweg bij Kloosterburen op het Noordgroningse platteland staat het atelier voor houtsnij- en beeldhouw werk/antiek- en monumentale res tauratie van T.T. Top. Een volledig toegeruste schrijn werkerswerkplaats, waar alles draait om hout. Opgegroeid in de antiek zaak van zijn ouders is de liefde voor antiek en oudheden vanzelfspre kend. Na een gedegen opleiding bij vestigd, die in zijn atelier beeldhouwt in hout en steen. Adres: Grote Over- straat 16, 7411 JC Deventer. Tel. 05700-18447. Enkele opdrachten, die hij heeft uitgevoerd: Huis met de kabouters, Amsterdam diverse leermeesters beoefent Top al ruim 25 jaar het vak. Werk van het atelier vindt u op tal van plaatsen in ons land zoals de NH Kerk te Breda, de NH Kerk te Berlikum, het Ge meentehuis te Bemmel en in Gronin gen een pand aan de Ossenmarkt en een aan de Grote Markt. T.T. Top is gevestigd aan de Leen- sterweg 36, 9977 PC Kruisweg (gem. Kloosterburen). Tel. 05958- 1443. Karoly Szekeres, beeldhouwer In Deventer is Karoly Szekeres ge- Prins Hendrikkade 166, Amsterdam St. Martinuskerk, Duistervoorde N.H. Kerk, Olst Polmanshuis, Utrecht Haarlemmerplein 17, Amsterdam Calvariegroep, Duistervoorde G. Budde, Deventer. Diverse kleine opdrachten in hout, hardsteen, vaurion, mergel, gips en brons. Van Lierop Zn. b.v. impregneer bedrijven goed voor hout en steen! Al meer dan 30 jaar gespecialiseerd in het bestrijden van houtworm en huisboktor, van zwam en schimmel, en wel vanuit 3 vestigingen in het land. Na een vrijblijvend bezoek door een van onze technische adviseurs ontvangt u snel een uitgebreid rap port: een deskundig advies als de beste basis voor uw eigen beslis sing, en dat geheel kosteloos! Van Lierop heeft hart voor hout, maar ook voor steen. Want behalve voor het konserveren van hout kunt u bij ons ook terecht voor de bestrij ding van optrekkend vocht, het wa terafstotend impregneren van gevels tegen regendoorslag, alsook voor gevelreiniging en leuzenverwijde- ring. Naast uitvoerder zijn we ook leve rancier o.a. van de produkten die we zelf gebruiken, zoals houtverduurza- mingsmiddelen, gevelreinigings- en impregneermiddelen en de bekende

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1990 | | pagina 46