Compendium Monumentenzorg NIEUW X; |jp Praktische toelichtingen op de nieuwe wetgeving, de financiële regelgeving en fiscale faciliteiten Met de nieuwe Monumentenwet die dit jaar in werking is getreden, is er nogal wat veranderd in de regelgeving. Met name in de taakverdeling tussen de verschillende overheden. Bovendien is de aandacht in de monu mentenzorg aan het verschuiven van restauratie naar onderhoud en komt er meer aandacht voor jongere bouwkunst en stedebouw via het Monumenten Inventarisatie Project. Het nieuwe Compendium Monumen tenzorg is de eerste uitgave die u prak tische informatie geeft over de gevolgen van deze nieuwe wetgeving en beleids ontwikkelingen. De nieuwe regelgeving toegelicht en geconcretiseerd Informatie over financiën en fiscus De redactie Procedures overzichtelijk in kaart gebracht Profiteer van de speciale intekenprijs Samsom H.D. Tjeenk Willink Bestelbon In het compendium vindt u allereerst een over zicht van de nieuwe regelgeving. De nadruk ligt daarbij uiteraard op de Monumentenwet 1988, waarbij duidelijk wordt aangegeven waar deze afwijkt van de Monumentenwet 1961 en wat daarvan de consequenties zijn. Ook zijn direct relevante artikelen uit de overige wetgeving opgenomen, zodat u inderdaad een volledig beeld heeft van de regelgeving. Verder zijn de voorschriften, waar nodig, gecon cretiseerd in model-verordeningen, voorbeelden van subsidie-verordeningen van lokale over heden en voorbeelden van exploitatievormen waarin overheid en particulieren samenwerken. Aan de financiële regel geving is een apart onderdeel gewijd. Ook daar geeft het compen dium u - naast rijksub sidieregelingen en andere subsidiemoge lijkheden - voorbeelden en modellen voor provinciale en gemeen telijke regelingen. Bovendien krijgt u een overzicht van fiscale faciliteiten voor eige naars van monumenten. Het Compendium Monumentenzorg wordt samengesteld onder verantwoordelijkheid van: - Drs. H.C. van Eek (Hoofd afd. Juridische Zaken en Registratie Rijksdienst voor Monumenten zorg), - Ir. J.C.M. van Niekerk (Hoofd Bouw- en Woningtoezicht en afdeling Monumentenzorg a.i. gemeente Utrecht), - Mr. H.R. Berends (fiscaal adviseur Belasting adviesbureau Loyens Volkmaars), - Mr. drs. J.R. van der Meulen (plv. hoofd Bureau Cultuur en Onderwijs provincie Overijssel). Praktische informatie voor overheid, archi tecten, bouwers, makelaars, verenigingen, stichtingen, particu lieren, juridische en fiscale adviseurs Bestel voor 30 juni en profiteer van de lage intekenprijs Voor de aanwijzing, wij ziging, afbraak of ver wijdering van rijks-, provinciale of gemeen telijke monumenten zijn procedures vastgesteld. Datzelfde geldt voor de aanvraag van diverse subsidies. Al deze pro cedures worden in het compendium voor u op een rij gezet en waar nodig toegelicht. Het compendium is losbladig en zal bij het ver schijnen circa 225 bladzijden bevatten. Deze inhoud wordt nog verder aangevuld met praktische informatie over o.a. de verder uitge breide bevoegdheden van de gemeenten, de opstelling en uitvoering van meerjarenprogram ma's voor monumentenzorg, de wijzigingen in de fiscale faciliteiten bij de herziening van het belastingstelsel en gegevens over particuliere participatie in de monumentenzorg. Deze aanvullende en actualiserende informatie wordt u twee maal per jaar toegezonden tegen een paginaprijs van 38 cent (excl. btw, incl. verzend- en administratiekosten). De prijs van het compendium zelf is f 79,(incl. btw, excl. verzend- en administratiekosten). Maar tot 30 juni a.s. kunt u het compendium voor de speciale intekenprijs van f 48,50 be stellen. Stuur daarom vandaag nog de bestel bon in of bel. Het nummer is (01720) 6 68 22. Postbus 4 2400 MA Alphen aan den Rijn De uitgave is ook via de boekhandel leverbaar. Zend mij rechtstreeks/via boekhandel* ex. van het Compendium Monumentenzorg (65 8284) tegen de intekenprijs van f 48,50 en noteer mij voor een abonnement op de aanvullingen voor tenminste een jaar en daarna tot wederopzegging. Stuur mij eerst meer informatie over de inhoud van het compendium. Doorhalen wat niet wordt verlangd. Naam t a v. mevr/mhr Functie Telefoon Adres Postcode Plaats U kunt (een kopie van) deze bon in een envelop zonder postzegel sturen aan: Samsom H.D. Tjeenk Willink, Antwoordnummer 10178, 2400 VB Alphen aan den Rijn.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1989 | | pagina 40