Heemschut Restauratie werkvakanties Restauratie Posthoomkerk vordert Secretariaat: Korenmetershuis Nieuwezijds Kolk 28 W tel. 020-225292 JAA, ledenadm.: 230994 Vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland Deze bon uitknippen en in enveloppe zonder postzegel toesturen aan: Het aan ommezijde vermelde nieuwe lid wordt opgegeven door: Naam: Adres: BOND HEEMSCHUT Postcode: ANTWOORDNUMMER 3808 Woonplaats: 1000 PB AMSTERDAM Geeft u dit lidmaatschap kado? ja nee Indien nee, kunnen wij de acceptgirokaart dan naar het nieuwe lid sturen met zijn/haar instemming? jaQ nee Graag aankruisen wat u wenst Betaling van de contributie geschiedt d.m.v. een ac ceptgirokaart, die wordt toegezonden na ontvangst van deze aanmelding. In de laatste twee weken van juli en de eerste twee weken van augustus 1989 or ganiseert de Nederlandse Vereniging van Monurnentenzorgers wederom de popu laire restauratie-werkvakanties voor jon geren in éigen land. Deze 'doe-vakanties', die in deze vorm uniek zijn, behoren met een deelnameprijs van 145,- voor twee weken tot de categorie 'low-budget' va kanties. In deze prijs is tevens begrepen een cultu reel nevenprogramma, die de deelnemers laat kennis maken met de zorg voor de monumenten in het algemeen en met di verse interessante projecten in de directe omgeving van het vakantieproject. Geprogrammeerd staan voor dit jaar: een voormalig middeleeuws kerkje te Altvorst, een filterkelder te Renkum, een voormalig stationsgebouwtje te Leerdam en een landelijk object te Voorst; afhankelijk van het aantal aanmeldingen zal het aantal pro jecten nog worden uitgebreid. Onder deskundige leiding worden de meest uiteenlopende werkzaamheden ver richt, zoals metselen, voegen, timmeren en schilderen waarbij enthousiasme meer telt dan vaardigheid (dat komt vanzelf). Deelname staat open voor jongens en meisjes in de leeftijd van 16 tot ca. 24 jaar. Gezien de beperkte plaatsruimte is tijdige aanmelding gewenst; het maximaal aantal jongeren per projekt is ca. 12. Een folder met nadere informatie kan wor den aangevraagd bij het secretariaat: post bus 82.390, 2508 EI 's-Gravenhage; tele foon: 070-503162. Amsterdam - De restauratiewerk zaamheden aan de Posthoomkerk, een schepping van P. J. H. Cuy- pers, zijn in volle gang en hebben nu de kant van de Houttuinen be reikt. De beide voortorens zijn al weer enige tijd uit de steigers. Als sluitstuk van de restauratie van de grote vieringtoren aan de Haarlem mer Houttuinen is nu een grote gietijzeren torenbekroning op de spits geplaatst. Deze bekroning werd in 1976 wegens corrosiever- schijnselen van de toren getakeld. Dankzij een particuliere gift kon het herstel van deze toren worden bekostigd. De restauratie annex verbouwing van de kerk zal febru ari volgend jaar gereed kunnen zijn. In de verbouwde kerk komen ruimten voor kantoortjes, congres sen, exposities en muziekuitvoerin gen. Inmiddels zijn de restauratiewerk zaamheden nu geconcentreerd op de achterzijde van de kerk rond koor, transepten en vieringtoren, welke inmiddels in de steigers ge zet zijn. Hier zal op enkele plaatsen flink in gegrepen moeten worden, aange zien het achterstallig onderhoud vooral aan deze zijde van het ge bouw zijn sporen heeft achtergela ten, met name aan de rollagen op topgevels en pendentieven van de vieringtoren. De vieringtoren krijgt als extra be scherming tegen de winddruk een nieuwe verankering. Inwendig zijn de vloeren van de in bouw voltooid en is er een begin gemaakt met de verdere afwer king van de werkruimten, zoals de scheidingsmuren e.a. De stalen binnenpuien zullen binnenkort worden geplaatst. Ook de vernieuwing van de funde ring, alsmede het uitgraven van de kelder, is voltooid. De nieuwe vloer is gestort, zodat voor het eerst deze ruimte bruikbaar zal zijn. Bij het vorderen der werkzaamhe den komt ook de vraag naar voren hoeveel de door de Stichting 'de Posthoomkerk" gestarte sponsor actie zal opbrengen. Inmiddels is een huis aan huis actie in de omgeving gestart; er zijn ac ceptgirokaarten bezorgd waarmee men de actie kan ondersteunen. Uit de respons op deze actie blijkt hoe het project leeft in de omge ving. Gezien tegen de achtergrond van andere inzamelingen zoals die voor het Concertgebouw en nu voor het orgel van de zeer nabije Westerkerk, is deze uitkomst bo ven verwachting. De Stichting heeft zich een be drag van drie ton ten doei gesteld als streefbedrag: de benadering van fondsen en bedrijven heeft inmiddels één ton opgeleverd. Het gironummer van de Stichting is: S123252.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1988 | | pagina 44