I*" I KjggEH(6| W' HEEMSCHUT IN AKTIE Ramelerbrug mag blijven Geen bruggen over Lange Linschoten Uitbouw Waag toegestaan EEN HEEMSCHUT-BOEKJE VOOR WIE EEN NIEUW LID MAAKT. Wie vóór 1 februari 1989 een nieuw lid voor Heemschut wint kan uit dank daarvoor een keuze maken uit een van de zes meest recente boekjes uit de Heemschut serie w.o. het zojuist verschenen 'Vestingwerken in Nederland'. Help Heemschut sterker maken en win een lid. Als nieuw lid (tevens abonnee) geef ik op: heer/mevr Adres Postcode en woonplaats geb.jaar Lidmaatschap/minimumcontributie per jaar*: leden van 30 tot 65 jaar 50- leden van 65 en ouder f 35,- leden tot 30 jaar f25- gezinsleden (geen extra tijdschrift) f 25- donateurs/rechtspersonen f 70- Als attentie ontvang ik thuis het volgende Heemschut-boekje*: Dorpen in Drenthe (auteur prof. mr. A. Kleijn) Leeuwarden, 700 jaar bouwen (auteur drs. G. P. Karstkarel) Landschap Waterland (auteur J.E. Burger e.a.) Stoepen, stoeppalen, stoephekken (auteur T. Brouwer) Hergebruik van oude gebouwen (auteur H. Stevens) Vestingwerken in Nederland (W.H. Schukking) Aankruisen wat u wenst. ZIE OOK OMMEZIJDE! Gedeputeerde Staten handhaaft de Ramelerbrug ten behoeve van het aan te leggen fietspad. De verkeersweg wordt over een nieuwe duikerbrug geleid. Het verzoek van de Bond Heemschut om de cultuurhistorische en landschappelijke waarden van dit onlangs voor de scheepvaart geslo ten kanaal in stand te houden, wordt hiermee door de provincie geho noreerd. Het is een goed voorbeeld voor de gemeenten die een aantal karakte ristieke bruggen in beheer hebben. Oudewater - De Bond Heemschut heeft bij de gemeenteraad van Ou dewater zijn bezorgdheid geuit over dreigende aantasting van het cultuurhistorisch en recreatief zeer interessante gebied langs De Lange Linschoten. Onlangs heeft het gemeentebestuur van Oudewa ter besloten een begin te maken met de eerste fase van een wegen structuurplan voor deze omgeving. Heemschut vreest, dat verbetering van de infrastructuur hier door de aanleg van een rondweg en/of een of meer bruggen zal leiden tot nieuwe bouwlocaties en aantasting van de karakteristieke omgeving. Ook vraagt de bond zich af of de verkeersintensiteit in Oudewater de aanleg van zo'n weg met oever verbindingen noodzakelijk maakt. Is hiervoor verkeerstechnisch on derzoek verricht door een onaf hankelijke instantie, vraagt zij het y gemeentebestuur tenslotte. De Afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State heeft het beroep van Heemschut tegen het plan voor een grote gla zen uitbouw aan het 500-jaar oude monument De Waag op de Nieuwmarkt verworpen. De ge meente Amsterdam mag nu een bouwvergunning afgeven voor de uitbouw, waarvoor het werk inmid dels is gestart. Op de begane grond en in de gla zen uitbouw komt een 'Grand Café restaurant en een zakelijk en cultu reel ontmoetingscentrum annex sociëteit. Architect Philippe Starck wil met de uitbouw de Waag een meer open karakter geven. Heem schut tekende bezwaar aan omdat de voormalige stadspoort door de vierkante glazen uitbouw, die aan de poortingang wordt vastgeplakt, wordt ontsierd. In januari gaf mi nister Brinkman op basis van de Monumentenwet toestemming voor de uitbouw. Heemschut vroeg zich toen sterk af of de minister wel zorgvuldig en redelijk gehandeld had. Volgens de bond.heeft de Raad van State de zaak slechts juri disch bekeken. En de minister heeft zich volgens de bond vooral laten leiden door het economisch belang van de exploitatie van de nieuwe Waag en het monumenten- belang niet zwaar genoeg laten wegen. pfiwH

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1988 | | pagina 43