NdTUUft CULTUUR REIZEN INFORMATIE BIJEENKOMST ORNITHOLOGISCHE EXCURSIES NATUURREIZEN TUINENREIZEN CULTUURREIZEN NATUUR CULTUURREIZEN Op 21 januari om 14.00 uur zullen te Utrecht de natuurreizen, die komend voorjaar en 't volgende seizoen op het programma staan, door de begeleiders in woord en beeld nader worden toegelicht. Via onderstaande coupon kunt U een uitnodiging aanvragen. Excursie Thailand Excursie Kenya Noord-Griekenland Ontdekkingsreis Nieuw Zeeland Natuurreis Nieuw Zeeland Costa Rica Vaartocht door de Galapagos Archipel Kenia Nippon Bonsai Special Sikkim Bulgarije Brazilië Zonder uitzondering voorbereid en begeleid door Arend Jan van der Horst, Tuinarchitect te Amsterdam India-Mystiek Italiaanse tuinen Oost-Duitsland Schotland Egypte Bulgarije Kaukasische Sovjetrepublieken Armenië en Georgië China, moeder der Tuinen r_ N4TUUR CULTUUR REIZEN begeleid door Ad Wittgen, roofvogelonderzoeker, veldornltholoog en directeur van het bekendste natuurmuseum Natura Docet te Denekamp Rondreis door Thailand o.a. met bezoeken aan Kai Yai National Park, Chiang Mai en de zeekust. De Thaise fauna telt pm. 350 soorten vogels. Begeleid door Ad Wittgen, roofvogelonderzoeker en veldornitholoog, samen met Phil Round, de orginisator in Thailand. 14 Januari - 3 februari f 5.900,* U bezoekt Nairobi, the Ark, Lake Nakuru, Kakemega Forest, Tsavo Taita Hills en Sokoke. Begeleid door Paul Boeiens, tropenarts en amateur ornitholoog. 18 februari 9 maart f 6.990,* Bezoek aan lagunes, meren en bergland. Met speciale aandacht voor watervogels en roofvogels in hun broed- biotopen. 15 30 mei voorlopige indicatieve reissom f 2600,- Een kennismaking met alle aspecten van het land van onze tegenvoeters. U bezoekt steden en dorpjes, musea en stranden per bus in 3 weken over Noorder en Zuidereiland. Begeleid door Wim Dussel, reisjournalist uit Groningen. 27 Januari 22 februari f 9.300,- Een reis langs de schitterende natuurgebieden van Nieuw Zeeland waarbij bezoeken aan Kapiti en Steward Island zeker hoogtepunten zullen vormen. Begeleid door Hubert Lehaen, conservator van het Natuurreservaat „HAGEVEN" te Neerpelt; natuur- en vogelfotograaf. 27 januari 22 februari f 9.985,- Costa Rica is door verschillen in reliëf en klimaat een biolo gisch paradijs met een enorme rijkdom aan flora en fauna op een relatief vrij klein gebied, o.l.v. Wlrh Loode, geograaf en veldbioloog. 23 februari -15 maart f 6865,- In de voetsporen van Darwin maakt U een interessante natuurreis van twee weken langs de vulkanische eilanden van de Galapagos op één van de jachten "Cachalote" of "Orca". Bovendien maakt U een driedaagse tocht door het hooggebergte van Ecuador. 25 februari -19 maart Magda de Groeve, Hoofd educatieve dienst Zoo-Antwerpen. 18 maart - 9 april Viv van de Krieken, educatieve dienst Wereldnatuurfonds Vlaanderen. 29 juli - 20 augustus Dr. E.J. Schenkkan, bioloog, reissom: f9.800,* Natuurparken: Masaï Mara Nakuriu - Tsavo Aberdare - Marsabit. Begeleid door Mevr. Dr. T. Brantsma-v. Wulfften Palthe, ethologe. De promotiebijeenkomst vindt plaats op 14 januari om 14.00 uur te Utrecht. 2 - 25 maart f 8.275,- Ter gelegenheid van de Bonsai Conferentie in Omiya een Japanse rondreis langs diverse bonsai kwekerijen en exposities. O.l.v. Daan Goekoop, bonsaispecialist. 3 - 22 april f 8.785,* Een begrip voor de rhododendron en orchideeën liefhebber, maar ook een land met meer dan 1000 vogelsoorten en een flora die varieert van tropisch tot alpien. De Kanchenjunga (8586 m) steeds in de nabijheid. Enige loopervaring is gewenst. O.l.v. Chris van Orden, bioloog 22 april 13 mei f 6.900,- Een ontdekkingsreis in een bijzondere uithoek van Europa, vogels, planten en landschappen, o.a. natuurreservaten aan de Zwarte Zee en langs de Donau. O.l.v. Wim Loode, geograaf en veldbioloog. 3 - 10 juni /f 1.595,- met bezoek aan het Pantanal op het drielandenpunt van Brazilie/Paraquay en Argentinië, met verblijf in lodges in de jungle, begeleid door Hubert Lehaen, conservator van het Natuurreservaat "HAGEVEN" te Neerpelt; natuur- en vogel fotograaf. 9-25 juli f 8.200,* In nauwe samenwerking met Hubert Lehaen, Wim Loode en Ad Wittgen zijn enige drie- en vierdaagse natuurreizen samengesteld. Vanzelfsprekend zullen deze excursies door een van genoemde experts worden begeleid: Argonne Een enorme rijkdom aan planten (wilde orchideeën) en vogels, zeer eenvoudige accomodatie- 4-dagen 4*7 mei (hemelvaartsweekend) f 395,- Cap Criz Nez Door het nauw van Calais vindt de vogeltrek plaats. U brengt ook een bezoek aan de Marquenterre, een nieuw vogel reservaat t.z. van Boulogne. -6-8 oktober f 295,- Walsrode en Lünerburger heide Uitgebreid bezoek aan het vogelpark Walsrode en wandelingen over de Lüneburgerheide. 3 dagen in augustus f 365,* Verdronken land van Saftinghe Behalve een wandeling over het verdronken land van Saftinghe wordt een bezoek gebracht aan het Zwin en de Zeeuwse eilanden. - 4 - 6 maart f 295,* Naardermeer-Oostvaardersplassen- Schiermonnikoog voorjaar 3 dagen f 295,- Farne Islands en Bass Rock Unieke natuurgebieden aan de West Kust van Engeland. (pasen) f 695,-. Arend Jan van der Horst is naast landschap-en tuinarchitect,auteur van een groot aantal boeken over tuinarchitectuur in Nederland en Vlaanderen. Hij ontwerpt stijltuinen en moderne tuinen in Europa. Als vice-voorzitter van de Nederlandse Tuinenstichting organiseert hij excursies naar tuinen en tentoonstellingen op dit gebied, schrijft artikelen voor tuinbladen en maakt ontwerpen voor de restauratie van tuinen in Nederland die behouden moeten blijven. Moghultuinen en paleizen in Shrinagar - enkele dagen verblijf op Houseboats - Tajmahal en het Amber paleis bij Jaipur. 25 maart - 22 april f 7.385,- Vorstelijke villa s met riante tuinen aan het Comomeer- oudste Hortus van de wereld in het hart van Padua - klassieke meesterwerken in de tuinarchitektuur rondom Florence. 13 - 21 mei f 2735,- Tuinen en paleizen in het onbekende deel vanDuitsland, waar Fürst Pückler in Bad Muskau met de landschapsstijl begon hunstchatten uit Barok, Rococo en romantiek in "Das Grüne Gewölbe" in Dresden 10 16 juli f 1895,- Hier groeien palmen dankzij de golfstroom. Het heuvelland- schap lijkt zonder einde. Bloeiende heide, kasteeltuinen met schitterende bloemenborders. Tot Inverness toe zullen wij genieten. 4-13 september f 1695,- U bezoekt oud-Cairo, de Pyramiden van Gizeh, Memphis Saqqara, de Fayoum en Wadi el Natroun. Luxor facultatief. O.l.v. R.J.E. Schaab. 23 30 april f 1.750,* Bezoek een boeiend Balkan-land met een unieke sfeer, ontstaan door de vermenging van Romeinse, Griekse, Turkse en Slavische invloeden. Maak kennis met de levende cultuur, muziek en dans van de Bulgaren. Bekijk schitte rende schatten van de Traciërs en adembenemende ikonen en luister naar een Slavisch koor. Wandel door het majestueuze Sofia, eeuwenoude Plovdiv en historische Veliko Tarnovo en bezoek karakteristieke bergdorpen en kloosters. Dit alles onder de deskundige begeleiding van dr. L.A.M. van der Heijden en een Bulgaarse gids. 20-27 mei f 1935,- onder leiding van Prof. Dr. S.B. Kroonenberg, hoogleraar in de geologie aan de Landbouwuniversiteit Wageningen en Mw. T. Polman-Gorlova, beëdigd tolk-vertaalster Russisch. Een zeer gevarieerde natuur- en cultuurreis door het meest warmbloedige deel van de Sovjet Unie. Armenië en Georgië en vooral hun hoofdsteden Jerevan en Tbilisi zijn beroemd om hun buitengewoon rijk geschakeerde culturele erfenis. Talloze veroveraars trokken er doorheen, maar ondanks de versmelting met Perzische, Griekse, Romeinse, Byzantijnse, Arabische, Turkse, Mongoolse en Russische elementen, hebben beide volken elk hun eigen taal, schrift, religie en cultuur behouden. U bezoekt de wijngaarden van de beroemde Georgische wijnen. U wordt ingewijd in het ontstaan van de ruige vulkanische landschappen van Armenië en Georgië, met hun warme bronnen en kleine en grote bergmeren. U bezoekt Pjatigorsk, kuuroord en inspira tiebron van grote Russische schrijvers, en Sotsji badplaats aan de voet van de Grote Kaukasus aan de Zwarte Zee. 3 18 juni f 4.635,- Begeleid door Dr. Leslie Tjon Sie Fat, wetenschappelijk medewerker bij Hortus Botanicus te Leiden. Chinese tuinen zijn afspiegelingen van de wereld en in deze tuinen komen dicht-, schilder-, beeldhouwkunst en calli- grafie bijeen om een omgeving te scheppen waar allerlei menselijke activiteiten mogelijk zijn, de meest typische eigenschap van een Chinese tuin is misschien wel de harmonie tussen alle onderdelen van de tuin: natuur en cultuur, huis en tuin, rotsen en water, meditatie en familie feesten, alles heeft en eigen plaats, vult elkaar aan en is met elkaar in harmonie. 6-26 oktober voorlopige indicatieve prijs f 7.800,- Alle reissommen zijn per persoon Inclusief volledige verzorging, tenzij anders vermeld. Vaak worden lunchpaketten verstrekt om de tijd van Uw excursie's niet onnodig te reduceren. I Gaarne wens ik: I een uitnodiging te ontvangen voor de I informatiebijeenkomst d.d. I informatie over: Reis naar: J Onder leiding van: I Naam: I Adres: Postcode: Woonplaats: CTl^bJTI wi" u nadere informatie over deze reizen, zendt dan deze coupon m een avicula ter bevordering van ongefrankeerde envelop naar: Holland Travel Service Antwoordnummer 20144 3020 VB Rotterdam Tel. inlichtingen: R. J. E. Schaab Telefoon (010) 4252366/4252331 St. Jobsweg 30, 3024 EJ Rotterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1988 | | pagina 3