Op 6 juni presentatie Heemschut-postzegel Werf een lid en win een vliegreis naar Rome d, Jaargang 63, no. S/6 mei-juni 1986 Heemschut verschijnt 9x per jaar Tijdschrift van de Bond Heemschut opgericht in 1911 Beschermvrouwe: H.M. Koningin Beatrix In dit nummer o.a.: Panden Rotterdamse Wijnhaven bedreigd Noord-Brabant protesteert Het Duitse Huis in Utrecht Boosheid over Dom-raket Het voortvarende monumentenbeleid van Staphorst - Rouveen Fabriekscomplex met sloop bedreigd Het Snouck van Loosenpark in Enkhuizen De herstelde synagoge van Aalten Foto omslag: Oude toegangspoort tot het Duitse Huis, die destijds in de tuin van het Rijksmuseum in Amsterdam is terechtgekomen. Heemschut probeert de poort weer terug te krijgen in Utrecht, (zie artikel over Het Duitse Huis) Redactie: Drs. J. Kamerling, eindredacteur J.Th. Balk, (a.i.) R. Dinger Medewerkenden: Drs. P. Karstkarel, Leeuwarden D. van der Meulen, Assen R. Lureman, Doetinchem Drs. W. J. Pantus, Nijmegen J. Roelfs Sr., Badhoevedorp J. E. van der Wielen, 's-Gravenhage H. C. Franssen, Amsterdam Correspondentie voor de redactie aan: Secretariaat Bond Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, i 1012 PV Amsterdam j tel.020-22 52 92 èf 020 - 23 09 94 (ledenadministratie) postgiro 124326 Lidmaatschap 45,- per jaar Reductie voor 65 en 30" Opzegging van een abonnement dient vóór 1 november plaats te vinden. Correspondentie voor advertenties: Bosch Keuning nv Postbus 13740 AA Baarn tel. 02154- 1 82 41 gironummer 4988 Grafische verzorging: Bosch Keuning - Baarn Op 10 juni zal de PTT de hiernaast afge beelde serie postzegels uitgeven, die alle drie een gebeurtenis of locatie in de stad Utrecht weergeven. De postzegels worden uitgegeven ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Bond Heemschut, het 350- jarig bestaan van de Universiteit van Utrecht en de voltooiing van de restauratie van het interieur van de Domkerk. De post zegels hebben de waarden van resp. 60 cent, 70 cent en 50 cent. Op 6 juni zullen om 11 uur de zegels offici eel worden gepresenteerd in de senaatszaal van de Rijksuniversiteit. Op de Heemschut-zegel staat Het Duitse Huis in Utrecht afgebeeld, waarover in dit nummer een uitvoerig verhaal. Het Huis werd in de 14de eeuw gebouwd als onder komen van de nederlandse tak van een duit- se ridderorde, die zich richtte op 'weldadig heid en de bevordering van de christelijke godsdienst'. Het thans sterk verwaarloosde complex vervult tot op de huidige dag als militair hospitaal nog steeds een functie op het gebied van weldadigheid. Heemschut heeft in het kader van zijn jubileum het complex geadopteerd om een aanzet te kun nen geven tot restauratie. De postzegel, waarop een deel van het ge bouwencomplex aan de voorste binnen plaats te zien is, is vervaardigd naar een oude gravure en afgedrukt in de kleuren zwart, blauw en roze. De 50-cent zegel laat het interieur van de Domkerk zien naar een onlangs genomen foto en tekening van Pie- ter Sanredam. Deze zegel is gedrukt in de kleuren zwart, blauw, rood, donkerbruin en donkeroker. Met de bouw van de gothische Domkerk werd in 1254 begonnen. De bouw strekte zich uit over een periode van 250 jaar en werd nooit geheel voltooid. In 1674 stortte het middenschip in door een wervel storm. Het werd nooit herbouwd. Tussen 1921 en 1938 vond een restauratie plaats. Een nieuwe interieur-restauratie begon in 1979 en is thans voltooid. In 1988 zullen de laatste steigers verdwenen zijn. De 70-cent zegel tenslotte toont het oprich tingsdocument van de Utrechtse universi- nederlan d6Q 5$ ?fder/and50c teit. Zij is gevat in de kleuren zwart, rood, geel en grijsgeel. Het ontwerp van de drie postzegels is van Baer Cornet uit Venlo. De drie zegels zijn op alle postinrichtingen in Nederland en bij de Filatelistische Dienst te Groningen verkrijgbaar zolang de voor raad strekt, maar uiterlijk tot 1 juli 1987. Het einde van de geldigheid van de zegels voor frankering wordt nog nader vastge steld. Heemschut neemt voor haar leden en andere in het werk van de vereniging geïnteresseer den 500 eerstedagenveloppen af. Op die en veloppen met de serie zegels komt behalve het eerstedagstempel, ook het vereni- gingsstempel van Heemschut te staan. Heemschut gaat ze voor 7.50 verkopen vanuit het bureau en haar standjes op bij voorbeeld Kerkepad-dagen. Filatelisten kennen verder wel de gebruikelijke proce dure om aan een eerstedagenvelop met stempel te komen. JK Om zijn acties te kunnen blijven voe ren heeft Heemschut nieuwe leden hard nodig. Daarom herinneren we graag aan de speciale ledenwerfpre mie in dit jubileumjaar voor de geluk kige werver, die het lot zal aanwijzen: een vliegreis naar Rome voor twee personen, aangeboden door vliegtuig maatschappij ALITALIA. De reis be staat uit een retourvlucht Schiphol- Rome per lijnvliegtuig inclusief busrit van vliegveld naar hotel heen en te rug, drie nachten logies in een toeris tenhotel van klasse in het centrum van Rome en een stadsrondrit. Ieder, die voor 15 december een nieuw lid aan brengt maakt kans op de reis. Hoe meer leden u werft, hoe meer kansen. Op 16 december wordt de fortuinlijke winnaar aangewezen. Maak Heem schut sterk - nog maar een tiende van alle beschermwaardige gebouwen is echt beschermd - en geef u tegelijker tijd de kans op een bezoek aan de monumentenstad bij uitstek: Rome.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1986 | | pagina 3