Heen]scl)ut ui akfie Heusden Hilvarenbeek 56 Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben de Bond Heemschut bericht geen planologische bezwaren te hebben tegen de reconstructie van De Oude Wiel in Heusden zoals Burgemeester en Wethouders van de ze vestingstad voorstellen. Een deel van De Wiel moet volgens de plannen worden ge dempt, onder meer rondom en onder de historische brug 'De Bossche Poort' en er moet een dijk worden aangelegd van 5,50 meter hoog, waardoor een kademuur van 30 meter lang en 3,20 meter hoog geheel zal verdwijnen. Heemschut acht deze plannen een aantasting van het beschermd stadsge zicht en aantasting van een monument en •heeft GS gevraagd de goedkeuring te her overwegen. Voor het dempen van het water is een aan- legvergunning nodig en die is naar de me ning van Heemschut niet aanwezig, schreef zij GS. Bovendien achten wij een advies nodig van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg krachtens artikel 50 van de Wo ningwet omdat het hier een beschermd stadsgericht betreft. Daarenboven acht Heemschut het reconstructieplan niet doel matig: indertijd is met overheidsgeld het gehele gebied van de Bossche Poort in één restauratie tot nieuw leven gebracht en nu zou opnieuw overheidsgeld nodig zijn om die restauratie voor een deel ongedaan te maken. Heemschut heeft een alternatief plan dat goedkoper is dan het reconstructieplan van Heusden, waarvan de kosten 40 tot 60% hoger zijn dan de Cultuur Technische Dienst indertijd begrootte. Heemschut stelt G.S. voor eventueel een externe financieel deskundige te horen in een mogelijk geschil over de kosten van beide plannen. Particulieren in Hilvarenbeek hebben in sa menwerking met de gemeente een inventa risatie gemaakt van de monumenten die nog niet op de monumentenlijst staan. Heem schut heeft bij het gemeentebestuur aan dacht gevraagd voor dit initiatief en hoopt dat dit zal leiden tot een monumentenaan- wijzingsbeleid in Hilvarenbeek. Het heeft het gemeentebestuur voorts geschreven te weten dat leden van de monumentencom missies in Tilburg en Goirle zeker bereid Luchtfoto van Heusden, foto: foto/filmdienst 'Houdringe' De Bilt).

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1986 | | pagina 20