Architectuurtochten door Amsterdam Zomerpostzegels 1986 Premies voor de ledenwerver Excursie Overijssel Vooijaarsexcursie prov. comm. Utrecht 53 In deze periode sterke vergroting van het huis. 1759 Jaartal vermeld in de zijvleugels, die afwerking aangeven. 1763 Huwelijk van Van der Dussen met Johanna Maria Chalou. 1763 Tekening van een kaart met inte rieur van het huis Groeneveld na de vol tooiing van de zijvleugels. 1774 Opnieuw verkoop aan P. C. Has- selaer na zijn terugkeer uit Indië herenhuyzinge versierd met een prachti ge voorgevel, cirkelgewijs gebouwd. Literatuur 'Kasteel Groeneveld', uitgave ANWB 'Restauratieverslag en vooronderzoek', ei gen atelier 'Bouw- en restauratieverslag', ir. T. van Hoogevest Amersfoort. 'De Nederlandse Buitenplaats', Jhr. dr. H. W. Mv.d. Wijsk Voor dit artikel is dankbaar gebruik ge maakt van de informatie verkregen van me vrouw B. du Martier, Rijksmuseum te Am sterdam. Zij toonde aan, dat delen van het vrouw sportret stammen uit het begin van de 18-de eeuw, terwijl de lengte van het vest bij de man plaatsing in het midden of iets daarvoor van de 18de-eeuw rechtvaardigt. Jelle Otter is conservator en restaurateur van kunstwerken De Stichting Archivisie organiseert in mei en juni weer architectuurtochten door Am sterdam. U kunt zich telefonisch opgeven via tel. 020-258908. Dan hoort u ook hoe u kunt betalen. De prijzen varieren van een tientje tot 15 gulden. Een heel passepartout geeft reductie. Hieronder het programma. za 17-5 rondleiding za 17-5 boottocht zo 18-5 bustocht zo 18-5 fietsen za 24-5 fietsen zo 25-5 fietsen za 31-5 rondleiding zo 1-6 wandeling za 7-6 fietsen zo 8-6 wandeling za 14-6 metrotocht zo 15-6 wandeling za 21-6 fietsen zo 22-6 wandeling za 28-6 fietsen za 28-6 boottocht zo 29-6 bustocht zo 29-6 rondleiding scheepvaarthuis wonen aan het water amsterdamse school stadsvernieuwing zuid noord hubertushuis nieuwmarkt oud west 1920-1940 amsterdamse school zuid oost jordaan oost w. eilanden en nwe. hout tuinen spaamdammer- en staat sliedenbuurt wonen aan het water bouwen na 1920 nieuw nmb-hoofdkantoor In dit nummer van Heemschut vindt u een folder van de Zomerpostzegels. Zoals u na tuurlijk weet, zijn dat postzegels met een toeslag, die wordt gebruikt voor allerlei so ciale en culturele projecten, waar geen of onvoldoende geld voor is. Goede doelen dus, maar dit jaar extra goed voor de Bond Heemschut. Uit de opbrengst van de Zo- merzegels hebben wij 20.000 gekregen om ter gelegenheid van ons 75-jarig jubi leum een project van de grond te krijgen, dat al lang op de verlanglijst stond: een documentatiemap over monumentenbe scherming en - behoud voor middelbare scholen. De hierin opgenomen gegevens kunnen de grondslag vormen bij de behan deling van dit onderwerp bij lessen in ge schiedenis, aardrijkskunde, maatschappij leer en ook voor de talrijke scripties en spreekbeurten, die blijkens de aanvragen aanmonumenten worden gewijd. Wij zijn het Comité Zomerzegels zeer erkentelijk voor deze geste en het spreekt vanzelf, dat wij de leden van Heemschut en de lezers van ons blad graag opwekken straks (weer) Zomerzegels te kopen. U weet nu, welke goede bestemmingen uw bijdrage kan krij gen en zult graag bereid zijn 'iets terug te doen'. Met ingang van 8 april zijn de Zo merzegels algemeen verkrijgbaar. Meer dan ooit is in ons Jubileumjaar de ledenwerving een enorme prioriteit! Om U allen aan te moedigen een lid (of meer) voor ons te werven volgen hierna de kleine beloningen die wij ons kunnen ver oorloven naast de vliegreis naar Rome voor twee personen (zie eerste pagina van dit nummer). Bij het aanbrengen van één lid, ontvangt u een duimstokje of een ballpoint naar keuze. Bij twee leden: een Heemschut-das of sjaal! Bij drie leden: een boekwerk ter waarde van 25,naar keuze uit ons boekenbestand, of enige deeltjes uit de nieuwe Heemschut serie. N.B. Indien in de loop van het jaar succes sievelijk 3 leden zijn aangebracht geldt de laatstgenoemde premie eveneens! Mocht iemand het tot 5 leden brengen dan wordt de premie in overleg vastgesteld! De provinciale Commissie Overijssel nodigt leden en belangstellenden uit tot deelne ming aan de jaarlijkse excursie, welke zal plaatsvinden zaterdag 14 juni a.s. vanaf 13.00 uur, in Deventer. Naast stadhuis en Lebuinuskerk zullen res tauratie- en stadsvernieuwingsprojecten worden bezocht in het gebied Polstraat-As senstraat en in het Noordenbergkwartier. De excursie zal worden geleid door stadsarchi tect H. F. A. Rademaker. Aan het eind van de middag wordt thee geserveerd. Deelnemers wordt verzocht zich op te geven door overschrijving van 7,50 op postgiro nr. 124326 t.n.v. Bond Heemschut te Am sterdam, onder vermelding van 'Excursie Deventer 14 juni'. Programma's worden tijdig toegezonden. Iedere reiziger, die ooit van Utrecht via De Bilt naar Zeist of Amersfoort is gereden, zal verlangende blikken hebben geworpen op de fraaie landgoederen Houdringe en Beer schoten links van de weg, en op het in het verschiet opdoemende Oostbroek en het zo statig bij de driesprong gelegen Vollenho ven rechts van de weg. Alle vier deze landgoederen zult u kunnen bezoeken op zaterdag 24 mei a.s. als u zich tijdig genoeg aanmeldt voor deelname aan deze excursie. U kunt dat doen door 25,- over te maken op Giro 124326 van de Bond Heemschut te Amsterdam, onder vermel ding van 'Voorjaarsexcursie Utrecht'. De deelname moet beperkt blijven tot 75 perso nen. Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst van de overschrijving voor deelname. Aangezien met het oog op de beperkte par keerruimte hier en daar het aantal auto's zal moeten worden teruggebracht, wordt van de deelnemers verwacht dat zij bereid zijn hun auto met andere leden te delen, of met an dermans auto mee te rijden. Tussen 09.30 en 10.00 uur 's morgens worden de deelne mers met koffie opgewacht in restaurant 'De Biltse Hoek', De Holle Bilt 1, De Bilt. Hier zal de indeling in drie groepen plaats vinden en zullen verdere details van het programma bekend worden gemaakt. Van 12.30 tot 13.45 zal in het zelfde restaurant gezamenlijk de koffiemaaltijd worden ge bruikt, en tot slot van de excursie van 16.30 tot 17.00 de thee. Dringend advies: geen hoge hakken maar stevige wandelschoenen!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1986 | | pagina 17