Nieuws uifde provincies nrrnl Groningen Overijssel AANNEMERS PRESENTEREN ZICH De 19de eeuwse Grote Kerk te Hoorn. Het architecten echtpaar Hangelbroek-Souwetor maakte het ontwerp voor de bouw van 32 woningen in de hoge kap en de consistorieruimte. De grote kerkruimte blijft, zij het met één horizontale verdeling, zoveel mogelijk intact, foto: Klaas Laan, Hoorn. Aannemingsmaatschappij Konst van Polen B.V. gevestigd in Westwoud is een van de middelgrote Westfriese bouwbedrij ven (opgericht in 1929). De groei van het bedrijf is in de jaren vijftig ontstaan doordat er opdrachten werden ontvangen voor de bouw van woningen en bedrijfsgebouwen. De huidige werkzaamheden van deze maat schappij bestaan uit: woningbouw (zowel in de traditionele als in gietbouw); utiliteitswerken; Optimaal''- Energiewoningen (aan wooneisen en nor men aangepaste houtskeletwoningen); on derhoudswerken en restauratiewerken. Sedert de zeventiger jaren heeft Konst van Polen een vaste restauratieafdeling. On dermeer zijn de navolgende projekten gere aliseerd: - Waterschapshuis te Hoorn - Claes Stapel's Hofje te Hoorn - Kantoor van Uitwaterende Sluizen te Edam - Prinsengracht 346 te Amsterdam - 50 woningen in het Snouck van Loosen park te Enkhuizen - Huize Zwartendijk in Egmond aan Zee tot gemeentehuis van Egmond - Diverse restauraties van monumentale woonhuizen in opdracht van de Stichting Stadsherstel Hoorn. Verder heeft Konst van Polen de restaura tie van de GROTE KERK aan het Kerk plein in HOORN onder handen. Een geweldig projekt, dat uit vier fases bestaat: le fase: de inbouw van 18 woningen in het dak van de kerk en 14 woningen in de voor malige consistorie. 2e fase: het volledig restaureren van de ra men en van de buitenromp van de kerk. 3e fase: het restaureren van de begane grondsituatie, welke in stijl zal worden aan gepast voor een kledingsupermarkt. 4e fase: de restauratie van de 2e verdieping en van het gewelfplafond. Het werk is gestart in december 1984 en zal medio 1986 geheel worden opgeleverd. De eigenaar, de Maatschap Corle hoopt eind van dit jaar de eerste bewoners in haar nieu we behuizing te mogen begroeten. De door Konst Van Polen aangeboden excursie zal het hele projekt behelzen, zodat een uitstekende indruk wordt verkregen van de nieuwe gebruiksmogelijkheden en het belang voor de Hoomse binnenstad van de Grote Kerk De Aannemingsmaatschappij Konst Van Polen B.V. te West woud biedt op zaterdag 18 januari 1986 een rondleiding aan in de Grote Kerk te Hoorn. Aanvang: 11.00 uur. Verzamelen bij de Bouwkeet op het Kerkplein aan de consistoriezijde. Aanmelden bij Heemschut: tel. 020- 225292. De Der Aa kerk Als een zijtak van de Stichting Oude Gro ninger Kerken is op 1 maart 1985 opgericht: De Stichting Der Aa Kerk. De Martini kerk, Nieuwe kerk en Der Aa kerk stonden op het programma met rijks subsidie te worden gerestaureerd. Bij de twee eersten is dat gelukt, maar de in 1976 begonnen restauratie van de Der Aa kerk moest in 1983 worden gestopt wegens geld gebrek. De Stichting Oude Groninger Kerken is be reid verder te gaan om de kerk te behouden, mits de geldmiddelen gescheiden blijven, vandaar de nieuwe stichting. Voorwaarden zijn verder onderhoud en dat tevens de kerk een functie zal krijgen. Er is een stuurgroep gevormd om deze voor waarden te kunnen verwezenlijken. Men denkt o.a. aan een concertfunctie in verband met het beroemde Arp Snitger orgel. Er is een mooie brochure verschenen onder de titel 'Bossies aan de Diek' betreffende het herstel van het groene karakter van Stap- horst-Rouveen. Een uitgave van het Over- sticht: adres: Aan de Stadsmuur 79-83, 8011 VD Zwolle, tel. 038-213257. De Gemeente Staphorst-Rouveen heeft 324 monumenten en 791 beeldbepalende panden

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1985 | | pagina 40