Ingezonden rrrrTti^mrrTrnri\ir ktt i ty kt nro AANNEMERS PRESENTEREN ZICH Weer nieuwe delen van de Heemschut-serie 154 De Bonth-van Huiten is een bouwonderne ming, gevestigd te Nieuwkuyk, met een jaaromzet van ca. 20 miljoen gulden. De verhoudingen van de werkterreinen zijn: 40% utiliteitsbouw, 35% restauratie, 25% woningbouw. De onderneming bestaat 85 jaar en wordt heden ten dage geleid door de 3e generatie van de familie De Bonth. De werkgebieden liggen in de Zuidelijke provincies, Utrecht en Zuid-Holland. De onderneming is gespecialiseerd in res tauraties van kerken, woonhuizen, boerde rijen en nieuwbouw in allerlei sectoren. Door een grote know-how kan op elk gebied snel en efficiënt gebouwd, c.q. gerestau reerd worden. Gerestaureerd werden oa - Stadhuis, Bibliotheek en diverse woon huizen in Geertruidenberg, dorpshuis te Brakel, Slot Doddendael te Ewijk, diverse t I woonhuizen, restaurant 't Misverstant en pand 'In de Put' te Den Bosch. Voorts een groot aantal kerken, zoals te Andelst, Vlij men en Rumpt. De werkzaamheden aan de N.H. Kerk te Rumpt worden uitgevoerd in het kader van de 1 miljardsregeling met inzet van 70% langdurig werklozen. Sinds augustus 1984 wordt hieraan gerestaureerd. De uitvoerige restauratie omvat o.a. het in- en uitwendig torenlichaam met als curiosi teit het opnieuw scheefzetten van de toren spits! Excursie: op zaterdag 21 september a.s. biedt De Bonth-Van Huiten een rondleiding aan in de N.H. Kerk te Rumpt om de restauratie van de kerk, kap, glas-in-lood ramen, gewelfribben, koor enz. te tonen. Verzamelen: te 11.00 uur in de kerk. Aanmelden: De Bonth-van Huiten, te Nieuwkuyk, tel. 04108-9022. Informatie over de bereikbaarheid van Rumpt is bij Uw telefonische aanmel ding te verkrijgen. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het artikel: Totaal res tauratie van het Dordtse Stadhuis in het Meinummer 1985 van Heemschut het vol gende: In het hoekje 'De historische schoonheid van Dordrecht' door de toenmalige archi varis van Dordrecht Mr. JJBeyerman geschreven en verschenen in de Heemschut- serie - vóór mij ligt de derde druk uit 1947 - spreekt de schrijver van 'het thans een eeuw geleden aan het gebouw gepleegde vandalisme' en voorts zegt hij: 'In 1835 werd besloten het gebouw, vooral uitwen dig, te 'moderniseren'Ten einde met de titel van dit boekje op niet al te gespannen voet te geraken, laat ik een afbeelding van de resultaten dier modernisering maar ach terwege. Men kan die, zo men daartoe roe ping gevoelt, bij een bezoek aan Dordrecht ter plaatse gaan bezichtigen. Hier gelde Constatijn Huygens' woord: 'Wie 't schric- klickst er van swijght, heeft 't allerbest ge- seyt'Zonder deze verfraaiing in neo-klassi- cistische trant zou Dordrecht thans nog een stadhuis bezitten, dat een vergelijking met andere oude stadhuizen uit de Middeleeu wen en uit later tijd glansrijk zou hebben doorstaan' Onder nr. 6 in hetzelfde boekje geeft Mr. Beyerman ons een beeld van het stadhuis, zoals het is geweest en die, zoals hij zegt, 'een verdere bespreking van het uitwendige van het gebouw overbodig maakt' U zult het, hoop ik, wel met mij eens zijn, dat men hier een geweldige kans heeft ge mist. In plaats van de voorgevel in de oude luister te herstellen, waarvoor alle tekenin gen nog aanwezig zijn, heeft men er de voorkeur aan gegeven de bestaande, m.i. waardeloze, voorgevel netjes op te knappen en daarmee de weinig voldoening gevende situatie te bestendigenMet een restauratie bedrag van, naar ik meen, een twintig mil joen, had men hier toch wel wat anders van kunnen maken, lid van de Bond Heemschut. Drs. HA. Visser Veerdam 30 Papendrecht In het najaar verschijnt het boekje 's-Herto- genbosch! De deelnemers aan de Heem schutdag zullen op grond van de dummy die ter inzage ligt op de stand, dit vierde deel kunnen bestellen dat geschreven is door drs. P.J. van der Heijden, werkzaam bij het Stadsarchief (Uitgeverij Terra). Tevens ligt in Den Bosch een dummy klaar van het vijfde boekje genaamd Stoepen, Stoeppalen en Stoephekken van de heer T. Brouwer (Uitgeverij De Walburg Pers). Zoals gewoonlijk krijgen de leden een ster ke reductie. Wie reeds op de Heemschutdag voorinte- kent én betaalt, ontvangt ook nog een re ductie op de portokosten! Natuurlijk zijn de eerste drie delen op de stand verkrijgbaar of te bestellen door 21,50 (incl. porto) voor Drenthe en Leeu warden, resp. 16,75 (incl. porto) voor Waterland over te maken op gironummer 124326 t.n.v. Heemschut, Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1985 | | pagina 34