Excursies/Lezingen 150 GRONINGEN: Ledenexcursie per bus naar het veenkoloniale Oostelijk en Zuid- Oostelijk Groningen. Zaterdag 21 september a.s. worden de deelnemers verwacht te: 9.15 uur - station Groningen. 9.30 uur - vertrek bus via Westerbroek, Foxhol en Martenshoek naar Hoogezand (langs scheeps werven en monumentale panden). Via Sappemeer (bezichtiging N.H. Kerk, ijzergieterij Bor- cherts enz.) langs gedeeltelijk gedempt Winschoterdiep; be zichtiging Scheepswerfje. Via Borgercompagnie naar 12.30uur - Veendam, alwaar de lunch in 'Veenlust'. 14.00 uur - Vertrek naar Wildervank. Be kijken van een aantal monu mentale gebouwen. Langs het Stadskanaal wordt naar Nieu we Pekela en Oude Pekela gereden. Vervolgens via Bronsveen en Blijham (fraaie boerderijen) naar Onstwedde, waar te 14.30 uur - in een Saksische boerderij de thee wacht. Langs Smeerling (beschermde boerderij) naar 15.20uur - vesting Bourtan^e (aanleg 1593-1672), reconstructie 1972-1985; Diploma of Merit Europa Nostra, 13-6-1985. 17.00 uur - Vertrek per bus naar Gronin gen via Winschoten 18.00 uur - Aankomst station. Kosten: 30,- (voor bus, lunch en koffie). Maximum aantal deelnemers 50. Aanmelding kan geschieden door overma king van het bedrag vóór 14 september a.s. op gironummer 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam. Deelnemersbewijzen worden toegezonden. p FRIESLAND: ledenexcursie georganiseerd door de Provinciale Commissie: bezoek aan Sneek Zaterdag 12 oktober a.s. worden de deel nemers verwacht te 13.30 uur: voor ontvangst op het Raadhuis het z.g. Waltahuis met rondlei ding door burgemeester Mr. B. van Haersma Buma. 14.45 uur: bezoek aan Grote of Martini kerk, tevens onder leiding van de burgemeester. 15.00 uur: Wandeling van kerk naar Hoogend (Waterpoort en geres taureerde panden Oud Sneek) 15.45 uur: Voortzetting wandeling 16.00 uur: Fries Scheepvaart Museum en Sneker Oudheidkamer (Thee, praatje, museum bezichtigen) Deze wandeling onder leiding van S. ten Hoeve, directeur van museum en bestuurslid Oud Sneek. Kosten: 5,- Aanmelding tot uiterlijk 5 oktober a.s. kan geschieden door het deelnamebedrag over te maken op giro nr. 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam. Deelnemers bewijzen worden toegezonden. OVERIJSSEL: Ledenexcursie georgani seerd door de Provinciale Commissie: be zoek aan Kampen. Zaterdag 7 september a.s. worden de deelnemers verwacht te 14.00 uur in het Stadhuis (laat Gotisch-Vroeg Renaissance gebouw uit circa 1545). Na bezichtiging volgt een individuele rond wandeling door de stad op basis van een uit te reiken route- en objectenbeschrijving; mogelijkheid tot bezoeken van o.a. Boven kerk, Synagoge, Gotisch Huis enz. Vanaf 16.00 uur bestaat gelegenheid tot ontmoeting met de Provinciale Commissie leden en wordt thee aangeboden op een na der te bepalen locatie. Ca. 17.00 uur einde bijeenkomst. Kosten: ƒ5,-. Aanmelding kan geschieden door overmaken van het bedrag vóór I sep tember a.s. op giro nr. 124326 t.n.v. Heem schut, Amsterdam. Deelnemersbewijzen worden toegezonden. GELDERLAND: ledenexcursie georgani seerd door de Provinciale Commissie: be zoek aan Elburg. Zaterdag 28 september a.s. worden de deelnemers verwacht te 10.00 uur: voor ontvangst in het Restau rant De Haas Jufferenstraat 21te Elburg. 10.45 uur: lezing met dia's als inleiding voor het middagprogramma. 12.00 uur: lunch in de kelder van het Museum. 13.45 uur: rondwandeling door de stad in zes groepen met een bezoek aan het Museum, de Vischpoort, de Kazematten en de Kerk met or gelconcert. Kosten: 20,- Aanmelding tot uiterlijk 21 september a.s. kan geschieden door het deelname bedrag over te maken op gironummer 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam. Deelnemersbewijzen worden toegezonden. UTRECHT: ledenexcursie georganiseerd door de Provinciale Commissie: bezoek aan OUDE WATER op ZATER DAG 12 oktober a.s. Maximum aantal deelnemers: 75 p. Kosten: 25, Aanmelding tot uiterlijk 30 september a.s. kan geschieden door het deelnamebedrag over te maken op giro nr. 124326 t.n.v. Heemschut Amsterdam. Een gedetailleerd programma zal worden gepubliceerd in het septembernummer van 'Heemschut'. In het door de NCM georganiseerde Restauratie-ambachtencentrum in de St. Josephkerk te Den Bosch worden nog tot 5 september a.s. demonstraties gege ven van verschillende ambachten. Zon dag en Maandag gesloten Bij het ter perse gaan van het juni-num- mer was het de redactie niet bekend dat het aardige huisje op de omslag, voor beeld van houtbouw in Watergang, onlangs eigenhandig gerestaureerd werd door architect W. van Keulen, technisch adviseur van Heemschut in de provincie Gelderland. Heemschut organiseert in samenwer king met het Cuypers Genootschap: Studiedag 'Beheer en behoud van 19de-eeuwse kerken', op donderdag 10 oktober 1985 in de St. Nicolaaskerk te Amsterdam. Lezingen o.a. door: Prof. dr. C.A. van Swigchem: 'Het plan voor een stichting Amsterdamse kerken' Ir. M. Mulders: 'Behaaglijkheid in kerkgebouwen' Na de lunch korte spreekbeurten over de problematiek rondom het beheer en behoud van kerken. Het September-nummer van Heem schut zal geheel gewijd zijn aan dit onderwerp.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1985 | | pagina 30