Uit het Korenmetershuis Aanbieding Molenboeken Heemschut Hoegenfonds 238 Dezer dagen zal de acceptgirokaart voor de betaling van de contributie/bijdrage over 1985 aan de leden/donateurs worden toegezonden. Hoewel er op grond van kostenverhogende factoren zeker aanlei ding zou zijn geweest de sinds 1 januari 1982 geldende 'tarieven' enigszins aan te passen, is hiervan wederom afgezien. Wèl wordt opnieuw een beroep gedaan op die leden/donateurs, die in staat en bereid zijn de verschuldigde minimum-contribu tie/bijdrage met ten minste vijf gulden of een veelvoud daarvan te verhogen. Dit is nodig en nu zelfs nog meer dan ooit, om ervoor te zorgen, dat onze inkomsten, - teruggelopen door onvermijdelijk leden verlies en minder overheidssubsidies -, zoveel mogelijk gelijke tred houden met de te verwachten uitgaven. Het minimum-bedrag is, zoals gebruike lijk, niet op de acceptgirokaart afgedrukt. U kunt derhalve zelf beslissen, wat U wenst in te vullen. Velen hebben reeds jaren achtereen een extra-bedrag gegeven waarvoor Heem schut hun dankbaar is. Het aantal van de gulle gevers is nog altijd voor uitbreiding vatbaar! Laat U vooral dit jaar eens van Uw meest vrijgevige zijde zien. Voor Uw medewerking - de acceptgirokaart zo spoedig mogelijk te retourneren -, trouw en steun bij voorbaat onze welgemeende dank! Amsterdam: In het 'Huis met de Hoofden', Keizersgracht 123, tel. 020-263947 waar hef Gemeentelijk Bureau Monumentenzorg is gevestigd, zal in het winterseizoen een aantal lezingen plaatsvinden op zes vrijdagmidda gen te 14.00 uur en'op twee dinsdagavon den* te 20.00 uur: 7/12: drs. M. L. Stokroos; Amsterdam- Noord 11/1/85: drs. F. van Dooren; Ontstaansge schiedenis van Nijkerk/Arkemheen 8/2: drs. P. M. Fischer; de beeldhouwers van Logteren 8/3: D. Dooijes; Letters 5/4: drs. C. Hettema; Art Nouveau 3/5: L. Leunissen; Orgels in Nederland *)22/l: ing. H. J. Zantkuyl *)22/3: nog niet bekend. Amsterdam: De uitreiking van de 'Prijs voor de Monumentenzorg' van het Prins Bernhard Fonds aan Stadsherstel, (waar van de aankondiging werd opgenomen in het september-nummer blz. 190) vormt een be langrijke gebeurtenis voor allen die zich in spannen voor het behoud van de binnenstad. Zo schrijft Geurt Brinkgreve namens de Stichting Diogenes. Hij voegt er aan toe: Geen instelling heeft daartoe zoveel bijge dragen als Stadsherstel. Een onderneming als het Blaeu Erf zou zonder Stadsherstel onmogelijk zijn geweest, en Stadsherstel zou- het niet voor elkaar gekregen hebben zonder de persoonlijke inzet, vasthoudendheid en financieel inzicht van zijn directeur. De mo- numentenprijs voor Stadsherstel is daarom in de eerste plaats een onderscheiding voor Jan Hengeveld, en het bestuur van Diogenes wil hem, onder aanbieding van de koperen Dio- genes-penning, daarmee van harte geluk wensen. Heemschut sluit zich daar gaarne bij aan. Tweeluik - Watermolens in Nederland - Windmolens in Nederland Auteur: drs. P. Nijhof. Uitgeverij Waanders. Ter gelegenheid van dit molennummer kun nen leden van Heemschut de beide boeken tegen gereduceerde prijs aanschaffen. (Zie intro-artikel in dit nummer). Prijs voor leden: 39,50; incl. porto 46,Winkelprijs: 49,50. hielp Actie voeren ten behoeve van de Molenviergang te Aarlanderveen. In het februarinummer van dit jaar maakten wij melding van de bovenstaande molenvier gang, die een polder van ca. 450 HA be maalt, westelijk van Aarlanderveen. Deze nog steeds werkende windmolenbemaling, die bestaat uit 3 schepradmolens uit ca. 1780 en een vierde molen uit de 19de eeuw, is uniek in de wereld (ook in ons land is er geen andere meer te vinden). Aan de gelijknamige Stichting schonk het Hoegenfonds van Heemschut een bescheiden subsidie om door acties voor fondsenwer ving de restauratie van het huisje bij molen nr. 4 te realiseren. Dit huisje zal dienst gaan doen als ontvangst- en informatiecentrum. Plannen voor dijkverzwaring in de naaste omgeving van het beroemde Kinderdijk-complex bedreigen dit unieke landschap. Illustratie uit Windmolens in Nederland. Foto's van Ger Dekkers De graanmolen van Eysden. Zware blokken mergelsteen zijn aangebracht op de kwestbare plaatsen. Illustratie uit het eerder verschenen deel Watermolens in Nederland.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 28