Jeugd A A V-tut Evenementen Agenda AANNEMERS PRESENTEREN ZICH Excursie 133 HEEMSCHUT RESTAURATIE WERKKAMPEN In het kader van deze doe-vacantie-beste- ding kunnen nog enkele vrijwilligers (17- 30 jaar) geplaatst worden. Perioden: 15- 28 juli en 5-18 augustus. Projecten: te Doorwerth, Wageningen, St. Jansklooster (OV) en Hilversum. (Zie Heemschutnr. 3/4 1984). Meld je nu direct! Tel. Heemschut 020- 2252 92. DE 'REBUS' IN AMSTERDAM. Van 14 t/m 18 juli komt de 'Rebus' op het Beursplein in Amsterdam. 'Rebus' staat voor een rondreizende tentoonstelling (langs BrusselLonden, Kopenhagen, Luxemburg, Wenen, Bern en Parijs) met als thema 'jeugd en historische gebouwen in Europadie gemaakt is vóór en dóór jongeren uit heel Europa, in de vorm van een levensgrote maquette. Hierin vindt een presentatie van een aan tal activiteiten plaats op het gebied van bouwkunst, die mede georganiseerd wordt door instellingen als de N.J.B.G., de Jonge Europese Federalisten, Bond Heemschut, enz. Het programma (stads wandelingen, bouw van modelmaquettes, informatiemarkt e.d.) kan worden aange vraagd bij het Nationaal Comité Neder land (v.d. Europese Culturele Stichting) Jan van Goyenkade 5, Amsterdam, tel. 020-76 02 22. 30 juni - 2e Kerkepad-route en iedere volgende za terdag tot en met 22 september a.s. 15-28 juli - Heemschut Restauratiewerkplaatsen 5-18 augustus - Heemschut Restauratiewerkplaatsen. 8 september - Heemschutdag in Drenthe 28 september - Provinciale ledendag (Gelderland) op Het Loo. 29 september - Provinciale ledendag (Noord-Holland) in Naarden. 29 september - Provinciale ledendag (Limburg) Zuid- Oostelijk: o.a. Rolduc. De Sint Jan van Den Bosch, waar ambachtelijk talent bijdraagt tot het behoud van oude glorie Deze rubriek is bedoeld om de activiteiten van aannemersbedrijven, die in de restaura tiesector een onmisbare schakel vormen, in het zoeklicht te plaatsen en daarmee indirekt hun voortbestaan alsmede restauratie en on derhoud van ons architectonisch erfgoed te bevorderen. 'Ongeveer 95 procent van ons werk bestaat uit restaureren. Zo precies als het maar kan. Het klinkt overdreven, maar een vleugeltje van een engel is ons net zo lief als een vleu gel van een kasteel', aldus Jozef de Bont. Arnoude de Bont: 'Vader was een inspira tor, een man met gevoel voor historie. Uitspraken van de directieleden van het aan nemingsbedrijf Nico de Bont en Zonen, te Nieuwkuyk. Het bedrijf opereert met 75 medewerkenden en bezit een eigen atelier voor de restauratie van antieke meubelen. Men verricht onder andere restauratie van koorbanken uit de Sint Jan en van meubilair van diverse kerken en kastelen. Naast de grootscheepse restauratie van het Bossche pronkjuweel, de Sint Jan - in 1966 begonnen dienen andere grote werken te worden genoemd, zoals het herstel van de Sint Elisabethkerk te Grave, kasteel Bouvigne te Breda, alsmede dat van de Sint Catharinakerk te Eindhoven. In Den Bosch is de restauratie van oude panden in de bin nenstad in uitvoering. De Bont mag zich een aannemer noemen, die weet heeft van moderne bouworganisatie en groot vakmanschap. Voorts deze korte filosofie van het bedrijf, verwoord door de directie: 'Omdat deze generatie technisch en ook fi nancieel de mogelijkheden bezit monumen- Het aannemingsbedrijf Nico de Bont en Zn biedt een excursie aan naar de kathe drale basiliek van de Sint Jan in Den Bosch. Na een jarenlange restauratie begint de voltooiing van dit gebouw thans in zicht te komen. Behalve een rondgang door de kerk wordt ook een toelichting met dia's gegeven over de vele natuursteenwerken en het herstel van de beschilderingen van het gewelf. Het bezoek zal ongeveer drie uur in beslag nemen. Aantal personen: 60 (in twee groepen). Datum: 18 augustus a.s. Aanvang: 16.00 uur. Verzamelen op de Parade, gelegen aan de zuidzijde van de Sint Jan. Telefonisch aanmelden via 04108-2495. ten voor latere generaties te behouden, is het naar onze mening, onze plicht dit naar ver mogen te bewerkstelligen. Door een goede renovatie/restauratie van oude panden in de binnensteden kan een verder verval, met daarna afbraak, worden voorkomen. 'Door deze panden weer bewoonbaar te maken, kan de ontvolking van oude buurten - en binnensteden - worden tegengegaan. Daar kan dan de leefbaarheid terugkeren. Omdat restauratiewerken bijzonder arbeidsintensief zijn, heeft de uitvoering van herstelwerk zaamheden een gunstige invloed op bestrij ding van de hoge werkloosheid. Die ontwik keling is in dit vlak van meer betekenis dan bijvoorbeeld bij nieuwbouwwerken'. «M

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 27