I Rabobank Q Noord-Holland Zuid-Holland Limburg MMIlllll Hier en in de andere duizend dorpen en steden van ons land zijn in het verleden de coöperaties ontstaan die we nu kortweg de Rabobank noemen. Daarom is de Rabobank van oudsher overal diep geworteld. staat dicht bij u 109 uit verre streken zich kunnen verpozen in een sfeerrijke ambiance, waar het goed toeven is. Men zal geen sporen meer aantreffen van de vroeger gestald staande rijtuigen, later de limousines en nog later de brandweerauto's. Met de 40e Airborne herdenking in het voor uitzicht (september 1944-1984) zal dit res taurant zeker ook de vruchten plukken van de noeste arbeid verricht in de afgelopen periode. De redactie bereiken regelmatig berichten van leden die vanwege jubilea of anderszins de schijnwerper gericht willen zien op hun werk. Mevrouw M. Visser, Zuidlaan 15 te Ber gen (N.H.) tel. 02208-2102 houdt open huis in april en mei (vrijdag tot en met maandag van 2-5 uur). Zij is beeldhouwster en edel smid (reeds 50 jaar) en vervaardigde voor openbare gebouwen in Friesland en Noord- Holland alsmede voor particulieren talrijke tuinbeelden, gevelstenen enz. Vrienden en geïnteresseerden zijn van harte welkom in huis en tuin. Haarlem: in het Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 vinden in 1984 op elke derde zondagmiddag van de maand informele con certen plaats in de met kaarsen verlichte Re naissance Zaal, waarbij een breed scala van muziek uit de 17e eeuw t/m heden zal wor den uitgevoerd. Dordrecht In het Dordrechts Museum, Prin senstraat 40 is tot 27 mei (uitgezonderd maandag) een tentoonstelling te zien van werken van Cornelis Springer (1817-1891). De collectie bestaat uit 130 schilderijen, aquarellen, tekeningen enz. afkomstig van vele particulieren en musea uit geheel Euro pa en behelst hoofdzakelijk stadsgezichten. Springer's voorliefde ging immers uit naar de architectuur, opgegroeid als hij was in een familie van aannemers en bouwkundigen. Derhalve vertonen zijn schilderijen vele vaak gotische bouwwerken: raadhuizen; kerken en woonhuizen met minitieus geschilderd metselwerk, warm van toon en kleur. De tentoonstelling beleefde zijn primeur bij Kunsthandel Gebr. Douwes in Amsterdam. De directe aanleiding was de verschijning van een monografie over Cornelis Springer bij uitgeverij Tableau van de auteurs W. Laanstra, H. C. de Bruijn en Dr J. H. A. Ringeling. Het boek is verkrijgbaar tijdens de exposities. Van 9 juni t/m 22 juli a.s. is de tentoonstel ling ook te bezichtigen in Rijksmuseum Twenthe, Lasondersingel 129, Enschede. Vooraankondiging door de Provinciale Com missie Limburg voor een excursie, op zater dag 29 september a.s., door het zuid-ooste lijk gedeelte van Zuid-Limburg. Centraal punt in deze excursie is de Abdij van Rol- duc. De excursie gaat per bus. Vertrek: 10.30 uur vanaf Station Sittard. Lunch op de Abdij. Nadere mededelingen volgen. Ét mm»>'hu/,, ^ZZZZZZ ZZZ2Z22ZZZZZ i

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 37