Heemschut W akfie frrrrrrrrf ypmim Wh Groningen 104 neemscnui scnreef B. en W. na kennisne ming van het stedebouwkundig deelplan-Sta- tion e.o., januari 1984: Na de gemiste kans, die in de planvorming lag besloten (nl. een nieuwe wand ten noor den van het autobusstation, waardoor een duidelijk stationsvoorplein en een meer her bergzame looproute Herebrug-Station had kunnen ontstaan) en waarop wij in vroegere 3. Het bebouwingsplan van architect Van Gooi is een in zichzelf gekeerd complex, dat zich niets gelegen laat liggen aan zijn omgeving. Alleen Frascati op de hoek van het Stationsplein zou blijven staan. 1Voor deze wand en de hierop aansluitende westelijke wand van het Stationsplein is in het bestemmingsplan voor de binnenstad een zgn. structuurlijn opgenomen, die slechts een behoedzame vervanging per pand toelaat mits in deze lijn wordt gebouwd. 2. In strijd met beide eisen, die krachtens de structuurlijn (zie onder fig. 1) gelden, is de opzet van de als boven geprojecteerde bebouwing er niet op gericht om de bestaande hoogwaardige panden als overgangsmotief naar de binnenstad te integreren. Hier is integendeel sprake van een conflictmodel. - Het aan de Emmasingel gedachte front vormt vanuit de binnenstad een onmiddellij ke confrontatie met maat en richting van de erachter geprojecteerde bouwmassa's in plaats van (zoals in de toelichting wordt ge steld) 'een verwijzing naar maat en richting'. - De hoge belevingswaarde (de Emmasingel wordt zelfs op grote afstand en vanuit ver schillende richtingen ervaarbaar) en herberg zaamheid van plein en singel gaan als gevolg van het hierboven gestelde verloren. - Het gehanteerde begrip 'allure' voor het geprojecteerde P.T.T.-complex is, gezien de in dit plan toegelaten bebouwingsopzet ver worden tot: allesoverheersend karakter, ter wijl de 'kop' van de noord-zuidformaties (aan de Emmasingel) zich manifesteert als een tweetal nietszeggende dwarsdoorsneden. - De werking van de structuurlijn, die be rust op een algemeen erkende waardering van Emmasingel en Stationsplein-Westzijde, Stationsplein Stationsemplocement m brieven hebben gewezen, blijkt dit stede bouwkundig deelplan bepaalde ontwikkelin gen toe te laten, waartegen wij opnieuw be zwaren moeten uitspreken. Deze zijn onder meer de volgende: - De aangegeven bebouwingsopzet toont géén harmonieuze aansluiting op de te be schermen singelgordel.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 32