minst Ifpll Uit hetKorenmetershuis Evenementen Agenda 1984 Het Synagogencomplex zal in de toekomst de huisvesting worden van het Joods Histo risch Museum, dat nu nog in het Waagge bouw is ondergebracht. Ook deze plannen worden ontwikkeld in samenwerking met een particulier architect, ir. A. Cahen, en zullen vermoedelijk dit jaar in uitvoering worden genomen. Een nieuwe ontwikkeling is dat de Dienst Openbare Werken in nauw overleg met parti culiere architecten herstel, groot onderhoud en restauraties gaat uitvoeren aan de Oude Lutherse kerk aan het Spui en - eindelijk - aan de Westerkerk. Deze projecten worden voor een belangrijk deel uitgevoerd met gelden van het Ministe rie van Sociale Zaken in het kader van de Werkgelegenheidsverruimende maatregelen en moeten voor eind 1985 gereed zijn. HOLLANDSCHE MANEGE Van groot belang is de onlangs aangevangen restauratie van de Hollandsche Manege, ter nauwernood gered voor de ondergang door sloop door een beleggingsmaatschappij. Ook dit gebouw is eigendom van het Ge meentelijk Grondbedrijf. De restauratieplan nen zijn ontwikkeld met de architect B. van Kasteel en de uitvoering is in november 1983 ter hand genomen. Opvallend is dat een ieder die betrokken is bij de uitvoering van restauratiewerken ge confronteerd wordt met het probleem van het uitsterven van vakmanschap in het ambach telijk bouwvak. Deze restauratie wordt dan ook uitgevoerd als leerlingenbouwplaats on der begeleiding van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf. HlIHllI Heemschut-bouwplaat van HET KORENMETERSHUIS Deze bijzonder mooie bouwplaat, natuurge trouw, in kleurendruk en origineel van uit voering afmetingen: 24 1. -10 b.- 15 h. cm kunt U bestellen door 10,- over te maken op giro 124326 t.n.v. Heemschut Amster dam. 18 april - Nationale Monumentenstudiedag NCM, Leiden 12 mei - Jaarlijkse Algemene Vergadering voor le den in Zwolle 19 mei - Provinciale ledendag (Utrecht) in Baarn e.o.(zie Nieuws uit de Prov.) 24 mei - 'Restauratieaannemers presenteren zich' te Amsterdam. 26 mei - Provinciale ledendag (Z. Holland) in Lei den (zie Nieuws uit de Prov.) 23 juni - Ie Kerkepad-route en iedere volgende za terdag tot en met 22 september a.s. 15-28 juli - Heemschut Restauratiewerkplaatsen 5-18 augustus - Heemschut Restauratiewerkplaatsen. 9 september - Heemschutdag in Drenthe 28 september - Provinciale ledendag (Gelderland) op Het Loo. 29 september - Provinciale ledendag (Noord-Holland) in Naarden. 72 Het Synagogencomplex J. D. Meijerplein, toekomstige huisvesting van het Joods Historisch Museum. De restauratie van dit bijzondere complex, bestaande uit 2 grote en 2 kleine synagogen, is bijna voltooid. De prachtige lichtkoepel van de Nieuwe Synagoge, in het verleden omhoog gebracht, is hierbij weer op zijn oude hoogte teruggebracht. De Oosterkerk. Deze schepping van Stalpaert, voltooid door Dortsman, uit 1671 is door zijn centraal bouw goed bruikbaar te maken voor zijn nieuwe bestemming als wijkcentrum.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1984 | | pagina 30