Kinderboek over monumentenzorg Utrecht Noord-Hollcuid GEREDUCEERDE AANBIEDING VOOR ONZE LEDEN Jan Roelfs Hoe het Krekelhuis gered werd 152 Utrecht: In vervolg op het vorig jaar in Lun- teren gehouden internationaal Symposium over de Verduurzaming van hout in monu menten houdt de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg een Studiedag Verduurzaming Hout in Monumenten op 10 november 1983 in de Julianahal van het Jaarbeurscomplex aan de Croeselaan te Utrecht. Deelname aan de Studiedag waarvan de kos ten bedragen 79,50 (incl. lunch) kan ge schieden door opgave bij de Afd. Voorlich ting van RDMZ, Postbus 1001, 3700 BA Zeist, waar ook nadere informatie wordt ver strekt. Aan de vele aspecten van dit onder werp hoopt de redactie, zoals ook vorig jaar reeds werd aangekondigd in een volgend nummer ruime aandacht te kunnen besteden. Utrecht: Het Historisch Geografisch Dis puut Utrecht (H.G.D.U.) belegt 27 oktober 1983 een studiemiddag met als titel: 'Histo rische geografie en praktijk', of wel 'Wil de historische geografie uit de ivoren toren?' Doel van de studiebijeenkomsten is te komen tot een discussie over de afstemming van de (historisch geografische) wetenschap op de (planologische) praktijk. Er zou een discrepantie zijn ontstaan tussen de vraag naar en het aanbod van historisch- geografische kennis. Op de studiemiddag zullen wetenschappers en mensen uit de praktijk met elkaar worden geconfronteerd om over deze problematiek te discussiëren. Twee kernvragen vormen de rode draad van de bijeenkomst: - wat weten historisch geografen van de praktijk en in hoeverre sluit het kennisaan bod aan op de vraag uit de praktijk? - wat vraagt de praktijk van historisch geo grafen voor de (her)inrichting van een gebied en waar zouden historisch geografen zich volgens de praktijk op moeten richten? De studiemiddag vindt plaats (van 13.00 tot 17.00 uur) in Transitorium II, Universiteits centrum 'De Uithof', Heidelberglaan 2, Utrecht. Inschrijving is mogelijk door overmaken van 7,50 5,- voor studenten) op giro 4331136 H.G.D.U. Utrecht. De Schermer: Ter gelegenheid van het 350- jarig bestaan van de 'Schermeer' heeft de Stichting Schermerfeesten 1983 een herdruk laten maken van de oudste kavelkaart van 'De Schermeer' (ca. 1635) vervaardigd door Claes Jansz. Visser. Op deze kaart zijn alle molens in de regio aangegeven met data van sloop, huidige staat etc. Voor molenliefheb bers een uniek bezit! U kunt deze kaart met beschrijving bestellen a 25,- inclusief por tokosten door storting op bankrekeningnum mer: 35795337 t.n.v. Stichting Schermer feesten 1983, Rabobank Schermerhorn (het gironummer van de Rabobank is 27547(8). Tijdens de Kinderboekenweek ok tober 1983 verschijnt bij Uitgeverij Terra (Zutphen), in samenwerking met Bond Heemschut, het jeugd boek HOE HET KREKELHUIS GERED WERD. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis van het Kinderboek, dat een boekuitgave wordt gewijd aan de monumentenzorg. Op voor jonge ogen zeer bevattelijke wijze wordt aandacht gevraagd voor de problemen die er zijn om monu menten te behouden. Hoe het Krekelhuis gered werd is een spannend, levendig en vooral grappig verhaal over onder meer in secten. Over priegeldiertjes die kruipen en vliegen. Ze wonen bij elkaar op de vliering onder het dak van een oud, versleten grachten huis. Zoals veel oude huizen in ons land, waarop iedereen trots zou moeten zijn, stort hun huis van krakkemik kigheid bijna in elkaar. Het is niet te geloven wat er dan gebeurt. Opa Kasper Krekel, Frank Klopke- ver, Koos Boekenwurm, Mies Li bel en andere kleine beestjes redden hun Krekelhuis van de ondergang. Samen met de duiven uit de iep aan de gracht en herdershond Tom van de buren. Ook de tweeling Ron en Ans van de woonboot 't Dobbertje doen daaraan mee. Met zijn allen, zorgen ze ervoor dat het Krekelhuis, waarin ook Sjanet en Sjors wonen, niet wordt ge sloopt, maar wordt hersteld. Een heel geheimzinnig ding in een hanebalk speelt daarbij een grote rol. Over dat ding, maar vooral over de vindingrijke en pientere diertjes en hun kameraadjes, gaat het in het vrolijke verhaal: 'Hoe het Krekelhuis gered werd'. De schrijver Jan Roelfs is redacteur van Heemschut. Hij schreef tal van kinderboeken. Het eerste-en gees tig geïllustreerde boek over monu mentenzorg voor jongens en meisjes. Ledenprijs f 10,- Winkelprijs: 14,50. Bestelprijs voor leden Heemschut 10,-, verhoogd met 2,50 portikosten. Onze lezerskring kan NU bestel len door 12,50 - onder vermel ding KREKELHUIS - over te maken op postgiro 12 43 26 ten name van Bond Heemschut. In de loop van oktober wordt u de uit gave toegezonden. Met de aankoop van dit kinderboek steunt u niet alleen het werk van Heemschut, u zult er kinderen - en ook uzelf plezierige uren mee ver schaffen. De minister van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur, mr. drs. L. C. Brinkman heeft zich bereid ver klaard het eerste exemplaar in ont vangst te nemen tijdens een jeugd- bijeenkomst in het raam van de Kinderboekenweek. Dit gebeurt in Amersfoort, in het historische Sint Pieters- en Bloklands Gasthuis. De Provinciale Commissie Utrecht van Heemschut heeft de organisatie van deze bijeenkomst op zich genomen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1983 | | pagina 34